drożdże fruit na duze nastawy

Produkcja koniaku, brandy, śliwowicy, kalwadosu i innych nektarów które można uzyskać z owoców.

Autor tematu
zbiig
2
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 9 cze 2015, 20:44
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: krupnik litewski
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Podziękował: 1 raz

Post autor: zbiig »

Witam.
przeszukuję forum, ale nigdzie nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi, mam beczkę 150 litrów i sporo jabłek. Czy mogę wrzucić naraz 6 torebek drożdży typu fruit do 150 litrowego nastawu ? Czy jednak mam kombinować z pojedynczymi nastawami po 25l ?
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2368
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: drożdże fruit na duze nastawy

Post autor: Kamal »

Wrzuć 3 paki i zrobią robotę.
K.
Obrazek
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3838
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: drożdże fruit na duze nastawy

Post autor: Doody »

Tak jak napisał Kamal.
3 paczki to aż "hej", żeby grzybki przerobiły całą beczkę. Dobrze rozdrobnij jabłka i dodaj za 3-4 opakowania pektoenzymu na taką ilość, aby miąższ łatwiej się rozpadł.
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: drożdże fruit na duze nastawy

Post autor: masterpaw2 »

@zbiig, w ubiegłym roku 200l beczkę śliwki potraktowałem jedną paczką "fruit'ów" na 25l nastaw......., i spokojnie dały radę.
Się jakoś cudownie rozmnożyły :scratch:
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

TUTEK
100
Posty: 126
Rejestracja: czwartek, 13 lis 2014, 13:18
Ulubiony Alkohol: własne piwo
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 35 razy
Re: drożdże fruit na duze nastawy

Post autor: TUTEK »

Witam. Dwa lata temu jabłka obrodziły i nastawiłem tego ok 100l pulpy. Stwierdziłem, że skoro istnieje taki przedmiot jak cukromierz i jestem w stanie stwierdzić czy cukier został przerobiony na alkohol to poeksperymentuję z drożdżami, a konkretnie z ich ilością. Dodałem jedną paczkę "turbo frutów" i sprawdziłem czy sobie poradzą. Nie pamiętam ile to wszystko fermentowało, ale jedna paczuszka (chyba ok. 60g) zjadła bodajże do poziomu -1, a na pewno nie niżej. Jedyne co dodałem to sok z dwóch cytryn. Spróbuj zrobić podobnie. Ja bojąc się,że grzyby nie sprostają miałem w zanadrzu drożdże winiarskie typu bayanus g995. W razie czego myślałem zrobić matkę drożdżową woda plus cukier i w małych dawkach dodawać już trochę przefermentowany nastaw aby drożdże przywykły do stężenia alko. Nie dawaj zbyt dużej ilości drożdży, bo szkoda kasy i smrodu w urobku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nastawy owocowe”