Krzysiek1404

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
krzysiek1404
50
Posty: 74
Rejestracja: sobota, 2 wrz 2017, 07:15
Krótko o sobie: majsterkowicz z dużą ilością czasu :D
Ulubiony Alkohol: dobry
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy

Post autor: krzysiek1404 »

Witam wszystkich :)

Mam sporo czasu i zacięcie do domowych wyrobów, jak na razie wędzonki :-), ale na TO forum trafiłem ponieważ przymierzam się od dłuższego czasu do popędzenia różnych fajnych rzeczy :mrgreen:

Mam obiecany od ojca jego sprzęt jeszcze PRLowski, kana po mleku i jakieś rurki i myślałem że wymienię stare rurki i będzie. Cóż za optymizm hehe, zacząłem się wczytywać, już od dwóch nic nie robię tylko czytam i widzę że prędko braci psocącej nie opuszczę, a samemu to zacznę chyba za 100 lat :punk:

Niestety budżet niewielki, jakieś drobne. Myślałem że zrobię sobię porostego potstilla, jako zbiornik wykorzystam tą kanę a z miedzi fi 35 dorobię deflegmator, wyżej płaszcz potem chłodnica i poszczególne elementy na śrubunkach zeby można było chłodnicę refluksu ściągać bo mam zamiar robić owocówki :-))

Niestety im więcej czytam tym więcej problemów dostrzegam :-(
alembiki
Awatar użytkownika

spawacz
250
Posty: 299
Rejestracja: sobota, 25 paź 2014, 19:02
Ulubiony Alkohol: coś co sam wyprodukuję
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: północna zachodnia Polska
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 68 razy
Re: Krzysiek1404

Post autor: spawacz »

Witaj. Określ sobie czego oczekujesz bo można zabłądzić w tym gąszczu informacji. Na początek pradawny pot still dziadka będzie super z czasem jak zaczniesz wymagać więcej zaczniesz kombinoweć :mrgreen: . powodzenia :ok:
.....tymczasem w blaszaku :?

Autor tematu
krzysiek1404
50
Posty: 74
Rejestracja: sobota, 2 wrz 2017, 07:15
Krótko o sobie: majsterkowicz z dużą ilością czasu :D
Ulubiony Alkohol: dobry
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Krzysiek1404

Post autor: krzysiek1404 »

Nie napisałem, chcę robić pół na pół cukrówki/ owocówki, może nawet przewaga owocówek. Poza tym mam sporo zacięcia, zdolności manualnych, narzędzi różnego rodzaju, dostęp do owoców, sokowirówkę.

Dlatego chce zrobić deflegmator i refluks na śrubunkach żeby dało się zdemontować żeby nie tracić zapaszków. Mam od kolegi obiecane kilkanaście kg winogron fioletowych, beczkę 60 litór ze ściąganym deklem mam gotową. Tylko mnie martwi koszt całości. Mam też sporo pytań, ale to może jak się jeszcze obczytam i nie znajdę to wtedy bedę zadawał.
Awatar użytkownika

Optoelektron
350
Posty: 358
Rejestracja: piątek, 18 mar 2016, 15:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta w drinkach oraz nalewki.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Na północ Polski dalej się nie da.
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Krzysiek1404

Post autor: Optoelektron »

Witaj, owocnego studiowania forum ;) .
Pozdrawiam.
Maciej

rosjan
300
Posty: 338
Rejestracja: czwartek, 18 maja 2017, 11:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wina i własny wyrób
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Południe Paryża
Podziękował: 109 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Krzysiek1404

Post autor: rosjan »

:D Witaj na forum!!! :D
Pozdrawiam
Jachu
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Krzysiek1404

Post autor: kmarian »

I ja Cię witam Kolego krzysiek1404. Nie łam się, ja już ponad 8 lat czytam to forum, czyli prawie od początku ale jeszcze duuuuużo mam do przestudiowania. Tak jak kolega wcześniej napisał, zgłębiaj na początek tylko te tematy, które akurat teraz potrzebujesz, inne poczytasz potem.
Sukcesów życzę. :)

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Krzysiek1404

Post autor: Drupi »

Witaj. To może teraz najbardziej potrzebujesz podstawowej wiedzy. Przydałby się oddzielny temat z linkami przeznaczony dla początkujących. Tylko nie daj się skusić na sprzęt " zimne palce", jest kłopotliwy w obsłudze.
http://alkohole-domowe.com/forum/kolumn ... t9284.html.
http://moje-alkohole.pl/przedgon-serce- ... -t134.html
Może niech koledzy prześlą inne najważniejsze linki dla początkujących.
Za często tu pisze, ale to dla tego że sam kiedyś na początku przygody, miałem silne problemy żeby to wszystko ogarnąć, a pomogę teraz innym, jeśli sam taką pomoc otrzymałem.
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7339
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: Krzysiek1404

Post autor: radius »

Drupi pisze:Może niech koledzy prześlą inne najważniejsze linki dla początkujących.
Wystarczy ten, w którym można znaleźć takie "cuś";
Pogonów nie należy spożywać ponieważ zawierają mieszaninę szkodliwych związków z grupy alkoholu wentylowego...

Wie ktoś co to takiego :o :mrgreen: Może pijąc whisky zatruwam swój organizm nieznanym "czynnikiem" :scratch:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Krzysiek1404

Post autor: Zygmunt »

Alkohol pędzony przez dętkę nabiera cech szczególnych, stąd alkohol wentylowy...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

kamilpl82
350
Posty: 383
Rejestracja: piątek, 9 paź 2015, 19:28
Ulubiony Alkohol: Przede wszystkim własny
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Wielkopolska okolice Leszna
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Kontakt:
Re: Krzysiek1404

Post autor: kamilpl82 »

Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
https://www.alkoholeforum.pl
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Krzysiek1404

Post autor: robert4you »

Zygmunt pisze:Alkohol pędzony przez dętkę nabiera cech szczególnych, stąd alkohol wentylowy...
:shock: :o :cry: :poklon; :mrgreen:
************************************************************************

Szlumf
2000
Posty: 2384
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 631 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy
Re: Krzysiek1404

Post autor: Szlumf »

krzysiek1404 pisze:...............Poza tym mam sporo zacięcia, zdolności manualnych, narzędzi różnego rodzaju, dostęp do owoców, sokowirówkę...................................
Jeżeli masz zdolności manualne, czas i narzędzia to spróbuj sam zrobić sprzęt. W pełni funkcjonalną kolumnę rektyfikacyjną da się zrobić bez spawania za pomocą szlifierki kątowej, wiertarki i innych typowych narzędzi. Oczywiście będziesz musiał wydać trochę na rzeczy których sam nie zrobisz ale jeżeli nie liczysz kasy za swoją robociznę to i tak wyjdzie dużo taniej niż gotowiec.
Na początek musisz wybrać gdzie będzie stał sprzęt - im wyższe pomieszczenie tym lepiej, dostęp do wody i ścieków i zasilanie w prąd najlepiej 3 fazy. Następny krok to kocioł - moim zdaniem minimum 50l. Możesz poszukać kega po piwie na złomie lub zrobić samodzielnie n.p. z dwóch miednic nierdzewnych. Mój z miednic ma 66l ale są też większe miednice. W czasie kombinowania z kotłem zastanawiasz się nad materiałem na kolumnę i szukasz w okolicznych złomach (stal) lub u monterów kolektorów słonecznych (szkło). W między czasie kupujesz kilka używanych beczek (wielkość zależy od kotła) i nastawiasz owocówki bo sezon się kończy. I dalej już pójdzie z rozpędu. Moją pierwszą kolumnę rektyfikacyjną - szklana z rury kolektora słonecznego na 30l kotle z nierdzewnego zlewu - robiłem około 3 miesięcy.
Jeżeli mieszkasz w rozsądnej odległości od Tarczyna to mogę Ci sprezentować szklane rury, kociołek 30l do dużego remontu i różne przydatne drobiazgi. Pisz na PW jeśli jesteś zainteresowany sprzętem lub poradą.

Autor tematu
krzysiek1404
50
Posty: 74
Rejestracja: sobota, 2 wrz 2017, 07:15
Krótko o sobie: majsterkowicz z dużą ilością czasu :D
Ulubiony Alkohol: dobry
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Krzysiek1404

Post autor: krzysiek1404 »

Kolego Szlumf, twoje słowa to miód na moje uszy :-)) Do Tarczyna mam stosunkowo daleko, mieszkam pod Kielcami, ale dość często jeżdżę do Warszawy przez Tarczyn !!

Największy problem w tym że planowałem jako zbiornik wykorzystać kanę na mleko która służyła ojcu jako zbiornik kilkanaście lat temu, ale niestety ruda się zalęgła w środku na całej powierzchni i lipa. Muszę coś wykombinować na zbiornik. Mam gar 13 litrów na bigos i tak myślałem żebym zrobił dekiel z nierdzewki, mam arkusz blachy 2 czy 3 mm grubej (pozostałość po króćcu z pieca do komina), w którym w środku otwór i na wierzch dałbym pot-still wg projektu Radiusa, w rurze 35 na wysokość jakieś 120 - 150 mm. A jak się dorobię porządnego zbiornika za jakiś czas to przełożę kolumnę a garnek będzie dalej bigos warzył :-)) Muszę jutro pojeżdzić po Kielcach jakie są ceny miedzi i innych zabawek. Strasznie sie najarałem na psocenie ale nie sądziłem że to tak pracochłonne i drogie, myślałemże kana chłodnica za 20 pln z alledrogo i naprzód, a ty jak widać nic z tego.

Dwa lata temu kupiłem spawarę inwerter, bo robiłem sobie balustrady na balkony, i szczerze żałuje że nie dałem te pare złoty więcej ale ż opcją TIG :-(
Mieszkam w domku i bedę produkował w kotłowni, wysokość pomieszczenia 2,8 metra, na razie na kuchence elektrycznej jednopalnikowej albo na taborecie, prąd jest 1 faza ale mam duże zabezpieczenie, 20 amper, woda bieżąca i odpływ jest, Z racji tego że na miejscu piec więc jest ciepło, co na pewno nie przeszkadza :-))
Ostatnio zmieniony niedziela, 3 wrz 2017, 22:22 przez wawaldek11, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: scalono
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”