Wino długa burzliwa fermentacja co zrobić

Fermentacja, otrzymywanie moszczu, filtracja, butelkowanie, przechowywanie, choroby i wady wina, pasteryzacja, szczepienie drożdżami, itp...

Autor tematu
Braddock95
2
Posty: 2
Rejestracja: środa, 16 sie 2017, 15:00

Post autor: Braddock95 »

Moje pierwsze wino z wiśni i porzeczek fermentacje już czwarty tydzień wg cukrowmierza poziom cukru wynosi około 2-2,5 blg wino bulgocze średnio co 5-7 min. Mój podstawowy błąd to to że nie wiem jaki był poziom cukru przed rozpoczęciem fermentacji. Co powinienem dalej zrobić? Czekać jeszcze i pozwolić na dalszą fermentację?
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Wino długa burzliwa fermentacja co zrobić

Post autor: JanOkowita »

Zlej znad osadu i odstaw do dalszej powolnej fermentacji.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

Autor tematu
Braddock95
2
Posty: 2
Rejestracja: środa, 16 sie 2017, 15:00
Re: Wino długa burzliwa fermentacja co zrobić

Post autor: Braddock95 »

Dzięki za radę zrobiłem tak jak napisałeś zlałem dzisiaj wino do nowego balonu. Mam jeszcze kilka małych pytań. Teraz nadal mam trzymać wino w temperaturze pokojowej i czekać aż fermentacja całkowicie ustanie, wtedy zleje wino drugi raz i dodam środek do klarowania pytanie czy wtedy mam nadal trzymać wino w domu czy już wynieść je do piwnicy? Po całkowitym sklarowaniu jak długo jeszcze trzymać wino w balonie? Czy lepiej od razu butelkowac?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Wina”