Moje rude paskudy

Temat dla tych, którzy chcą zbudować, bądź zakupić, kompletne urządzenia.
Awatar użytkownika

Autor tematu
JISKRA59
100
Posty: 100
Rejestracja: środa, 6 sty 2016, 19:09
Krótko o sobie: Staram się być fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Oczywiście swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Opolskie
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy

Post autor: JISKRA59 »

Witam Psotników
Chciałbym przedstawić pod osąd szanownego gremium moje dwie rude paskudy,jednocześnie proszę o wyrozumiałość-zwłaszcza estetów.
Twory te są moimi pierwszymi pracami i dlatego proszę o konstruktywną krytykę tego (parafrazując słowa piosenki) "co spieprzyłem z własnej woli,a co przeciw sobie".A tak to wygląda w realu
DSC00378 (1).JPG
DSC00378 (1).JPG
.Obie paskudy zrobione są z rury miedzianej fi 54-grubość ścianki 1,5 mm. Całość osadzona zamiennie na kegu 50 l z grzałkami 2x2000w,spust dolny ,oraz sonda temp. zanurzona w cieczy i podłączona do regulatora mocy Bolecki.Mocowanie do kega jak i łączenie kolumny i pot stilla tri clampami .Wysokość deflegmatoa 60cm+ głowica (razem 82 cm),chłodnica:płaszcz fi 28 długości 52 cm , w środku chłodnicy rurka fi 15.Całość łączona do głowicy śrubunkiem mosiężnym.
Kolumna: dwa odcinki po 62cm (w jednym port termometru na 10 półce teoretycznej na wysokości 25 cm od kega).Do tego dodałem moduł olm z wizjerem-wysokość całkowita modułu 31 cm ,wysokość miseczki olm do środka wizjera 25 cm .Tak z rozpędu zrobiłem przystawkę aromatyzującą długości 22 cm na dole zakończona siatką miedzianą i jako zawór bezpieczeństwa w razie zapchania siatki wlutowałem na całej długości rurkę fi 15.Cdn.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony piątek, 28 lip 2017, 19:31 przez JISKRA59, łącznie zmieniany 1 raz.
Teoria nie poparta praktyką zakrawa na abstrakcję
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1185
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: Moje rude paskudy

Post autor: psotamt »

Postaraj się bardziej ze zdjęciami, bo paskud nikt nie zobaczy.
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.
Awatar użytkownika

Autor tematu
JISKRA59
100
Posty: 100
Rejestracja: środa, 6 sty 2016, 19:09
Krótko o sobie: Staram się być fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Oczywiście swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Opolskie
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Moje rude paskudy

Post autor: JISKRA59 »

zmniejszyłem wagę zdjęć,myślę że teraz już będzie dobrze
Teoria nie poparta praktyką zakrawa na abstrakcję
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3838
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: Moje rude paskudy

Post autor: Doody »

Zawszę fajnie zobaczyć coś nowego. Trochę ostry kąt tego aabratka. Żeby Ci refluks rury nie wygiął :hahaha:
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Moje rude paskudy

Post autor: masterpaw2 »

Nooo, kolego bardzo ładna robota, szczególnie jak na pierwszy raz :ok:
Kol. Doody ma rację ciut za duży kąt skraplacza, a co do estetyki to zdążysz sobie rakiety wypolerować.
Powodzenia.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

Autor tematu
JISKRA59
100
Posty: 100
Rejestracja: środa, 6 sty 2016, 19:09
Krótko o sobie: Staram się być fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Oczywiście swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Opolskie
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Moje rude paskudy

Post autor: JISKRA59 »

Doody i masterpaw2 pozdrawiam.Fakt rura skraplacza była cięta tak trochę na oko i koniec skraplacza od podstawy ma 18 cm wysokości.Zastanawiam się czy taki kąt będzie mocno przeszkadzał, bo prawdę powiedziawszy nie mam już ani kawałka rury fi 54,a na metry nie chcą sprzedawać.Tak więc ewentualna przeróbka może się skończyć tym ,że rurka karbowana będzie wystawać poza głowicę,ale jeżeli sądzicie ,że trzeba ją przerobić to będę próbował coś z tego sklecić.
Teoria nie poparta praktyką zakrawa na abstrakcję
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Moje rude paskudy

Post autor: masterpaw2 »

Spokojnie, nic się nie martw,taki duży kąt przeszkadzał nie będzie, po prostu chodzi o to, że konstrukcja głowicy aabrateka miała na celu zminimalizować wysokość całej kolumny w porównaniu np do N/S.
Wszyscy już się przyzwyczailiśmy do takiego a nie innego wyglądu aabrateka i dlatego odstępstwa od normy zwracają na siebie uwagę, co nie znaczy, że nie będzie to działać jak należy :ok:
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

Autor tematu
JISKRA59
100
Posty: 100
Rejestracja: środa, 6 sty 2016, 19:09
Krótko o sobie: Staram się być fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Oczywiście swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Opolskie
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Moje rude paskudy

Post autor: JISKRA59 »

To mnie pocieszyłeś bo już myślałem,że będzie świeży wydatek.A na wypełnienie powinny niedługo dojechać SP,które też trochę kosztują.Tak swoją drogą to to nasze hobby do tanich nie należy,ale z drugiej strony jak u Hellmansa- satysfakcja gwarantowana. :D
Teoria nie poparta praktyką zakrawa na abstrakcję
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Moje rude paskudy

Post autor: masterpaw2 »

No a które hobby nie kosztuje :D, ale z naszego są chociaż jakieś wynierne korzyści (tzn oszczędności ;)). A swoją drogą to tą "satysfakcją gwarantowaną" bym tak nie szastał ;), bo zawsze można cóś spitolić.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Moje rude paskudy

Post autor: lesgo58 »

Gratuluje sprzętu... :ok: :klaszcze:
Przyczepiłbym sie jednak do pewnego elementu!!!
Półka OLM. Jest poprawnie skonstruowana. jest jedną z wielu stosowanych konstrukcji. Jednak w tej postaci jest niezbyt efektywna. Efektywniejsza jest konstrukcja z otworem w środku i półką po zewnętrznej stronie. Jeśli ktoś zdecyduje się dodatkowo na daszek nad otworem to mamy pewność że zbieramy cały refluks. W pewnych momentach ten element jest bardzo przydatny.
Tak jak pisałem wyżej w niczym nie ujmuje to całej konstrukcji w formie w jakiej nam przedstawiłeś. Po prostu się trochę przyczepiłem abyś za bardzo nie obrósł w piórka... :D
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

Autor tematu
JISKRA59
100
Posty: 100
Rejestracja: środa, 6 sty 2016, 19:09
Krótko o sobie: Staram się być fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Oczywiście swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Opolskie
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Moje rude paskudy

Post autor: JISKRA59 »

Witaj lesgo58. Sorki,że dopiero teraz odpowiadam,ale miałem wyjazd bez dostępu do netu.Dzięki za dobre słowo i pochwałę, a co do piórek to moje już mocno szare i okres młodych,gniewnych i zbuntowanych minął dość dawno temu.Poza tym jak to ktoś kiedyś powiedział prawdziwa krytyka cnoty się nie boi :D ,czy też może na odwrót.Z racji małej średnicy kolumny, a przede wszystkim skromnych zdolności manualnych, skopiowałem projekt kol.herbata666(fotka z opisem i wymiarami z postu "domowe spawanko"-mam nadzieję,że kol.herbata666 się nie pogniewa).Jeżeli efekty tego typu półki będą mnie zadowalały to ją zostawię,jeżeli nie to "będziem pruć".Tak czy tak wiedzy do poznania przede mną multum :read: ,ale po mojemu cierpliwość to cnota,a nie przeszkoda.Poza tym nastawiłem się raczej na jakość niż na ilość, bo chociaż człowiek nie wielbłąd-napić się musi, to w końcu ileż można.
Teoria nie poparta praktyką zakrawa na abstrakcję
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Moje rude paskudy

Post autor: herbata666 »

Pewnie że się nie pogniewa ;D, po to wrzuciłem fotki, ale tak jak napisał Leszek, od kilkunastu miesięcy robię półki (Akasowe) z przelotem par przez środek półki, na jednym ze zdjęć jest dokładny wygląd półki OLM :
http://alkohole-domowe.com/forum/domowe ... ml#p161923
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji
Awatar użytkownika

Autor tematu
JISKRA59
100
Posty: 100
Rejestracja: środa, 6 sty 2016, 19:09
Krótko o sobie: Staram się być fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Oczywiście swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Opolskie
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Moje rude paskudy

Post autor: JISKRA59 »

Witaj herbata666. Ja znów z opóźnieniem odpowiadam bo ciągle w rozjazdach. Obejrzałem fotki i kopara opada :odlot: . Tak na przyszłość uprzedzaj, że to są widoki dla ludzi o mocnych nerwach. Zarąbista maszynka. A wracając do tego mojego nieszczęsnego olm-u- to jeżeli dodam daszek, o tej samej średnicy co półka odbioru, na dwóch podpórkach dolutowanych do zewnętrznej ścianki tejże półki i uniesiony około 10 mm to to będzie dobrze, no i dolutowany do daszka np. krzyżak pod podparcie SP, czy też czegoś nie kumam :problem: Lesgo58 parę lat temu zamieścił zdjęcia takiej podobnej półki i obejrzawszy twoje i jego fotki doszedłem do takich wniosków jakie wyżej opisałem. Czy są słuszne nie wiem i stąd to pytanie. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony środa, 2 sie 2017, 11:30 przez wawaldek11, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Pamiętaj o spacjach po kropkach i przecinkach.
Teoria nie poparta praktyką zakrawa na abstrakcję
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aparatury kompletne”