Dosładzanie cydru

Czyli popularny Jabłecznik. Na temat tego trunku wszystko, począwszy od zbierania jabłek, skończywszy na spożywaniu...

Autor tematu
Rafol
5
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 22 lut 2014, 21:46
Podziękował: 3 razy

Post autor: Rafol »

Witam

2 dni temu mój cydr przestał fermentować. Po spróbowaniu go stwierdziłem, że jest zdecydowanie za kwaśny, nie dało go się po prostu wypić. Wsypałem 1kg cukru i jest ok. Kiedy będę mógł to spokojnie butelkować, tak żeby nie rozwaliło mi tych butelek ?
Dzisiaj jeszcze raz sprawdziłem smak cydru i jest ok, ale przy otwieraniu butli był charakterystyczny dźwięk tak jakby jeszcze coś się tam fermentowało.
Awatar użytkownika

Trener
900
Posty: 914
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 21:19
Krótko o sobie: Taki sobie ze mnie psotnik ;)
Ulubiony Alkohol: Benedyktynka
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 152 razy
Otrzymał podziękowanie: 150 razy
Re: Dosładzanie cydru

Post autor: Trener »

Nie do końca przestał. Po prostu drożdżom skończył się cukier i poszły spać. Będziesz mógł go zabutelkować gdy:
a) przerobią cały cukier który im dodałeś
b) padną z przejedzenia (stężenia powstałego alkoholu)
c) zabijesz je pirosiarczanem potasu lub pasteryzacją

Najlepszym wyjściem dla Ciebie byłoby a), bo będziesz mógł nagazować cydr w butelce, dodając do niej kilka gramów cukru przed zamknięciem. Do słodzenia cydru lepiej używać naturalnych substancji których drożdże nie ruszą (np. ksylitol, stewia, gliceryna, itp.)
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.

Autor tematu
Rafol
5
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 22 lut 2014, 21:46
Podziękował: 3 razy
Re: Dosładzanie cydru

Post autor: Rafol »

Jest sens dodać jeszcze drożdże, żeby szybciej przerobiły ten cukier, czy lepiej cierpliwie poczekać
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Dosładzanie cydru

Post autor: gr000by »

Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.

grzegorz303
5
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 19 paź 2014, 17:37
Re: Dosładzanie cydru

Post autor: grzegorz303 »

Witam znawców tematu i amatorów co pierwszym, drugi raz :) Zaliczam sie do pierwszaków. 2 tyg. temu popełniłem baniaczek 10l z soku z sokowirówki, zostawiłem trochę kożucha owocowego, podobno ma witaminy, 5-6 dni pracował intensywnie, potem słabiej. Po 12 dniach przelałem go, umyłem baniak i wlałem z niewielka ilością spodniego zmętnienia, takie pływające. BLG przed nastawem (niestety) nie sprawdziłem, mea culpa. Teraz ma jakieś 0, może -1. Nie jest całkiem klarowny, ale widokiem nie odrzuca. Smak nawet, jak dosłodzę i nagazuje powinien się udać. Smakuje lekko szczypiąc i grzejąc gardło, co mi sugeruje bogactwo cukru przed nastawem (chyba słodkie te jabłka). I tu dochodzimy do pytania. Kiedy dosładzacie ksylitolem, czy to jest cukier brzozowy, czy jak napisano na jednej z aukcji "najczęściej brzozowy" :) . Podaje linka do aukcji, która mnie zainteresowała. Jest tańszy, niż pisano na forum (przeczytałem uważnie cały watek o cydrze z soku z kartonika) http://allegro.pl/ksylitol-xylitol-1kg- ... 37277.html Jak rozumiem, służy to do dosładzania, bez wywołania fermentacji. Do bąbelków, wywołanych wtórną fermentacją zaś cukier. I tu kolejne pytanie. Sypany na wprost do butelki, czy najpierw rozpuszczony? Czy tez jest to obojętne? W sumie sporo fajnych porad, jak 1 butelka plastikowa dla sprawdzenia, czy nie robi się granat, sypać poniżej 1 łyżeczki cukru itd. A jednak, nie doczytałem czegoś...

ufik666
50
Posty: 60
Rejestracja: piątek, 14 mar 2014, 21:06
Podziękował: 1 raz
Re: Dosładzanie cydru

Post autor: ufik666 »

Ja słodzę stewią.

Anubis
200
Posty: 220
Rejestracja: piątek, 10 lut 2012, 17:14
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Dosładzanie cydru

Post autor: Anubis »

Hej
Ile dodajecie ksylitolu na 0,5L butelkę ewentualnie na cały nastaw ?
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Dosładzanie cydru

Post autor: gr000by »

Kiedyś dawałem 25g/l ksylitolu, cydr wychodził dość słodki. Ostatnio chyba użyłem 10g/l ksylitolu i cydr był przyjemnie przełamany, nie słodki, nie wytrawny, taki pomiędzy.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.

Anubis
200
Posty: 220
Rejestracja: piątek, 10 lut 2012, 17:14
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Dosładzanie cydru

Post autor: Anubis »

Dostałem jednak słodzik w postaci proszku "Stewia gold" . Na opakowaniu pisze że 1 łyżeczka słodziku to 3 łyżeczki cukru. Ile powinienem dać łyżeczek na 5 L cydru ? Blg jest po 2 dniach na poziomie 1 Blg.
Skład słodziku: nośnik - maltodekstyna, substancje słodzące - glikozydy stewiowe E960.
Edit: dałem 7 łyżeczek słodziku co odpowiada 21 łyżeczek cukru na 5 L czyli 2.1 łyżeczki cukru na 0.5 L cydru, mam nadzieję że nie przesadziłem, pamiętam że sok był słodki ale dosyć kwaskowy.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Dosładzanie cydru

Post autor: Zygmunt »

2.5g stewii na butelkę daje już całkiem słodki cydr. Łyżeczkę ciężko odnieść (może być 3, a może 6g), podaj łączna wagę dosypanego słodzika.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Anubis
200
Posty: 220
Rejestracja: piątek, 10 lut 2012, 17:14
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Dosładzanie cydru

Post autor: Anubis »

Moja waga elektroniczna wskazała że moja łyżeczka Stewi to ok 2.5 grama. Posłodziłem sobie herbatę 1 łyżką Stewi co daje niby 3 łyżki cukru. Na moje kubki smakowe jest to 2 łyżeczki cukru bo ja słodzę zawsze 3 łyżeczki więc chyba nie jest źle .

patrynio
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 1 lip 2017, 09:39
Re: Dosładzanie cydru

Post autor: patrynio »

Witam, swój cydr nastawiłem 4-5 dni temu. 20 litrów, sok z biedronki. Po kilku godzinach zaczął pracować i do tej pory intensywnie pracuje. Blg początkowe wyszło około 10blg. W tym momencie spadło o ponad połowę. W smaku jest mocno wytrawny. Wiem, że smak ulegnie zmianie, ale wytrawność pozostanie. Czym to dosłodzić, aby nie wznawiać przy tym fermentacji. Po zawartości cukru w soku, obliczyłem, że cydr będzie miał około 5-6% i tego oczekuję. Wiem, że przy butelkowaniu troche normalnego cukru dodam żeby nagazować, ale chcę otrzymać słodkawy posmak czyli półsłodki cydr najlepiej. Ile i czego dodać żeby go dosłodzić? Dodam iż jestem z prowincji i dobrze, aby to było coś łatwo dostępnego w sklepach :)

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Dosładzanie cydru

Post autor: wawaldek11 »

Wszystko jest łatwo dostępne w sklepach internetowych ;)
Większość zakupów robimy przez internet.
Cydr trzeba dosłodzić słodzikiem lub cukrem brzozowym - ksylitolem.
Pozdrawiam,
Waldek

Woodworm
150
Posty: 169
Rejestracja: piątek, 16 sty 2015, 22:00
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Dosładzanie cydru

Post autor: Woodworm »

Ksylitol do dosładzania, ogólnie dostępny, tylko ceny różne, Tesco, Biedronka itp.
Ja dawałem łyżeczkę na butelkę, nie lubię słodkiego

patrynio
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 1 lip 2017, 09:39
Re: Dosładzanie cydru

Post autor: patrynio »

No właśnie, ile dosłodzić, aby miało to słodko kwaśny posmak. Swoją drogą czy to nie jest dziwne, że przez tydzień blg już spadło do zera?
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Dosładzanie cydru

Post autor: Zygmunt »

Musisz sprawdzić sobie stewię i ksylitol w różnych ilościach, bo odczuwanie słodkości to bardzo indywidualna sprawa.
Przy obecnych temepraturach fermentacja może się zakończyć nawet w kilka godzin.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

patrynio
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 1 lip 2017, 09:39
Re: Dosładzanie cydru

Post autor: patrynio »

Kupiłem stewię, bo ksylitolu nie było. Czyli zadanie na dziś to zlać całość z nad osadu, dosładzać stopniowo i dorzucić cukru żeby było gazowane i butelkować

bimbelek
100
Posty: 115
Rejestracja: piątek, 14 lis 2008, 12:32
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Śliwowica własnej roboty
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: pow.Gorlice
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Dosładzanie cydru

Post autor: bimbelek »

Mam pytanie. Żona kupiła mi Ksylitol. Na opakowaniu pisze "słodzik stołowy na bazie ksylitolu, do żywności" Czy mogę go użyć do dosłodzenia, bez obawy że zostanie on przefermentowany?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 967
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 212 razy
Kontakt:
Re: Dosładzanie cydru

Post autor: manowar »

Bez obawy możesz użyć - bez obaw możesz też przeczytać wcześniejsze posty w tym temacie, gdzie już udzielono odpowiedzi na nurtujące cię pytanie. :read:
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe

bimbelek
100
Posty: 115
Rejestracja: piątek, 14 lis 2008, 12:32
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Śliwowica własnej roboty
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: pow.Gorlice
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Dosładzanie cydru

Post autor: bimbelek »

Ja wiem że mogę użyć ksylitol, czytałem ten i inne wątki na temat cydru. Jednak moja wątpliwości wzięła się z tego że na opakowaniu napisano że jest to słodzik na bazie ksylitolu. A jeśli to jest jakieś coś z cukrem fermentowalnym?
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 967
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 212 razy
Kontakt:
Re: Dosładzanie cydru

Post autor: manowar »

A skład widział? 100% ksylitol...
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe

bimbelek
100
Posty: 115
Rejestracja: piątek, 14 lis 2008, 12:32
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Śliwowica własnej roboty
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: pow.Gorlice
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Dosładzanie cydru

Post autor: bimbelek »

No dobrze, ale jest też napisane "na bazie ksylitolu"

bimbelek
100
Posty: 115
Rejestracja: piątek, 14 lis 2008, 12:32
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Śliwowica własnej roboty
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: pow.Gorlice
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Dosładzanie cydru

Post autor: bimbelek »

Być może jest to z większą ilością ksylitolu, ale nie czysty ksylitol
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7299
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Dosładzanie cydru

Post autor: radius »

@bimbelek, to jest 100% ksylitol, tyle że chiński :)
W ostatnich latach, dzięki postępom biotechnologii, okazało się, że produkcja ksylitolu z kolb kukurydzy jest tańsza niż z drewna brzozy. Metodę tę stosuje się masowo w Chinach, gdzie występują liczne uprawy kukurydzy i jednocześnie drewno brzozowe jest mniej dostępne niż w Europie. Chiny są obecnie jednym z największych światowych producentów ksylitolu i jest on sprzedawany na całym świecie. Również część firm z USA, Kanady i Europy importuje chiński ksylitol i sprzedaje go pod swoją marką. Z uwagi na kontrowersje wokół chińskiego ksylitolu wśród światowych konsumentów, nie udaje mu się jednak wyprzeć starszej konkurencji z Finlandii i oba produkty istnieją na rynku równolegle. Aby wydobyć ksylany z kolb kukurydzy wymagany jest pewien proces chemiczny – proces ten jednak jest inny dla surowca drzewnego niż dla kukurydzy. W przypadku kukurydzy ksylitol jest najczęściej produkowany przez komórki bakterii lub drożdzy, które wytwarzają ksylitol w procesie fermentacji. Drożdże te to najczęściej Candida tropicalis oraz Candida guilliermondii. Istnieje również rzadsza technologia produkcji ksylitolu z kolb kukurydzy przez kwasową hydrolizę biomasy, która w Finlandii nie jest stosowana ze względu na szkodliwość dla środowiska naturalnego. Inną częstą obawą dotyczącą ksylitolu pochodzącego z Chin jest fakt, że kukurydza uprawiana w Chinach może być modyfikowana genetycznie, aby uzyskać większą wydajność produkcji. Obawa ta bierze się z faktu, że Chiny należą obecnie do światowej czołówki producentów GMO. Ksylitol produkowany z kolb kukurydzy i importowany z Chin jest nieco tańszy od ksylitolu fińskiego.
SPIRITUS FLAT UBI VULT

bimbelek
100
Posty: 115
Rejestracja: piątek, 14 lis 2008, 12:32
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Śliwowica własnej roboty
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: pow.Gorlice
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Dosładzanie cydru

Post autor: bimbelek »

Ychy, więc zlewam pierwszy cydr w tym roku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Cydr”