bimber lwowski z kukurydzy

Technologia słodowania, zacieranie ziarna. Przepisy na zaciery ziemniaczane.

Autor tematu
Fiflak
450
Posty: 464
Rejestracja: wtorek, 27 wrz 2011, 11:37
Krótko o sobie: Spokojny i uczynny ze mnie chłop.
Ulubiony Alkohol: łiskacz domowy
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Wschodnie Mazowsze
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 76 razy

Post autor: Fiflak »

Kiedyś ten przepis wisiał na portalu a obecnie nie mogę go odszukać. Czy dysponuje ktoś może kopią tamtej niesamowitej procedury? Jeżeli tak, to upraszam o zamieszczenie jej w niniejszym wątku.
alembiki

user26311
Re: bimber lwowski z kukurydzy

Post autor: user26311 »

Witam, ja tam procedury nie znam ale mogę polecić sklep z kukurydzą - dokładnie kaszą grubą kukurydzianą - 1-2mm kawałki kukurydzy 1 kg - 2,9zł http://piwniczka.org/kasza-kukurydziana ... Path=60_61
do tego najbardziej torfowy słód jęczmienny jaki spotkałem - z viking malt 1kg za 6,5zł ześrutowany, a kupowałem w wielu sklepach i ich viking malty tak nie pachniały, o nie. Świeżynka. http://piwniczka.org/slod-wedzony-torfe ... Path=60_61
Polecam dodać trochę słodu z jęczmienia do zacieru, bo po długim leżakowaniu samej kukurydzy zostaje tylko słodkawy posmak.


Niedowiarek mógłby napisać - Co może być niezwykłego w przepisie?
Więc ja napiszę że niezwykła została legenda, i tęsknota za nią, zapomnianą wiedzą, dawnymi czasami. Czasami w których byli mistrzowie i uczniowie zrzeszeni w cechach, konfraterniach. Gdzie w terminy przyjmowano od najmłodszych. Mistrzowie posiadający wiedzę i strzegący jej choćby z narażeniem życia. Przekazujący ją ustnie najlepszym.
Choćby warzący piwo w 16 wieku, w Warce z taką pianą że gdy kładziono na niej dukata to się utrzymywał! Kiedyś warzono piwo gęste, odżywcze - smaczne.

Zauważyłem że strona mistyczna i alchemiczna nadaję naszemu hobby posmak który lubię.
To my, w prostej linii jesteśmy spadkobiercami średniowiecznych alchemików, przecieramy nowe szlaki przepisów, jesteśmy pionierami nowych konstrukcji. Jesteśmy ostrzem włóczni destylacji. Chylę czoła Panom Braciom! :poklon;
Kolumna nie ugnie się przed nikim.
Awatar użytkownika

zielonka
900
Posty: 921
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 241 razy
Re: bimber lwowski z kukurydzy

Post autor: zielonka »

Jakżesz ożywczo i zarazem wskazując właściwy kierunek - tak właśnie trzeba wykorzystywać naszą przewagę technologiczną - starać się osiągnąć to do czego dążyli praojce.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaciery zbożowe i ziemniaczane”