Kryształy kwarcu jako wypełnienie

Wszystko o tym co włożyć do kolumn rektyfikacyjnych, jakie zastosować wypełnienie dla uzyskania najlepszego rezultatu...

Autor tematu
user26311

Post autor: user26311 »

Witam, przeglądając internety trafiłem na stronę koncernu CEDC - ruski producent ''polskich'' wódek i łiskaczy. Co mnie uderzyło?
obrazek na stronie głównej, dokładnie zdjęcie aparatury, szklanej przystawki na końcu kolumny jak się domyślam, wypełnionej jak dobrze widzę kryształami kwarcu.


Obrazek

Jakieś przemyślenia, pomysły? Czy to jest to o czym pisze - czyli kwarc?

http://www.cedc.com/o-nas/o-roust/
Awatar użytkownika

CalypsoArtur
20
Posty: 25
Rejestracja: środa, 12 kwie 2017, 14:52
Ulubiony Alkohol: Złoty nektar
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: podlaskie
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Kryształy kwarcu jako wypełnienie

Post autor: CalypsoArtur »

Fajnie to wygląda. Kolumna mogłaby stać w salonie

Tapnięte
Pozdrawiam Artur

Autor tematu
user26311
Re: Kryształy kwarcu jako wypełnienie

Post autor: user26311 »

Trochę poczytałem o kryształach kwarcu górskiego,
kwarc - dwutlenek krzemu Sio2, gęstość 2,65g/cm(3),
wysoka pojemność cieplna kwarcu - ciepło właściwe ok 1500 J/kg*K - dla porównania miedzi 386 j/kg*K
niższa niż miedzi przewodność cieplna 6-9 W/m*K - dla porównania miedzi 370-400 W/m*K
Dużo więcej ciepła trzeba dostarczyć i dłużej nagrzewać by osiągnąć efekt taki jak z wypełnieniem miedzianym.

Czyli można napisać że efekt skraplania na kryształach kwarcu jest większy niż miedzi.
Nie umniejszałbym też właściwością kwarcu, jako kryształu niosącego w sobię informację( jak wszystko zresztą), woda kryształowa, krystaliczna, z górskich szczelin wypływająca, przez skały, wśród minerałów i kryształów - którą można pić i się delektować - jest to inna woda niż woda z pordzewiałych rur kanalizacyjnych, czyszczona chemicznie, filtrowana mechanicznie a i tak to co leje się z kranu trzeba samemu puszczać przez filtry.

Np. wrzucenie kryształu kwarcu do dzbanka z woda wyraźnie poprawia jej smak - sam tak kiedyś robiłem ale przypomniałem sobie o tym teraz. Podobno porządkuje strukturę wody na wzór swojej własnej.

Wniosek, nie na darmo inżynierowie chleb jedzą.
Może woda ognista skraplająca i parująca z kryształów kwarcu zabiera z sobą informację o górach i górskich potokach? Krystalicznych smakach....

Autor tematu
user26311
Re: Kryształy kwarcu jako wypełnienie

Post autor: user26311 »

Oo, proszę już znalazłem (i zamówiłem) 500g za 35złotych.
http://allegro.pl/krysztal-gorski-zesta ... 51927.html

Ciekawe...
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Kryształy kwarcu jako wypełnienie

Post autor: Kamal »

Przetestuj i opisz wyniki. :-) Jestem ciekawy. :-D
K.
Obrazek
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3806
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Kryształy kwarcu jako wypełnienie

Post autor: Doody »

Wydaje mi się tak. Jak masz dwu metrową kolumnę to można dosypać parę centymetrów tych kryształów (choć kwarc jest całkowicie chemicznie obojętny). Przy krótkich kolumnach po prostu szkoda miejsca dla takiego wypełnienia bo zajmuje miejsce wypełnienia czynnego. Może się mylę ale jako akwarysta nigdy nie odczułem wpływu kwarcu na jakiekolwiek parametry chemiczne wody, a w energetyzowanie dipolowe po prostu nie wierzę...
Pozdrawiam
Darek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wypełnienie kolumny”