Kisielowy nastaw

Jak i z czego zrobić idealny zacier lub nastaw, który będzie podstawą do otrzymania oczekiwanego destylatu, przepisy, porady, sposoby na dobry na zacier, itp...

Autor tematu
trolisko
10
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 25 lis 2012, 18:40
Podziękował: 1 raz

Post autor: trolisko »

Witam wszystkich
Muszę się podzielić z szanownym gronem moim nowym doświadczeniem podczas spuszczania gotowego nastawu z beczki. Może wszystko od początku.
Kupiłem z allegro dwie beczki spożywcze po magi jedną może z pół roku temu, drugą dwa miesiące temu. Gdy kurier dostarczył do mnie towar od razu wypłukałem beczkę gorącą wodą, następnie zrobiłem nastaw cukrowy na drożdżach turbo pur 48h. Fermentacja przebiegała prawidłowo, lecz z braku czasu nastaw stał prawie miesiąc od rozpoczęcia fermentacji. Beczka stała w piwnicy obok pieca c.o. W końcu przyszedł czas na przelanie płynu z beczki do wiader. Zdziwienia dopadło mnie gdy przelewałem drugie wiadro, roztwór cieczy był nieco gęściejszy niż zwykle i im bliżej dna tym coraz gęściejszy, przypominało to coś jak kisiel. W smaku jest prawidłowy, co mam z tym zrobić, na rury nie mogę dać dlatego że mogę przypalić grzałkę. Proszę o pomoc.
alembiki
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Kisielowy nastaw

Post autor: Lootzek »

Jak rozumiem nastaw zrobił się taki tylko w jednej beczce, tej nowszej? Jedyne co mi przychodzi do głowy, to cukier, może czymś oszukany (mąką?). Albo pomyłka w cukrowni, gdzie poszła w paczki jako normalny cukier partia cukru żelującego do przetworów. Bo nawet jeśli coś dodali do drożdży, to wątpię by tak mała ilość mogła spowodować aż takie zgęstnienie. Możesz albo spróbować tą gęstą część trochę rozcieńczyć i zrobić dodatkową destylację, albo wymieszać nastawy z obu beczek, albo dodaj kwasek cytrynowy, może nieco rozluźni tą galaretę, a nastawowi nie zaszkodzi.
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Kisielowy nastaw

Post autor: gr000by »

Na ciepło ta galareta może się "rozpuścić" i nie będzie problemów. Spróbuj na małej porcji jak się zachowa podczas podgrzewania. Jak nie podziała, to polecam spróbować delikatnego zakwaszenia kwaskiem cytrynowym lub użyć pektoenzymu, może pomoże.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.

Autor tematu
trolisko
10
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 25 lis 2012, 18:40
Podziękował: 1 raz
Re: Kisielowy nastaw

Post autor: trolisko »

Wyczytałem w necie że to mogą być bakterie beztlenowe, nie wiem czy mogą zaszkodzić zdrowiu. Odlałem troszkę glutów do garnka i podgrzewałem, oczywiście bez efektów, próba z kwaskiem cytrynowym wyszła tak samo.
Dzisiaj glut przelałem z wiadra do wiadra z myślą że coś się zmieniło, to nawet trudno było odkleić końcówkę glutów od dna wiadra. Totalna porażka.
Ostatnio zmieniony czwartek, 8 maja 2014, 21:34 przez Emiel Regis, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Pauzy
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Odp: Kisielowy nastaw

Post autor: Zygmunt »

Jak glut, to raczej tlenowce. Co pokazuje cukromierz na tej bardziej płynnej części nastawu?

Wysłane za pomocą Tapatalk
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
trolisko
10
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 25 lis 2012, 18:40
Podziękował: 1 raz
Re: Kisielowy nastaw

Post autor: trolisko »

Cukromierz pokazał około -2.
Awatar użytkownika

romeek84dna
30
Posty: 39
Rejestracja: wtorek, 11 gru 2012, 22:00
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Sanok
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Kisielowy nastaw

Post autor: romeek84dna »

Bakterie śluzujące najprawdopodobniej, nie masz tutaj za dużego pola do popisu żeby to jeszcze uratować, podaj proporcje tego nastawu

grzewo1
150
Posty: 166
Rejestracja: czwartek, 16 sie 2012, 02:05
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Kisielowy nastaw

Post autor: grzewo1 »

U mnie też kisiel się zrobił tylko nie mam pojęcia dlaczego. Beczka była po jabłkach umyta deszczówką. Może to jest problem. Woda niby czyściutka była ale pewnie bakterie tam były.
Wydajność kisielku bardzo słaba. Z 23 kg na T3 tylko 11 litrów odpędu. Co do obaw przed przypaleniem to nie ma takiej możliwości (dunder był normalny) tylko trzeba uważać aby za dużo nie wlać do bojlera ,bo strasznie zwiększa swoją objętość. Myślę ,że tak ok. 1/4.
A może ktoś próbował robić nastaw na deszczówce? Ciekawy jestem czy też się zepsuł ?



Niestety miałem rację :( Wczoraj nastawiłem w trzech beczkach. Dwie były po jabłkach myte w deszczówce, a jedna od nowości tylko cukrówki widziała i nie miala kontaktu z deszczówką. Po 24 godz. w tej jednej nastaw pięknie chodzi , a w dwóch niemiłosiernie się pieni. Tylko patrzeć jak zrobi się kisiel. Mam tylko cichą nadzieję ,że szybko drożdże przerobią cukier bo dalem po 2 paczki moskwiczów na beczkę ( 20 kg cukru)

tomwlo77
2
Posty: 2
Rejestracja: środa, 16 lip 2014, 15:52
Re: Kisielowy nastaw

Post autor: tomwlo77 »

Witam
Mam podobny problem. W sobote nastawiłem 2 wiadra żyta po (2kg żyta, 5 cukru i 20 l wody). Pojemniki wymyłem, zdezynfekowałem octem i pirosiarczynem. Żyto wcześniej troszkę moczyłem w gorącej wodzie. Temperatura w piwnicy 17-18 st C. W poniedziałek wieczorem otwarłem pojemniki i stwierdziłem, że nastaw zgęstniał i czuć delikatnie maślany posmak. Proszę o rade, co dalej z tym robić, nzy jest to do uratowania?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Kisielowy nastaw

Post autor: Kamal »

Opcja 1 podgrzanie nastawu, ale to pracochłonne.
Opcja 2 zaaplikowanie drożdży do restartu.
K.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaciery i Nastawy”