Czas na chinola!

Coś, co można łatwo i szybko przygotować na zagrychę.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy

Post autor: Kucyk »

Z cyklu How To Cook Shit dziś ukręcimy chinola. Kurczak trzy kolory w czerwonym curry. Czas przygotowania z krojeniem 40 minut. Czas sprzątania kuchni 5 godzin.

Procjówa na 3 gęby:

- 750g cyców kogucich,
- 2 papryki czerwone,
- pucha ananasa w kawałkach,
- paka grzybów mun;
- 3 cebule,
- czosnek,
- paczka czerwonej pasty curry Exotic Food (z Oszą),
- łyżka stołowa proszku curry,
- łyżka stołowa mąki ziemniaczanej;
- 3 kostki rosołowe.

1. Kurczaka kroimy w kawałki nie za duże, warzywa podobnie.
2. Grzyby mun gotujemy 20 minut i kroimy.
3. Na patelni rozgrzewamy olej (100ml) i rozpuszczamy pastę curry, dodajemy czosnek, ładujemy kurę i smażymy na ostrym ogniu 5minut, po czym przekładamy do gara stojącego obok tak sprytnie, aby olej został na patelni.
4. Na ów pozostały tłuszcz ładujemy cebulę i smażymy. W międzyczasie do gara ładujemy puchę ananasa z zalewą, grzyby i paprykę.
5. W małym garnuszku w 200ml wrzącej wody rozpuszczamy kostki rosołowe i proszek curry, po ostygnięciu (wstawić garnuszek do wody albo w zaspę śniegową) do jakiś 40-50*C dodajemy mąkę kartoflaną i całość mieszamy do całkowitego rozpuszczenia skrobi.
6. Cebulę dodajemy o reszty razem z tłuszczem ze smażenia i, kiedy całość ostro bulgocze w garze, jednym ruchem wlewamy breję uzyskaną w p. 5, po czym całość mieszamy bo sos zaczyna szybko gęstnieć.
7. Podajemy z ryżem i schłodzonym bimbrem chińskim.

Potrawa jest równie dobra na ciepło jak i na zimno.
W przepisie nie podałem ostrych przypraw, bo nie każdy lubi je, a ponadto sama pasta curry jest pikantna. Jeśli potrawa byłaby nie słona to polecam dosłonić kostką bulionową warzywną.
Chinol.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Rudobrody
2
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 25 sty 2011, 19:10
Re: Czas na chinola!

Post autor: Rudobrody »

Wszedłem po raz pierwszy na forum zakąskowe z przeświadczeniem, że dowiem się jak można opierniczyć na szybko do wódeczki coś, co smakuje lepiej niż chleb z ogórkiem, ale tooo!!! ja bym na pierwszą kolację z przyszłymi teściami takiego czegoś nie zrobił, a co dopiero jako "zakąskę". Może moja wiedza o gotowaniu jest porównywalna z wiedzą Waldusia z kiepskich o świecie, ale uważam, że powinieneś założyć nowy temat pod tytułem "Potrawy z głębią smaku" lub coś takiego.

Niemniej jednak :respect: za determinację w dzieleniu się wiedzą
Ostatnio zmieniony środa, 26 sty 2011, 22:23 przez Agneskate, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: kosmetyka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakąski Domowe”