Kolumna 120cm automat zimne palce

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
sowinpierwszy
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 5 wrz 2010, 19:35

Post autor: sowinpierwszy »

Witam
Mam pytanie do znawców tematu - jako że mam doświadczenie jedynie z pot stillami, a szukam czegoś automatycznego i łatwego w obsłudze dla oszczędności czasu, a jednocześnie chciałbym przetestować kilka przepisów na nalewki ;p zacząłem szukać czegoś w przystępnej cenie, co mogłoby umożliwić mi produkcję nalewek bez pysznego posmaku bimbru, który nie odpowiada znajomym :D

Czy taki sprzęt: http://www.allegromat.pl/aukcja191295 faktycznie sam ustabilizuje kolumnę bez regulacji wody, która będzie puszczona przez cały proces pod tym samym ciśnieniem?

Problem mam też taki, że z niewiadomych przyczyn w mojej okolicy woda ma często różne ciśnienie, co już przy pot stillu wymaga regulacji, tak aby zużywać jak najmniej, a jednocześnie chłodzenie było wystarczające.

Tak więc, czy ten sprzęt przy spadku ciśnienia wody, sam ustabilizuje górę kolumny na odpowiednią temperaturę?

No i oczywiście najważniejsze - czy faktycznie jestem w stanie z tego wyciągnąć >90% bez smrodów?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi
alembiki
Awatar użytkownika

daniel86
30
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek, 11 kwie 2016, 16:31
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Kolumna 120cm automat zimne palce

Post autor: daniel86 »

Witaj. Jak chcesz spirytus do nalewek o neutralnym smaku to celuj w aabratka. Zimne palce sobie odpuść - tym bardziej takie z odstojnikiem.
P.S. Daj sobie trochę czasu i poczytaj wnikliwie forum. Unikniesz rozczarowań i zmarnotrawienia pieniędzy.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Kolumna 120cm automat zimne palce

Post autor: aronia »

Nie ma TANICH AUTOMATOW które pozwola Ci na otrzymanie stabilnej najwyzszej jakosci przez cały proces , a z ZIMNYMI PALCAMI to już nawet nie szukaj, bo żadna kolumna nie będzie AUTOMATEM przy zmiennym ciśnieniu wody. Czyli albo zwiększasz budżet i zmieniasz konstrukcję albo rezygnujez z części(większości) oczekiwań....

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Autor tematu
sowinpierwszy
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 5 wrz 2010, 19:35
Re: Kolumna 120cm automat zimne palce

Post autor: sowinpierwszy »

A gdybym ustabilizował ciśnienie wody to jest możliwość, żeby to samo stabilizowało kolumnę? Wystarczy że dam mniejszy zawór przed wejściem i puszczę większe ciśnienie z kranu, a zaworem przy wejściu w kolumnę mogę wtedy mniej więcej regulować sobie ciśnienie.

Ten odstojnik faktycznie, nie mam pojęcia po co tam jest, ale nie mogłem znaleźć konkretniejszego sprzętu na alledrogo.
Nie potrzebuję spirytusu klasy LUX, więc zastanawiam się czy da radę na tym osiągnąć 90% bez wysiłku, a potem sobie przefiltruję przez węgiel.

Pytanie w ogóle - czy taki sprzęt jest bezpieczny?

Dzięki za odpowiedzi
Awatar użytkownika

daniel86
30
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek, 11 kwie 2016, 16:31
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Kolumna 120cm automat zimne palce

Post autor: daniel86 »

Zobacz u Franzmastera. Na allegro ma wystawionego kompletnego, prostego aabratka z grzałkami za 1180zł. Sprzęt dużo lepszy niż Ty wybrałeś. Nie jest to może szczyt dzisiejszych możliwości, ale da się na tym zrobić bardzo dobry spiryt.
Poproś jedynie o zamianę kega na 50l (50zł) i przeniesienie termometru na 10-tą półkę (myślę, że bez dopłaty). Do tego rurę bierz 160cm (120-160 jest w tej samej cenie).

gadaka
350
Posty: 351
Rejestracja: sobota, 8 wrz 2012, 23:21
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 22 razy
Re: Kolumna 120cm automat zimne palce

Post autor: gadaka »

Daniel86 dobrze radzi:)
Niewiele większe koszta a aabratek to w tej chwili najbardziej popularny i uniwersalny sprzęt, Z Franzmasterem dogadasz się bez problemu :)
A o automacie za te pieniądze możemy pomarzyć...
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Kolumna 120cm automat zimne palce

Post autor: herbata666 »

Pawle/aronia - a są drogie automaty które poprowadzą proces tak samo jak użytkownik ??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Kolumna 120cm automat zimne palce

Post autor: aronia »

To zależy od opratora... Jeśli ma jakieś swoje tajemne rytuały to niestety musi sam sobie zbudować taki sterownik i nie liczy się z jego kosztami.
Inaczej sprawa się na np w Twoim przypadku Piotrku czyli konstruktorow którzy... i tu możesz nam odpowiedz co robisz w przadku montażu sterownika do sprzedawanych przez Ciebie sprzętów.

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Kolumna 120cm automat zimne palce

Post autor: herbata666 »

Zakładam wszystkie sterowniki które są dostępne na rynku, jakie klient sobie zażyczy. My produkujemy kolumny i dajemy do nich instrukcje jak idealnie poprowadzić proces ręcznie, na pewno dużo lepiej niż zrobi to automat, w dodatku nasze systemy są tak dobrane od strony mechanicznej, że użytkownik ma z góry ułatwione zadanie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji

Autor tematu
sowinpierwszy
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 5 wrz 2010, 19:35
Re: Kolumna 120cm automat zimne palce

Post autor: sowinpierwszy »

Dziękuję wszystkim za informacje.
Jak zdecyduję się na jakiś sprzęt to wrzucę tu i napiszę dlaczego na taki a nie inny zdecydowałem się na początek, co by jakąś wartość merytoryczną temat miał też dla innych.

KIVITS
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 22 lut 2014, 20:18
Podziękował: 2 razy
Re: Kolumna 120cm automat zimne palce

Post autor: KIVITS »

Witam wszystkich, odnośnie tej kolumny zimnych palców (a jestem laikiem) to właśnie mam taka kolumnę dokładnie o jaką pyta kolega wyżej tylko bez automatu i z tego co czytam to każdy mówi, że to tragedia z tymi zimnymi palcami. Chodzi o to, że jak na mój gust to nie jest tak źle... kolumnę mam wypełnioną z dołu miedzią a reszta do samej góry druciakami no i oczywiście ocieplona i o dziwo wyciągam z niej spiryt bez zapachu bimbru w granicach 93-95%. Chciałem się dowiedzieć czemu każdy jest taki uprzedzony do tych zimnych palców? Też się zastanawiałem nad dokupieniem automatu, ale to chyba niepotrzebny wydatek, jak ustabilizuje się temperaturę i wodę to leci czysty spiryt bez skoków temperatury.... :odlot:
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Kolumna 120cm automat zimne palce

Post autor: aronia »

Jak chcesz juz przerabiać to przeloz termometr niżej i opisz efekty.

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

KIVITS
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 22 lut 2014, 20:18
Podziękował: 2 razy
Re: Kolumna 120cm automat zimne palce

Post autor: KIVITS »

A zmiana miejsca termometru ma jakieś szczególne znaczenie?? Bo tam i tak nie ma jak go obniżyć, bo otwór na termometr znajduje się na samej górze ( fabrycznie ).
Ostatnio zmieniony sobota, 8 kwie 2017, 10:56 przez wawaldek11, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

daniel86
30
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek, 11 kwie 2016, 16:31
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Kolumna 120cm automat zimne palce

Post autor: daniel86 »

http://alkohole-domowe.com/forum/10-pol ... 12683.html
http://alkohole-domowe.com/forum/jak-ot ... 10969.html
Ważne dla Ciebie tematy. Przeczytaj je uważnie.
I wypierdziel ten odstojnik :krzycze:

toff10
10
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 27 wrz 2013, 03:27
Podziękował: 3 razy
Re: Kolumna 120cm automat zimne palce

Post autor: toff10 »

aronia pisze:Jak chcesz juz przerabiać to przeloz termometr niżej i opisz efekty.

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

A powiedz mi kolego w jaki sposób stabilizujesz temperaturę skoro na grzałce są tylko 2 przyciski zasilania? Jak wygląda u ciebie proces oddzielenia przedgonu i ile go schodzi w ml ?

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Kolumna 120cm automat zimne palce

Post autor: aronia »

Ja dawniej robiłem to w taki sposób: http://alkohole-domowe.com/forum/jak-ot ... 10969.html

toff10
10
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 27 wrz 2013, 03:27
Podziękował: 3 razy
Re: Kolumna 120cm automat zimne palce

Post autor: toff10 »

KIVITS pisze:Witam wszystkich, odnośnie tej kolumny zimnych palców (a jestem laikiem) to właśnie mam taka kolumnę dokładnie o jaką pyta kolega wyżej tylko bez automatu i z tego co czytam to każdy mówi, że to tragedia z tymi zimnymi palcami. Chodzi o to, że jak na mój gust to nie jest tak źle... kolumnę mam wypełnioną z dołu miedzią a reszta do samej góry druciakami no i oczywiście ocieplona i o dziwo wyciągam z niej spiryt bez zapachu bimbru w granicach 93-95%. Chciałem się dowiedzieć czemu każdy jest taki uprzedzony do tych zimnych palców? Też się zastanawiałem nad dokupieniem automatu, ale to chyba niepotrzebny wydatek, jak ustabilizuje się temperaturę i wodę to leci czysty spiryt bez skoków temperatury.... :odlot:
Pozdrawiam
A powiedz mi kolego w jaki sposób stabilizujesz temperaturę skoro na grzałce są tylko 2 przyciski zasilania? Jak wygląda u ciebie proces oddzielenia przedgonu i ile go schodzi w ml ?
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Kolumna 120cm automat zimne palce

Post autor: Zygmunt »

Wywal ten termostat, on tam wyłącznie przeszkadza.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Kolumna 120cm automat zimne palce

Post autor: rozrywek »

Tak sobie czytając powyższe wpisy zastanawia mnie jedno:
Kiedy w wiadomościach będzie o wysadzonym w powietrze następnym budynku?
Bardzo was proszę, róbcie takie wyczyny wtedy jak dzieci będą na placu zabaw, a kobiety na zakupach.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

KIVITS
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 22 lut 2014, 20:18
Podziękował: 2 razy
Re: Kolumna 120cm automat zimne palce

Post autor: KIVITS »

Są dwie grzałki 1500 i 2000W Do rozgrzania używam obu grzałek, gdy temperatura osiągnie optymalną wartość i zacznie lecieć syf czyli ten pierwszy śmierdzący rozpuszczalnik wyłączam jedną grzałkę a temperaturę stabilizuje woda tzn odkrecam na maksa kran a potem delikatnie dokręcam aż temp ustabilizuje sie w granicach 78,2-78,8st czekam aż zleci przedgon tak około 0,5 litra czasem mniej i zmieniam butelkę na czyste serce i sobie leci,na ogół jest to jakies 3,5 litra ( z 25litrów) po tej ilosci temp zaczyna skakać w górę,jak skoczy powyżej 1-go stopnia zmieniam butelkę na pogon.Nie wiem czy inni tez tak robią, ale z mojego doświadczenia jest to najlepsza opcja, bo to zaczyna miec juz inny smak i zapach a przedgon i pogon dodaję do nast. destylacji i tak w koło :)zawsze destyluję 2 razy.

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Kolumna 120cm automat zimne palce

Post autor: Drupi »

Jak ci skaka powyżej jednego stopnia, to pogon masz już dużo wcześniej w spapranym sercu. 0,4 st. już zaczyna lecieć pogon z sercem. Dlatego pozbyłem się zimnych palców, bo nie można nad tym zapanować nawet zmniejszając odbiór, bo wtedy raczej wcale nie leci, a alkohol jeszcze jest w zbiorniku.
I like noble drinks.

golec269
450
Posty: 492
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2014, 08:37
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowanie: 56 razy
Re: Kolumna 120cm automat zimne palce

Post autor: golec269 »

Kolego KIVITS nie dodawaj do następnej destylacji przedgonu to otrzymasz lepszy towar. Pogony możesz dodawać, ale spróbuj je oddzielnie destylować, efekt może cię zaskoczyć(dwukrotna destylacja).
Awatar użytkownika

zielonka
900
Posty: 921
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 241 razy
Re: Kolumna 120cm automat zimne palce

Post autor: zielonka »

@Rozrywek pisze
kiedy w wiadomościach będzie o wysadzonym w powietrze następnym budynku?
A tu dwa dni potem Londyn i pożar wieżowca - a nasi tam mieszkali.
Prorok jaki czy co ?
Przyznać się- któren tam znowu na gazie pracował ? albo i na dwóch ?

no cóż Rozrywek - wykrakałeś
a przepis jest taki :
Zawsze będzie pożar gdzie choć dwa polaki.

Mam nadzieję jednak że to po prostu wypadek.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”