Nietypowa przystawka Refluksowa do potstila

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.

Autor tematu
Pawlik67
200
Posty: 224
Rejestracja: niedziela, 31 sty 2016, 13:08
Krótko o sobie: Nawrócony degustator, który kiedyś nie cierpiał bimbru
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy

Post autor: Pawlik67 »

Witam
Jestem początkującym muzykiem, który jak na razie dał kilka koncertów. Gram na Keg 30 z grzałkami elektrycznymi od Zygmunta. Dodatkowo własnym sumptem zrobiłem pot stila z rury Cu 28 całość zaizolowałem kauczukiem zarówno kega jak i rurę Cu. Jak robiłem cukrówkę to przy drugiej pierwsze 0,5 litra (oczywiście nie licząc przedgonu )otrzymywałem około 86% Mierzone alkoholomierzem z marketu. Jak zdjąłem izolacje z górnej części rury( mniej więcej 50%wysokości), to udało mi uzyskać pierwsze 0,5 nawet 90%. Niestety gdy stałem się posiadaczem lepszego alkoholomierza, chyba profesjonalnego bo wyprodukowanego w latach 80 tych ( wtedy jeszcze chińszczyzna nie była tak rozpowszechniona) okazało sie że ten sam alkohol jest o jakieś 4% słabszy.
Wykombinowałem sobie żeby zrobić przystawkę Refluksową, ale ponieważ nie posiadam palnika do lotów twardych, to nie wiem czy swoim palnikiem polutuje rurę Cu35. Mam wiec pytanie, czy jeżeli z miękkiej rurki CO 4 lub 6mm zrobię spirale i nasadzę ją na górną cześć rury 28 mm tuz przed kolanem następnie zaizoluje to kauczukiem i do spirali podłącze wodę z chłodnicy to będzie to działało jak refluks czy nie?
Wdzieczny będę za podpowiedz.
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1311
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Nietypowa przystawka Refluksowa do potstila

Post autor: ramzol »

Przykładanie mokrej szmaty zdaje egzamin (chwilowy) tak że i Twoja opcja będzie działać. Jeżeli polutowałeś 28 to i 35 polutujesz tym samym palnikiem.
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Nietypowa przystawka Refluksowa do potstila

Post autor: masterpaw2 »

Kolego nie ocieplaj deflegmatora!!!
Prosty i skuteczny refluks zrobisz z kawałka 20/25 cm rury Cu fi 35 i dwóch muf redukcyjnych 35x28.
Jak gdzieś znajdę fotkę to Ci podrzucę.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Nietypowa przystawka Refluksowa do potstila

Post autor: masterpaw2 »

Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1311
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Nietypowa przystawka Refluksowa do potstila

Post autor: ramzol »

A gdzie on tam ma te redukcje o których piszesz :) CM tego typu urodził sie na tym forum z tego co mi wiadomo. Z drugiej strony to dlaczego przy CMie i cukrze nie ocieplać deflegmatora. http://alkohole-domowe.com/forum/ramzol ... ml#p117733
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.

Autor tematu
Pawlik67
200
Posty: 224
Rejestracja: niedziela, 31 sty 2016, 13:08
Krótko o sobie: Nawrócony degustator, który kiedyś nie cierpiał bimbru
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Nietypowa przystawka Refluksowa do potstila

Post autor: Pawlik67 »

Dzięki za link, myślałem już o czymś takim bo widziałem podobną przystawkę u nas na forum, ale nie jestem pewien czy moim palnikiem ogrzeję rurę 35 mm. Nawet jak rozgrzeję i uda mi się wlutować redukcje to obawiam się wlutowania rurek do wody. Lut miękki na samą cynę, jest lutem kruchym i narażonym na pęknięcie, a ponieważ będzie to mała powierzchnia styku (grubość rury 35 i obwód małej rurki) , boje się, że podczas podłączania i odłączania wężyka do wody rurka zostanie wyrwana
. Wracając jednak do mojego pomysłu, to poza względem estetycznym i możne trwałością, mój patent nie różni się od typowej chłodnicy refluksowej (chyba?), bo spirala schłodzi kawałek rury Cu w górnej części, a zaizolowanie tego kawałka rurki wraz z spiralą spowoduje że cały kawałek rury gdzie jest spirala schłodzi się tak samo jak w sprzęcie z linku. Czy może się mylę?
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Nietypowa przystawka Refluksowa do potstila

Post autor: masterpaw2 »

No faktycznie na zdjęciach z podanego przeze mnie linku nie ma redukcji o których pisałem, chodziło mi o samą zasadę zrobienia w prosty sposób refluksu. Czyli coś takiego.
refluks.jpg
A co do deflegmatora w zwyklym pot stillu o jakim tu mowa, to wydawało mi się, że im lepsza wymiana ciepła z otoczeniem tym lepiej, co innego kolumna z wypełnieniem. Ale może jestem w błędzie ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”