Pomóżcie co to za alkohol?!

Tu możecie pisać posty, które mają wymiar bardziej filozoficzny niż teoretyczny na temat alkoholu wytwarzanego w domu...

Autor tematu
pijakpi
2
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 16 sty 2017, 18:01

Post autor: pijakpi »

Witam, potrzebuje waszej pomocy. Wie ktoś gdzie można to kupić i ile kosztuje?
1.2.jpg
1.1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
alembiki

jaborex
30
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 21 lut 2013, 21:53
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Pomóżcie co to za alkohol?!

Post autor: jaborex »

Grappa – włoski napój alkoholowy, destylat przefermentowanych wytłoków i pestek winogron, odpadów z procesu produkcji wina..Więcej poczytaj sobie w internecie.

Autor tematu
pijakpi
2
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 16 sty 2017, 18:01
Re: Pomóżcie co to za alkohol?!

Post autor: pijakpi »

Tyle to ja wiem, tylko chodzi mi o konkretnie tą flaszkę. Muszę taką samą kupić.

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Pomóżcie co to za alkohol?!

Post autor: Zbynek80 »

Jemu chyba chodziło o konkretny trunek. Poszukaj w sieci

Autor tematu
pijakpi
2
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 16 sty 2017, 18:01
Re: Pomóżcie co to za alkohol?!

Post autor: pijakpi »

Nie ma nigdzie, szukałem już trochę czasu, i dlatego pisze tutaj. Przeszukałem sklepy online, jakieś strony włoskie, niemieckie (bo takie napisy są na butelce) i nic.
Musi ktoś wiedzieć, czekam dalej na pomoc.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Pomóżcie co to za alkohol?!

Post autor: Zygmunt »

Raczej nie kupisz. Informacje na etykiecie (kod EAN) wskazują, że to jakaś mała partia wyprodukowane przez http://www.rola-spirits.de/ dla (lub z) włoskiej spółki "Cascina s.r.l" (to taka nasza z o.o.). Włoski rejestr spółek masz tutaj: http://www.registroimprese.it/, coś jak nasze CEiDG. Problem w tym, że w systemie nie ma spółki "Cascina S.r.l.", jest za to kilka "La Cascina S.r.l."- nazwa popularna, bo cascina znaczy "gospodarstwo".

Prawdopodobnie jakiś niemiecki branding włoskiej grappy no-name w małej ilości i zapewne dostępny tylko lokalnie. Jako, że Grappa to nazwa chroniona regionalnie (jak np. nasz oscypek) mogło chodzić o obejście tych przepisów i stąd ta spółka- widmo. Niemcy mieli destylat z Włoch i założyli sobie spółkę w Italii, żeby bez stresu sprzedać destylat na swoim rynku z nazwą Grappa. Być może to nawet produkcja dla jakiegoś dyskontu.

Zasadniczo żaden cymes, są na rynku pewne uznane marki Grappy i na pewno będą lepsze. Gorzej jak musisz odkupić- wtedy musisz poczytać forum pod kątem produkcji owego trunku i napełnić butelczynkę przez lejek ;)
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
pijakpi
2
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 16 sty 2017, 18:01
Re: Pomóżcie co to za alkohol?!

Post autor: pijakpi »

No właśnie muszę odkupić :l Ok dzięki za pomoc.

jarob
30
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 2 lut 2016, 18:06
Podziękował: 69 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Pomóżcie co to za alkohol?!

Post autor: jarob »

Kup flaszkę "dobrej" wódki i zaprawkę np. taką: https://alkohole-domowe.pl/product-pl-9 ... rappa.html wymieszaj, odstaw na kilka dni, posmakuj czy smakuje podobnie, jeśli tak to napełnij butelkę i po problemie ;)
online
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Pomóżcie co to za alkohol?!

Post autor: rozrywek »

Kup flaszkę i zaprawkę.....to tak jak ja bym komuś przerysował czarne nowe S6 Audi i dał mu puszkę pasty do butów aby sobie posmarował uszkodzone drzwi.
Super porada.
pijakpi zbytnio nie szukaj, zwyczajnie kup inną, troszkę droższą, zanieś komu trzeba i uczciwie powiedz że tamta była gorsza. Prawie uczciwie, ale zawsze uczciwiej niż zaprawki do spirytusu.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

jarob
30
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 2 lut 2016, 18:06
Podziękował: 69 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Pomóżcie co to za alkohol?!

Post autor: jarob »

Wystarczy czytać ze zrozumieniem to i porada okaże się żartem, taki jesteś rozrywek i nie trybisz emotikonów? :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bimbrownia”