Niepokojący "osad" na dnie

Fermentacja, otrzymywanie moszczu, filtracja, butelkowanie, przechowywanie, choroby i wady wina, pasteryzacja, szczepienie drożdżami, itp...

Autor tematu
pejotl
1
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 22 lis 2016, 22:04

Post autor: pejotl »

Witam,
orientujecie się co to pojawiło się na dnie? Wygląda niepokojąco Obrazek Obrazek.
Da się to odratować? Prawdopodobnie zepsułem sprawe dodając za mało wody tylko 1.5 litra bo chciałem żeby wino było jak najbardziej gęste, dodałem drożdże malaga które całkiem dobrze się rozmnożyły ale wino nie zaczęło fermentować, ale jak się patrzy do balonu to kilka bąbelków leci :(

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika

inblue
350
Posty: 389
Rejestracja: środa, 2 kwie 2014, 08:19
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Lokalizacja: Warszawa/Praga Płd.
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 307 razy
Re: Niepokojący "osad" na dnie

Post autor: inblue »

Nie widzę nic niepokojącego.
Brakuje za to podstawowych informacji o nastawie - co to za wino, wg jakiego przepisu , z jakiego surowca i w jakiej ilości.
Jeśli dodawałeś coś jeszcze, lub wykonywałeś dodatkowe czynności - również należy to opisać.
Podaj dodatkowo bieżącą wartość Blg - pomiaru dokonasz za pomocą cukromierza (jeśli go nie posiadasz postaraj się nabyć ów wynalazek).
Jak odpowiesz na powyższe pytania zastanowię się co dalej.
Prawdziwi twardziele piją naftę.

https://stop447.info/
#NieDlaRoszczeń
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Niepokojący "osad" na dnie

Post autor: Wald »

pejotl pisze: wino nie zaczęło fermentować, ale jak się patrzy do balonu to kilka bąbelków leci
Czyli gąsior nie jest szczelny, a nastaw normalnie fermentuje. Sprawdź osadzenie korka i rurki.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Wina”