Zatrzymana fermentacja wina z jabłek

Problemy technologiczne związane z uzyskaniem dobrego zacieru: niewłaściwy przebieg fermentacji, zakażenia nastawów, klarowanie...

Autor tematu
Ola.C
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 5 wrz 2016, 14:05

Post autor: Ola.C »

Cześć.

Zdecydowałam się pierwszy raz nastawić wino z działkowych kwaskowatych jabłek.

Po burzy mózgów, przeszukaniu internetu, spytaniu dziadka, nadal nie wiedziałam jak dokładnie się do tego zabrać.

Z około 5kg jabłek przerobionych w sokowirówce powstał sok, którego 3/4 odstawiłam, a resztę po podgrzaniu (lekkim) zmieszałam z drożdżami i 0,5kg cukru i wlałam do gąsiora. Następnego dnia uzupełniłam moszczem. Wino fermentowało około 2 tygodnie i zatrzymało się. Minął ponad miesiąc, dziś próbowałam - pachnie winem, jednak jest bardzo kwaśne i słabe (mało cukru... chciałam uzyskać wytrawne wino).

Mam jeszcze świeży sok z 3kg jabłek i zastanawiam się... co teraz? Dodać ten sok i więcej cukru do poprzedniego zacieru czy robić od nowa...?

Czy ktoś byłby w stanie mi doradzić? Tylko nie bijcie :)

Z góry bardzo dziękuję.
promocja

70-MAREK
150
Posty: 162
Rejestracja: środa, 15 sie 2012, 20:32
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: LUBLIN
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Zatrzymana fermentacja wina z jabłek

Post autor: 70-MAREK »

Skończył się cukier w moszczu to przestało pracować, normalna rzecz
Radzę wpisać w wyszukiwarkę frazę " wino", poczytać, na pewno się w głowie rozjaśni co i jak trzeba zrobić
Nikt wcześniej nie odpowiedział koleżance, ponieważ jak myślę sprawa dla większości kolegów i koleżanek jest oczywista ;)

Autor tematu
Ola.C
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 5 wrz 2016, 14:05
Re: Zatrzymana fermentacja wina z jabłek

Post autor: Ola.C »

Pewnie jest.

Dzięki ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy zacierowe”