Zestaw do wody na lato

Gdzie zakupić najlepszy sprzęt do produkcji domowej? Linki do stron, które warto odwiedzić w poszukiwaniu sprzętu.
Regulamin forum
1. Każdy producent/sklep powinien znajdować się w osobnym temacie.
2. Jeżeli chcesz pokazać swój sklep/firmę/produkt zrób to opisując czym się zajmujesz/produkujesz. Temat może mieć jeden aktywny odnośnik do twojej strony www.
3. Poszukiwaczy sprzętów i towarów odsyłamy do działu Targowisko

Autor tematu
kwik44
1250
Posty: 1261
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy

Post autor: kwik44 »

Hejka,

Idzie lato :D i szukam czegoś co pozwoli mi choć trochę ograniczyć produkcję plastiku w domu. Po obejrzeniu jakiegoś tutoriala odnośnie produkcji piwa wpadłem na pomysł wykorzystania nudzącego się kega po pepsi do produkcji wody gazowanej (straszny protest mam w domu jak się zaprę raz na jakiś czas i nie kupuję).
Moglibyście polecić jakiś sprawdzony zestaw butla (~1-2kg) +reduktor+kran? Na alledrogo reduktorów jak mrówków...

kwik44
promocja
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5376
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: Zestaw do wody na lato

Post autor: Zygmunt »

Butlę weź przynajmniej 6kę, bo mniejsze napełniają z łaską i zwykle na zasadzie napełniania twojej, a nie wymiany od razu, więc zostajesz na jakiś czas bez butli. Koszt butli podobny, bo mniejsze są rzadsze i przez to "cenniejsze". Butle na Allegro wychodzą najtaniej, w punktach z gazem technicznym zawsze jest drożej. Mam 10 butli argonu, tylko dwie z "gazowni", resztę kupiłem na Allegro i potem już wymieniałem 1:1. Z CO2 jest podobnie. Mam też butlę 0,5kg na wyjazdy z Cornelisuem 7l, ale taka butelka starcza tylko na wypychanie piwka z beczki, bo jeżeli chcieć tym nagazować, to niknie w oczach.

Reduktor do CO2 dowolny, drugi zegar dobrze jakby wskazywał w barach, a nie l/min. Reduktor ten sam, skala się rożni. Wszytko China, więc bierz najtańszy.

Kran do wody wystarczy od Pepsi (tzw. picnic), jak masz ochotę serwować też z kega piwko, to raczej z kompensatorem (mała wajcha z boku kranu)- pomaga w ogarnięciu nadmiernego pienienia.

Koniecznie wąż twardy, PCV (nawet w oplocie) potrafi spuchnąć, a silikonowy zachowuje się jak balon.

Warto instalację zrobic na szybkozłączkach John Guest, najwygodniejszy system. Jak masz jeden zestaw keg+ butla+ kran, to możesz wszystko na sztywno, ale jak planujesz rozbudowę, to złączki będą nieocenioną pomocą.

Większość drobiazgów (węże, opaski, złączki) ogarniesz sobie w BeerService:

http://www.beerservice.pl/pl/c/Przewody/75

Jak masz więcej czasu, to za 20-30% cen polskich kupisz sobie wszystko na Aliexpresie.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
kwik44
1250
Posty: 1261
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Zestaw do wody na lato

Post autor: kwik44 »

Zygmunt - dzięki za naprawdę wyczerpująco odpowiedź. Piwko też jest ale niestety w planach... Bo od przed świąt poprzednich nie było czasu zatrzeć :-( Może kwiecień będzie łaskawszy...

kwik44

Autor tematu
kwik44
1250
Posty: 1261
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Zestaw do wody na lato

Post autor: kwik44 »

Dla potomnych - może komuś się przyda. Jak pisał wyżej Zygmunt zmontowałem zestaw: butla co2, reduktor, keg pepsi, kran picnic. Węże: zwykły zbrojony i drugi dedykowany do piwa, długość 2m :D Szybkozłączki tylko na keg. Koszt całościowy dość znaczny (blisko 300zł bez kega wliczając transport, kupowałem w rodzimych sklepach) ale butla służy również do piwa. Biorąc pod uwagę koszt wody gazowanej w sklepach powinno się spokojnie zamortyzować razem z kegiem tego lata :D

Gazuję następująco:
1) 3 bary na 15 minut i trząsanie kegiem
2) powtórka
3) Zostawiam 3 bary na noc, trząsanie
Wodę serwuję z ciśnieniem ok 0,8-1 bara. Wyższe powodowało rozprężanie się wody w wężu i strzelanie z kranika. Piwny byłby lepszy bo ma kompensator. Schodzi mi 1.5 - 2. kegów na tydzień ale nie ma przynajmniej problemu z pustymi butelkami plastikowymi.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5376
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: Zestaw do wody na lato

Post autor: Zygmunt »

Spróbuj aromatyzowania wody cytrusami, czy miętą. Petarda!
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
kwik44
1250
Posty: 1261
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Zestaw do wody na lato

Post autor: kwik44 »

To już robię w szklance. Nie nadążam z plewieniem mięty :) więc surowca dużo... Kawałek cytryny czy limonki i jest super orzeźwiający napój. Do kega nie wlewam - nie dezynfekuje go pomiędzy kolejnymi partiami a nie wiem jak z trwałością.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...”