Opakowanie w stylu Dzbana Leśnego

Dział dla artystów rzemiosła ręcznego. Znajdziecie tu etykiety, nalepki, ozdobne butelki do ulubionego alkoholu i wiele więcej...
Awatar użytkownika

Autor tematu
Chlniencie
50
Posty: 74
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2015, 23:15
Krótko o sobie: Adres BitMessage: BM-2cXXZ6g6xhfqMaNwCV68oLeuSZQsRQaVun
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy

Post autor: Chlniencie »

Witam. Zainteresowały mnie ujrzane w Internecie zdjęcia trunku Dzban Leśny. http://www.winka.net/wino/dzban-lesny-244.html Podobnie, jak wiele produktów dostępnych na polskim rynku, był on winem owocowym przeznaczonym dla osób, które uważają, że nie trzeba być bogatym, aby się dobrze bawić :freak: . Mój kolega miał okazję w przeszłości skosztować owego nektaru, mnie już niestety ominął ten zaszczyt z powodu zaprzestania jego wyrobu. :cry:
Mówią, że liczy się wnętrze, ale w tym przypadku nie sposób zignorować wymyślnego opakowania Dzbana Leśnego. Zamiast butelki zastosowano plastikowy worek z nadrukowaną leśną etykietą i naklejoną obleśną akcyzą :womit: . Zastanawiam się, czy dałoby się wykonać podobne opakowanie w domu (no, może oprócz znaku akcyzy...) i ile by to mogło kosztować. Jaką folię należałoby zastosować, aby uniknąć jej niekorzystnego wpływu na smak wina i zdrowie jego użytkowników? Jaką techniką wykonać wydruk (i czy byłoby to opłacalne w przypadku produkcji na własny użytek)? Jak bezpiecznie zamknąć (zgrzać) opakowanie?
Zapraszam do dyskusji.
Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela
Suwerenność nam odbiera!
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Opakowanie w stylu Dzbana Leśnego

Post autor: rozrywek »

Jeśli nie produkują owego trunku, to może da się odkupić całą linię produkcyjną do pakowania, z zapasem pustej folii w rolkach, oczywiście.
Należy również wyprodukować tandetne winko wieloowocowe, opakowanie musi współgrać z zawartością, czyż nie?
A tak poważniej, to już lepiej przechowywać wyrób w oryginalnych butelkach po winie marki wino. Ślad PRL zostanie zachowany, szkło to nie plastik, a zdobycie prawdziwych perełek z oryginalnymi nalepkami wbrew pozorom łatwe nie jest. Co ty na to?
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5378
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Opakowanie w stylu Dzbana Leśnego

Post autor: Zygmunt »

W takich plastikowych dzbankach sprzedawane jest mleko (Bieluch i Nadbużanskie na pewno, a lokalnie pewnie jeszcze inne). Chyba nie ma sensu wyważanie otwartych drzwi, skoro jest gotowiec.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aspekty Estetyczne”