Projekt do cukrówek

Pomysły na destylatory - do konsultacji.

Autor tematu
Gribsonnn
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 12:40

Post autor: Gribsonnn »

Witam
Chciałbym sie podzielić moim projektem i od razu zapytać co zmienić gdyż zaczynam dopiero przygodę z psoceniem
Aparatura ma głównie służyć do nastawów cukrowych, nie chodzi mi o jakieś szalone wyniki w voltazu, bimberek ma być w granicach 60% w miarę szybkim tempie dystylacji
Posiadam juz keg 50l teraz przyszedł czas na kolumnę. Oczywiście sprzęt będzie pracował na gazie.
A teraz do rzeczy:
Czy kolumna fi 114 wysokości 1m będzie do tego celu się nadawać\ jaką moc musiałbym zużyć do nagrzania kega?
Czy chłodnica fi 10 zda egzamin, a może będzie za mała i najlepiej jakiej długości powinna być?
Gdzie umieścić dodatkową chłodnice par w kolumnie i jak rozmieścić zmywaki?
Mam dostęp do wiór miedzianych, po lekkim sprasowaniu zbiją się one jak te zmywaki z nierdzewki, nada się to na wypełnienie?
Co do termometru to jeden w kegu a drugi na szczycie kolumny
Cały sprzęt oczywiście zostanie po spawaniu ocieplony żeby jak najmniej ciepła uciekało ze aparatury
Wszystko bedzie wykonane ze stali KO
Ma ktoś jakiś może pomysł co dodać co zmienić to proszę o porady i sugestie, z góry dziękuje za odpowiedz
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Projekt do cukrówek

Post autor: lesgo58 »

Spróbuj obejrzeć te dwa pomysły , które w założeniu są bardzo podobne do twojego jednak są bardziej przemyślane i kompaktowe:
http://alkohole-domowe.com/forum/post74316.html#p74316
http://alkohole-domowe.com/forum/post14 ... ml#p143839
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Projekt do cukrówek

Post autor: Drupi »

@Gribsonnn- widać że masz małą wiedzę i niskie wymagania co do czystości produktu, jeśli wystarcza ci 60 % bimber, bo inaczej tego nie można nazwać. Taki sprzęt jak ty chcesz zrobić wielu kolegów chciałoby wymienić na inny, jest mnóstwo ogłoszeń. W twoim przypadku sprzedałbym ten keg komuś kto produkuje sprzęty, a kupiłbym jakiś zwykły używany sprzęt nawet " dest. zimne palce " i bez trudzenia się , spawania, płacenia za przesyłki a kosztowało by cię to mniej jak sam zrobisz nie mając pojęcia ile tam jest różnych detali co jak źle zrobisz bedzie cię kosztowało 2x tyle. Nawet za używanego Aabratka kupisz do 1000 - ca zł. jak nie będzie za wysoki.
I like noble drinks.

Autor tematu
Gribsonnn
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 20 cze 2016, 12:40
Re: Projekt do cukrówek

Post autor: Gribsonnn »

Drupi nie każdy ma wymagania takie jak ty, mnie spirytus nie obchodzi... może wiedzy i mam mało ale próbuje zrobić coś sam a nie iść na łatwiznę i kupić gotowca... Mam dostęp do tiga i materiałów wiec chce popróbować swoich sił w budowie kolumny. Na upartego produkt końcowy może być mocny ale ja chce coś wykonstruować o większej wydajności
Co do projektu to po dłuższych przemyśleniach rurę kolumny ze fi114 zmieniłbym na fi 80 do tego spirala spirala ta która miała być w kolumnie zastąpiona zostanie płaszczem wodnym w połowie,
Moze ktos z was ma jakąś koncepcje?
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1846
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy
Re: Projekt do cukrówek

Post autor: drgranatt »

@Gribsonnn, Gdybyś chciał zastosować rurę 114mm to musisz wiedzieć, że do takiej średnicy moc grzania potrzebna będzie na poziomie ok. 10-11kW i kocioł o pojemności przynajmniej 120l. Do rury 80mm kocioł taki sam ale moc już o wiele mniejsza bo ok. 5kW. W jednym i drugim przypadku nie obędzie się bez zasilania 3-f :!:
Przy założeniu, że chcesz "produkować" dużo i często to rura 2,5" czy nawet 3" będzie dobra a nawet 4". W innym razie zostałbym przy średnicy w okolicach 60mm. Pozostałe rozwiązania konstrukcyjne zostawiam do dalszego przemyślenia w zależności od tego co będziesz chciał robić.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty aparatur”