Dysze zamiast zaworka precyzyjnego.

O budowie destylatorów wszystko. Jak zbudować dobry sprzęt? Jakich materiałów użyć? Jak to połączyć w całość? To i wiele więcej...

Autor tematu
piotricz
300
Posty: 300
Rejestracja: wtorek, 15 paź 2013, 19:30
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy

Post autor: piotricz »

Witam. Jestem na etapie testowania sterownika z dwoma EZ na ujściu OLM i w związku z tym chcę się pozbyć precyzyjnych zaworków. Z zaworkami jest tak że mimo że są w tej samej pozycji to raz leci np. 1,8L/h a raz 2,1/h. Między innymi dlatego chcę się ich pozbyć. Obecnie mam takie zastosowanie do odbioru przedgonu i muszę powiedzieć że sprawdza się znakomicie. Za każdym razem po upływie tego samego czasu ta sama ilość. Żeby zrobić tą jedną dyszę zużyłem prawie cały wałek (metoda prób i błędów). Teraz został mi tylko kawałek tego wałka, dlatego mam do was pytanie o jakiej średnicy wywiercić dziurki do dysz żeby miał odbiór z prędkością dysza nr.1 1,2-1,5 dysza nr.2 1,8-2 l/h
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Dysze zamiast zaworka precyzyjnego.

Post autor: Szlumf »

Zamiast dysz użyj igieł od strzykawek jednorazowych. Kosztują grosze a uwzględniając weterynaryjne z pewnością coś dobierzesz. Ponadto możesz też regulować wydajność położeniem (wysokością) igły w stosunku do źródła urobku.

Autor tematu
piotricz
300
Posty: 300
Rejestracja: wtorek, 15 paź 2013, 19:30
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: Dysze zamiast zaworka precyzyjnego.

Post autor: piotricz »

Dzięki za pomysł ale u mnie się to nie sprawdzi. Mam zastosowanie płukanie rurki OLM do odbioru nr.2 W odbiorze LM mam dyszę między EZ a wylewką, EZ-dysza-uszczelka-wylewka w takiej konfiguracji sprawdza się znakomicie. Teraz muszę tylko pozostałe dysze dorobić do OLMów.

marcin_ek6
30
Posty: 48
Rejestracja: piątek, 10 sie 2012, 20:22
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Dysze zamiast zaworka precyzyjnego.

Post autor: marcin_ek6 »

A może spróbuj dysz od spawarki, są z miedzi i maja gwint co ułatwi Ci wymianę. Spokojnie dobierzesz średnicę bo najmniejsza to 0.8, więc sobie rozwiercisz.

Autor tematu
piotricz
300
Posty: 300
Rejestracja: wtorek, 15 paź 2013, 19:30
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: Dysze zamiast zaworka precyzyjnego.

Post autor: piotricz »

:) ale metody. Chyba raczej spróbuję kontynuować z tymi dyszami teflonowymi.
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Dysze zamiast zaworka precyzyjnego.

Post autor: herbata666 »

Piotrku, wszystko zależy od wysokości słupa cieczy. Dysza 1,2mm może dawać taki sam rezultat co dysza 0,8mm o odpowiednio wysokim słupie cieczy.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji

Autor tematu
piotricz
300
Posty: 300
Rejestracja: wtorek, 15 paź 2013, 19:30
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: Dysze zamiast zaworka precyzyjnego.

Post autor: piotricz »

Temat ogarnięty!!! herbata666 masz rację 3-4 cm słupa cieczy to nawet 0,4 l. / h różnicy. Teraz startuję EZ nr. 1 na 1.8L/h aż do 97 st C. na beczce i EZ nr. 1 OFF i EZ nr. 2 ON 1.4 L./h do 100,1 st. C. Rurałka 60,3 beczka 50 L. 2,9 KW 13kg cukru i 46l. w beczce. 0,5 przed i 6,7 L , po nie odbieram. MaxGon v. 1,5 :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Budowa Aparatury”