Przepis Debeściak

Temat rozwiązany
Pomysły na poprawę smaku bimbru, przepisy smakowe, domowe sposoby na wyrób markowych wódek...

Autor tematu
klak75
10
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 24 maja 2016, 10:28
Krótko o sobie: Cały czas się uczę :)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Mazowieckie
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: klak75 »

Jestem tu nowy wiec witam wszystkich.
Poszukiwałem ciekawych sposobów na zaprawienie psoty. Natrafiłem na "Przepis Debeściak" który jest ponoć faworytem na forum. http://alkohole-domowe.com/destylat/prz ... berek.html. W przepisie napisane jest ze potrzeba 30 kandyzowanych skórek. Problem w tym gdzie bym nie szukał wszędzie znajduje paczki skórek pokrojone w kostkę. Może mi ktoś przedstawić ta ilość w gramach bo nie chciałbym przesadzić z ilością :hmm: ?. Szukałem owego przepisu na forum ale nie znalazłem. Jeśli przeoczyłem :roll: proszę o link
Mówią bimber to nie wszystko...
Awatar użytkownika

cafekot
250
Posty: 253
Rejestracja: sobota, 15 sie 2009, 15:34
Krótko o sobie: Grupa krwi +miodowa
Otrzymał podziękowanie: 47 razy
Re: Przepis Debeściak

Post autor: cafekot »

Sądzę, że po za autorem przepisu nikt nie wie ile ma być tych skórek!
Myślę, że autorowi przepisu nie chodziło o skórki z 30 pomarańczy . Będziesz musiał dać na wyczucie, lepiej dodawać partiami i próbować jak się przegryzienia - zacznij może od 10 gram.
Najlepiej zrób zaprawę na składnikach z przepisu np. 200 ml. 70% alkoholu i przyprawy, potrzymać dwa tygodnie, często mieszając, przecedzić i dodawaj z wyczuciem, próbując.
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Przepis Debeściak

Post autor: kmarian »

Nie chciałbym namieszać, ale sądzę że chodzi tu o 30 tych małych kostek z paczki. Miałem kiedyś podobny dylemat z przepisem na Gin. Odliczyłem te małe kosteczki i było w sam raz. Powtórzę, że nie jestem tego pewien :twisted:

Autor tematu
klak75
10
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 24 maja 2016, 10:28
Krótko o sobie: Cały czas się uczę :)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Mazowieckie
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Przepis Debeściak

Post autor: klak75 »

Hmm, no dobra dzięki za odpowiedzi będę próbował a o efektach dam znać :D
Mówią bimber to nie wszystko...

Autor tematu
klak75
10
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 24 maja 2016, 10:28
Krótko o sobie: Cały czas się uczę :)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Mazowieckie
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Przepis Debeściak

Post autor: klak75 »

A wiec jak mówiłem tak zrobiłem. Dwa tygodnie minęły wiec trzeba opisać efekty. :lol:
Na pół litra psoty dałem:
-30 kostek kandyzowanych skórek pomarańczy i cytryn ( 15 wydawało mi się za mało przy takiej ilości rodzynek)
-pół łyżeczki miodu
-jedną płaską łyżkę stołową cukru
-sok z połówki cytryny
-25 dag rodzynek
Jaki smak? Słodkie, dominują... rodzynki. :shock: Czuć też miód i w mniejszym stopniu cytrynę. Skórki nie odegrały chyba żadnej roli bynajmniej ja nic nie czułem. :hmm:. Jeśli miałbym coś zmienić to dodałbym co najmniej dwa razy tyle skórek, 15 dag rodzynek i sok z jednej cytryny reszta bez zmian. Dodaję zdjęcie trunku przed zlaniem :) http://www.fotosik.pl/zdjecie/604e63dfa8f0c5d7
Mówią bimber to nie wszystko...

LechFoto
5
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 9 maja 2014, 12:59
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Przepis Debeściak

Post autor: LechFoto »

Kol. klak75 podaj ile ta Twoja "psota" ma % i jakiego dodałeś miodu?
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Przepis Debeściak

Post autor: kmarian »

No i jak widać, źle podpowiedziałem. Faktycznie, stosunek rodzynek do pomarańczy dość spory. Trzeba było skórek dodać jednak więcej. Chyba @cafekot lepiej radził. Myślę, że można po oddzieleniu nalewu znad składników dodać skórek i poczekać kilka dni. Z doświadczenia wiem, że lepiej później doprawić niż od razu "przedobrzyć". :twisted:

Autor tematu
klak75
10
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 24 maja 2016, 10:28
Krótko o sobie: Cały czas się uczę :)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Mazowieckie
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Przepis Debeściak

Post autor: klak75 »

Psota 40%. Miód lipowy (prawdę mówiąc nie zwracałem uwagi na rodzaj miodu). Jeszcze jedna uwaga. Rodzynki wchłaniają dużo naszego nektaru :/. Z podanych składników otrzymałem ok 300 ml. Oczywiście rodzynki można zjeść, swoja droga są bardzo dobre :). A co do skórek hmm faktycznie można by poeksperymentować. Jeśli ktoś się pokusi, niech pochwali się wynikami :)
Mówią bimber to nie wszystko...
Awatar użytkownika

memekt
30
Posty: 31
Rejestracja: niedziela, 6 mar 2016, 21:42
Podziękował: 5 razy
Re: Przepis Debeściak

Post autor: memekt »

na początku przeraziła mnie ilość rodzynek; 0,5 kg rodzynek na 1 l. bimbru... stwierdziłem, że autor się pomylił i zamiast gram podał dekagramy. Ja zrobiłem z 0,5 l. psoty 30g rodzynek, 10 g kandyzowanych skórek pomarańczy, sok z połówki cytryny, jedna płaska łyżka stołowa cukru i pół łyżeczki miodu, Myślę, że jest OK :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy smakowe”