Nieuczciwi naciągacze w sieci

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:

Post autor: JanOkowita »

Dla prowadzących działalność gospodarczą - może będzie to pomocna wiadomość.

Nie dajcie się nabrać, gdy pocztą otrzymacie pozornie niewinną prośbę o potwierdzenie danych firmowych potrzebnych do umieszczenia w Europejskiej Internetowej Bazie Przedsiębiorców. Taka wiadomość wygląda przykładowo tak:
oszusci.jpeg
Na drugiej kartce jest krótki formularz do uzupełnienia i podpisania się pod nim:
oszusci1.jpeg
Na odwrocie tego formularza mamy jasnym drukiem określone zasady - w tym przypadku jest to zobowiązanie do zapłaty kwoty 820 EUR + VAT na rzecz firmy przysyłającej formularz za to, że umieszczą dane naszej formy na swojej stronie internetowej. Czasami jest to zobowiązanie na trzy lata, więc kwota wzrasta trzykrotnie:
oszusci2.jpeg
Niestety prawo (UE) jest po ich stronie i w przypadku braku zapłaty sprawa toczy się przed sądem w Niemczech. Od razu jesteśmy na przegranej pozycji i dostajemy nakaz zapłaty. Na ten proceder dało się już nabrać wielu nieświadomych polskich i nie tylko firm, które z dobrej woli chciały zareklamować "teoretycznie" za darmo swoją firmę na stronach za granicą.

Polecam czytanie szczególnie tekstów pisanych drobnym druczkiem i rozjaśnioną czcionką. Tak jest zawarte sedno sprawy.

Pozdrawiam
JO
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
koncentraty wina
Awatar użytkownika

pulse86
30
Posty: 38
Rejestracja: środa, 5 lis 2014, 21:16
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Nieuczciwi naciągacze w sieci

Post autor: pulse86 »

To samo dzieje się przy zakładaniu jednoosobowej działalności. Tuż po założeniu przychodzą listy z niby obowiązkowymi wpłatami, które mogą wyrolować na kilkaset zł. Sprawa ciągle gorąca ...
Kolumny rektyfikacyjne: https://allegro.pl/uzytkownik/pulse86?bmatch=baseline-cl-eyesa2-dict43-uni-1-1-0205
Awatar użytkownika

wiking
450
Posty: 479
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 12:52
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy
Re: Nieuczciwi naciągacze w sieci

Post autor: wiking »

Ja 2 lata temu dostałem 5 takich pism, każde z kwitem do przekazu pieniężnego, ale każde na inną kwotę i z innego adresu poszedłem z tym do Urzędu Miasta do Urzędu skarbowego i na Policję. Radzę zrobić to samo.
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Nieuczciwi naciągacze w sieci

Post autor: Wald »

Tym razem nie wersja papierowa, a e-mail na skrzynkę pocztową faktycznie z sieci.
Tekst namawia do otwarcia załącznika. Masz sprawdzić, czy płatność już dokonana, została prawidłowo zaksięgowana. I tylko tyle.
MANDARIN ORIENTAL INTERNATIONAL has just sent you a full refund of
$2293.39 for your purchase.
If you have any questions about this refund, please contact MANDARIN
ORIENTAL INTERNATIONAL

The refund will go to your bank account. It may take a few moments for
this transaction to appear in your account.

To see all the transaction details, please download and view document
attached to this mail.

King Regards.

Petra Goodwin
Key Account Manager
Dziś odebrałem kolejną:
Many thanks for your card payment. Please find payment confirmation
attached below.

Should you have any queries, please do not hesitate to contact Credit
Control Team.

Best regards
Sebastian Witt
VP Analytic Services
Ja tam się na tym nie znam, ale załączników od obcych nadawców nigdy nie otwieram, a wiadomość wysyłam do nicości. Nie klikam również w obrazki reklamowe zawierające jakiekolwiek linki. Śpię spokojnie, a komputer pracuje prawidłowo, jak nowy. Nawet nie mam pojęcia i wolę nie wiedzieć co mi groziło.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
Awatar użytkownika

Jeżosław
50
Posty: 63
Rejestracja: środa, 12 sie 2015, 11:45
Krótko o sobie: Jak to Jeż na pierwszy rzut oka szorstki i kłujący,
ale przy bliższym poznaniu całkiem sympatyczny ;)
Ulubiony Alkohol: Jim Beam, śliwowica, wśniówka, orzechówka i dobre zimne piwo.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Wielkopolska - kraina lasów i jezior "Małe Mazury"
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Nieuczciwi naciągacze w sieci

Post autor: Jeżosław »

Ostatnio w firmie też miałem ciekawy przypadek.

Szwagier sprzedawał ładowarkę. Zgłosił się zainteresowany zakupem Czech poprosił o fakturę pro formę żeby dokonać przelewu przed przyjazdem po sprzęt (jak na razie standardowa procedura przy takich transakcjach).
Ale na drugi dzień zamiast pieniędzy na koncie pojawia się kolejny mail z informacją, że wyjeżdżają już ciężarówką, a przelew wysłali w dniu wczorajszym i podają linka do swojego banku żeby sobie sprawdzić. Po braku reakcji ze strony szwagra (na szczęście zapytał się wcześniej i linka nie otworzył) wysłali drugą taką informację jeszcze w tym samym dniu.
To im odpisaliśmy, że sprzęt dopiero będzie wydany jak będą pieniądze już na naszym koncie i żadne ich potwierdzenia nas nie interesują.
Oczywiście słuch o Pepiczkach po naszej wiadomości zaginął.
A szwagier od tamtej pory nawet już nie otwiera niektórych reklam przychodzących na maila od nieznanych firm.

Co za czasów się doczekaliśmy żeby być czujnym nawet przy sra...u i wszystko po 3 razy sprawdzać. A najbardziej dobijające jeszcze jest to, że w niektórych przypadkach prawo jest po stronie oszustów.

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Nieuczciwi naciągacze w sieci

Post autor: Zbynek80 »

Mnie ostatnio Przyszło na kilka skrzynek kilka maili od Pani Justyny Przekopiak mail :harald@bitrolf.de z tematem: "Powiadomienie o zadłużeniu. Akt nr 70154107PL."
Poniżej tekst : Szanowny Podatniku,

Spieszymy poinformować, że za czwarty kwartał 2015 roku ma Pan (i) zadłużenie w Departamencie Podatku. W przypadku, jeśli zadłużenie nie zostanie umorzone w ciągu miesiąca od dnia powiadomienia, będziemy musieli skierować sprawę do komornika sądowego i sporządzić akt o ściąganie środkow pieniężnych z konta bankowego. Numer aktu 65587468PL (załączony do e-maila).
Justyna Przekopiak
Dane kontaktowe
tel.: +48 (22) 694 58 04,
fax: +48 (22) 694 41 03,
A załącznik w zipie i na 100% wirusik :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”