Pierwsze w życiu piwko

Złomowisko, w którym będą skasowane posty.
Regulamin forum
Pełna zawartość tego działu widoczna tylko dla moderatorów i administratorów.

Autor tematu
511201
20
Posty: 25
Rejestracja: niedziela, 16 sie 2015, 18:27

Post autor: 511201 »

Witam. Jestem nowy na tym forum i mam zamiar zrobić pierwsze piwko z takiego zestawu WHEAT BEER 1,7 kg - Coopers Brewmaster z dodatkiem EKSTRAKT SŁODOWY JASNY 1,7 kg - Bruntal i oczywiście drożdże. Czy wyjdzie dobre?

Kolejne będę chciał zrobić samemu tylko jest to czasochłonne, czyli warzenie i chmielenie, ale dopiero jak przeczytam całe forum.
alembiki

silvio2007
300
Posty: 330
Rejestracja: wtorek, 7 lut 2012, 19:58
Krótko o sobie: Jestem spoko człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: własny
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Kaszuby
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 35 razy
Re: Pierwsze w życiu piwko

Post autor: silvio2007 »

Hohoho kolego jak przeczytasz całe forum to ja sam ci jedną warkę uważę, chociaż w życiu tego nie robiłem.
Mamy tu zwyczaj, że się witamy na początek.
Witaj na naszym forum, czytaj, czytaj i czytaj.
Zawsze chętnie ktoś ci tu pomoże

Painiac
5
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 24 mar 2016, 13:55
Re: Pierwsze w życiu piwko

Post autor: Painiac »

Podejrzewam że piszę już dawno po ptokach, ale co tam.

Jak najbardziej, brzmi to bardzo poprawnie - zastąpienie cukru ekstraktem słodowym da ci nawet piwopodobny produkt. Drożdże najczęściej już są dodane do brewkita. Ich jakość jednak trudno ocenić... Można się pokusić o dokupienie drożdży, np. Saflager WB-06 - pod piwa pszeniczne. Ja bym z lenistwa pewnie użył dorzuconych do zestawu. Twój wybór.

W pierwszym piwie najważniejsza jest dezynfekcja, i fermentacja. Niska temperatura to z reguły lepsza temperatura, nawet jeżeli to jest piwo typu ale. Dla piwa pszenicznego, można wyjść od 18 stopni i stopniowo podwyższać do 23 stopni w ciągu tygodnia. Wtedy unikniesz rozpuszczalnika, a będziesz miał wyraźniejszy profil bananowo-goździkowy, charakterystyczny dla piw pszenicznych. Najważniejsze jest, by utrzymać niską temperaturę przez pierwsze 24-48 godzin fermentacji. Drożdże właśnie wtedy najwięcej wyżerają cukrów i bardzo gwałtownie się rozmnażają. Niska temperatura pomaga uniknąć wiele przykrych produktów tych procesów. Jeżeli będziesz miał 25-30 stopni na tym etapie, rozpuszczalnik w piwie murowany.

Dodatkowe chmielenie jest na ogół pożądane w brewkitach, bo są kiepskim nośnikiem aromatów chmielowych. Taki brewkit jedynie co może mieć, to goryczkę. Jako że mówimy o piwie pszenicznym, chmiel stanowi drugie tło i spokojnie można sobie temat dodatkowego chmielenia brewkitu odpuścić. Przy takim piwie jest to zbędne.

Warzenie jest być może czasochłonną rzeczą - trzeba sobie odłożyć dzień w grafiku - ale jest to świetny relaks. Alternatywa dla, powiedzmy, wędkowania - w zaciszu domowym. Co kto lubi.
Awatar użytkownika

kolpaw
100
Posty: 137
Rejestracja: sobota, 19 mar 2011, 23:11
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: nalewka wiśniowa na własnym spirytusie
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Nowa Zelandia
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy
Re: Pierwsze w życiu piwko

Post autor: kolpaw »

@Painiac - otrzymujesz platynowy szpadel :D

JosephZ
5
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 27 paź 2016, 15:09
Podziękował: 1 raz
Re: Pierwsze w życiu piwko

Post autor: JosephZ »

Jak robiłem piwo z brewkitów to zawsze dodawałem ekstrakt słodowy zamiast cukru do fermentacji. Efekt o niebo lepszy, cukier jest tańszy, ale jednak wprowadza niepożądane posmaki. Glukoza raczej neutralna, ale moim zdaniem szkoda kasy. Z czasem przeniosłem się na ekstrakty niechmielone i to był strzał w dziesiątkę. Niestety, zabrakło samozaparcia do warzenia z procesem zacierania :/
Zablokowany

Wróć do „Śmietnik”