Dysproporcja KEGa do kolumny - doradźcie

Pomysły na destylatory - do konsultacji.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7299
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy

Post autor: radius »

viris pisze: nie chce zmieniać temperatury w czasie destylacji a na samym początku ustawić stałą
W dalszym ciągu nie rozumiesz. To nie ty ustawiasz temperaturę :( W pewnym momencie stabilizacji, temperatura zatrzyma się na jakiejś określonej wartości i to ona (ta wartość) będzie dla ciebie tą stałą, która powinna być niezmienna przez prawie cały proces.
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
viris
30
Posty: 36
Rejestracja: wtorek, 23 lip 2013, 20:43
Podziękował: 7 razy
Re: Dysproporcja KEGa do kolumny - doradźcie

Post autor: viris »

Radius -rozumiem tylko widocznie źle ubieram to w słowa ;) na początku muszę ustawić jakąś wartość na regulatorze. Fakt nie jest to temperatura i źle to nazwałem. Jak doradzimy koledzy muszę ustawić grzałki na 50-60% mocy a reszta wyjdzie w swoim czasie, potem reguluje już tylko zaworkiem (gdy temperatura zaczyna skakać). Mam nadzieję że teraz opisałem to poprawnie ;)
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Dysproporcja KEGa do kolumny - doradźcie

Post autor: lesgo58 »

Najlepiej będzie jak zaczniesz w końcu destylować i wszystko samo wyjdzie "w praniu". Jeśli trochę czytałeś to wiele rzeczy, których na eazie nie rozumiesz staną się jasne. Zwłaszcza, że zamierzasz spędzać więcej czasu przy owocówkach to musisz wiedzieć, że do owocówek używa się innych mocy grzania jak do spirytusu, i dodatkowo jest dopuszczalna zmiana tej mocy. Na forum jest wiele na ten temat. Chociażby na początek spojrzyj na toplistę. Będziesz miał punkt odniesienia. A reszta to ćwiczenia i nabieranie doświadczenia.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Autor tematu
viris
30
Posty: 36
Rejestracja: wtorek, 23 lip 2013, 20:43
Podziękował: 7 razy
Re: Dysproporcja KEGa do kolumny - doradźcie

Post autor: viris »

Jasne ;) na dniach kończę budowę machiny i biorę się za destylacje gotowego już nastawu. Zdam relacje z przebiegu operacji ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty aparatur”