Aabratek

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
lexusik
2
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 30 kwie 2015, 18:31

Post autor: lexusik »

witam. zamierzam kupić gotowy sprzęt i mam pytanie czy wybrałem odpowiednia akucje :
http://www.allegromat.pl/aukcja181140
promocja

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Aabratek

Post autor: PETER29 »

Witamy serdecznie na forum. Jak na początek sprzęt niezły. Trzeba doliczyć wypełnienie kolumny. Zmywaki ok 40 zł lub sprężynki ok 300 zł i keg, grzałki regulator. Można kupić od naszych forumowych konstruktorów coś kompletnego w rozsądnych pieniądzach. Poszukaj na forum jest link w którym prawie wszyscy są umieszczeni.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF

Autor tematu
lexusik
2
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 30 kwie 2015, 18:31
Re: Aabratek

Post autor: lexusik »

Myślałem o kolumnie od FRANZMASTER, ale mam swojego kega po pot stillu a do tego sprzedawcy mam niewiele kilometrów, wiec wolałbym podjechać do niego niech dostosuje mojego kega do tej kolumny i odebrać osobiście. Grzanie wolałbym gazowe ponieważ musiałbym przerabiać instalację elektryczną w pomieszczeniu psocenia. Do kolumny planuje dokupić sprężynki z KO, system OVM lub chociaż wyjście na OVM, i kolumne 63,5 mm lub większą zależy mi na szybkim odbiorze ponieważ mam ograniczony czas na psocenie z powodu pracy czy taki zestaw z ta kolumna byłby odpowiedni?
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Aabratek

Post autor: Lootzek »

Dopytaj o termometry (czas odświeżania) bo te mi coś na najtańszą chininę wyglądają. Oceń jakość spawów, głównie wewnątrz, spytaj jak trawione. Dowiedz się też ile by cię kosztowały złącza SMS, bo jeśli czas cię ciśnie, szybko cholery dostaniesz z kręceniem śrubami ;)

Autor tematu
lexusik
2
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 30 kwie 2015, 18:31
Re: Aabratek

Post autor: lexusik »

Rozmawiałem ze sprzedającym i pytałem o większą średnice kolumny 63,5 powiedział że koszt kolumny będzie większy a różnica w odbiorze będzie prawie jednakowa jak przy 60,3. Zaproponował mi zamiast tego sterowanie elektroniczne , że to przyspieszy czas odbioru i nie będę musiał siedzieć nad kolumną była by to dopłata 500zł. Ma ktoś może jakieś doświadczenia z kolumną 60,3 a 63,5 nie wiem czy jest sens ładować 500 zł w coś co tylko ułatwi życie a nic nie zmieni.

eldier
750
Posty: 751
Rejestracja: wtorek, 29 kwie 2014, 23:12
Podziękował: 114 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: Aabratek

Post autor: eldier »

500zł za zwiększenie średnicy do 63.3? Radze Ci zmień sprzedającego :D
A czemu nie franz skoro już się przyglądałeś jego sprzętom?
Nie wiem czy w komplecie jest term na 10tej półce, ale jak coś to Ci przecież dorobi.
Albo wpisz w szukajke "domowe spawanko" i uderz do autora tematu :)

Zresztą tutaj masz liste polecanych konstruktorów, napisz do każdego z nich o wycenę i wybierz to co Ci najbardziej pasuje.
http://alkohole-domowe.com/forum/post10 ... ml#p108861

I tak BTW, sterowanie elektroniczne nie przyspieszy odbioru, może jedynie częściowo zastąpić operatora, ale i tak będziesz musiał doglądać kolumny co jakiś czas, bo inaczej mogłoby to być niebezpieczne.

Szlumf
2000
Posty: 2382
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 630 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy
Re: Aabratek

Post autor: Szlumf »

lexusik pisze:...... i nie będę musiał siedzieć nad kolumną......
Jeżeli jakiś sprzedający w taki sposób zachęca początkującego do kupna jego kolumny to dla mnie jest totalnym ignorantem nie mającym pojęcia o zagrożeniach przy destylacji lub ma w d...e zdrowie i mienie kupującego.

Autor tematu
lexusik
2
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 30 kwie 2015, 18:31
Re: Aabratek

Post autor: lexusik »

Nie powiedział jaka jest cena za zwiększenie średnicy poprostu powiedział że zwiększenie średnicy do 63,5 mm nie da znaczącej różnicy w szybkości odbioru destylatu i nie opłaci mi się za to dopłacać i zaproponował zamiast tego E-Arc gdy powiedziałem mu że zależy mi na czasie.
Naprawdę nie będzie różnicy w odbiorze , gdy zwiększę średnice czy sprzedawca poprostu chciał żebym dopłacił za elektronikę?
Chyba zastanowię się nad sprzętem od franza , wolałem odbiór osobisty z racji tej że nie miałem do czynienia z takim sprzętem i chciałem dopytać o parę rzeczy.
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Aabratek

Post autor: seneka »

Ja polecam Ci jeszcze sprzęt od KS2507 mam i jestem bardzo zadowolony. Jest tu na forum jak i na allegro
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”