stary pot- still czy warto ???

O budowie destylatorów wszystko. Jak zbudować dobry sprzęt? Jakich materiałów użyć? Jak to połączyć w całość? To i wiele więcej...
Awatar użytkownika

Autor tematu
brunerkgb
5
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 13 paź 2015, 17:11
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)

Post autor: brunerkgb »

witam kolegów, jestem nowy na forum jak i w temacie psocenia też całkowicie łysy. Moja sytuacja wygląda tak. jakiś czas temu odziedziczyłem po wuju mały sprzęt typu pot-still składający się z 20l zbiornika nierdzewnego ogrzewanego grzałkami 2x 1,5kw połączonego z chłodnicą nierdzewna rurka fi 10 i tak sobie siedzę i myślę czy to co sobie umyśliłem ma w ogóle sens a przedstawia się to tak. na zbiornik chciałem zamontować rurę o średnicy 60,3 z wypełnieniem, następnie chciałbym zamontować reflux wewnętrzny ale taki jak gdzieś podejrzałem na forum jakimś że reflux składał by się z sześciu rurek pionowych przez które by przelatywały pary alkoholu a woda by je opływała, Czy takie cudo ma sens, jakiej długości musiał by być reflux, czy na górze rury może byc tego typu sutuacja, że przekrój rury nagle zmienia sie z 60mm na rurkę od chłodnicy 10mm. czy wodę z chłodnicy można skierować bezpośrednio na reflux i jeszcze odnosnie wypelnienia, jakby sie ono musiało składać zaczynając od dołu?
pozdrawiam.

Mod.
Pisz staranniej.
promocja
Awatar użytkownika

HomoChemicus
400
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 12 sty 2014, 18:21
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: stary pot- still czy warto ???

Post autor: HomoChemicus »

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."

A. Einstein
Awatar użytkownika

rekinek
50
Posty: 89
Rejestracja: piątek, 9 paź 2015, 01:34
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: stary pot- still czy warto ???

Post autor: rekinek »

Witaj, zawsze jest warto od czegoś zacząć. Jak się coś już ma to można na tym bazować i czegoś się nauczyć. Poczytaj temat, który radzi kolega HomoChemicus.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: stary pot- still czy warto ???

Post autor: rozrywek »

Takie cudo sensu nie ma. Jak zamierzasz brać się za przeróbkę, to z pewnością nie na ZP.
Poczytaj o innych rozwiązaniach, lepszych, wydajniejszych i praktyczniejszych.
Ps: Pisz proszę logiczniej bo 3 razy należało post przeczytać aby czytelnik zrozumiał.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Autor tematu
brunerkgb
5
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 13 paź 2015, 17:11
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Re: stary pot- still czy warto ???

Post autor: brunerkgb »

To napiszę tak, pomijając zbiornik bo mam, chłodnicę też mam konkretnie chodzi mi o rurę. Tak sobie wymyśliłem: rura z nierdzewki o średnicy 60,3 mm z wypełnieniem długość całkowita rury 100cm, z wmontowywanym refluxem wewnętrznym na złącza kołnierzowe. Budowa reluxu sześć rurek pionowych fi 8 w płaszczu wodnym. Jak na razie fundusze nie pozwalają na coś lepszego, chyba że koledzy podsuną inny pomysł.
Awatar użytkownika

rekinek
50
Posty: 89
Rejestracja: piątek, 9 paź 2015, 01:34
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: stary pot- still czy warto ???

Post autor: rekinek »

Polecam poczytać-http://alkohole-domowe.com/forum/ramzol ... 12311.html. Na początek ci wystarczy. Sorki że się powtarzam ale to będzie prościej i szybciej zrobić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Budowa Aparatury”