Cydr pachnie drożdżami

Czyli popularny Jabłecznik. Na temat tego trunku wszystko, począwszy od zbierania jabłek, skończywszy na spożywaniu...

Autor tematu
olszam
5
Posty: 7
Rejestracja: sobota, 26 gru 2015, 19:36
Podziękował: 1 raz

Post autor: olszam »

Próbuję zrobić cydr naturalny bez dodatku drożdży tylko z samej wody i startych jabłek. Starłem tak 2kg jabłek, wrzuciłem do baniaka co ma z 3-4litry i wlałem trochę wody tak aby zostało trochę miejsca na pianę. Pierwsze 3 dni nic się nie pryczało przez rurkę ale w 4 dniu nagle buzowało jak szalone że musiałem pilnować by się nie wylewało przez 2 dni. Potem na spokojnie po woli się pryczało teraz mi się skończyło więc odcedziłem starte jabłka od cieczy a następnie jeszcze od osadu. Tak próbując go ma taki posmak i w zapach drożdżowy(trochę dziwne że tak ma mimo że drożdży tam nie ma). Nie wiem co akurat z tym robić czy zlewać do butelek i tam trochę potrzymać czy raczej zepsuło mi się wszystko. Pierwszy raz w tym się bawię więc postanowiłem spróbować. Co do jabłek to nie powiem jaki to gatunek, wiem że były słodkie.
promocja
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Cydr pachnie drożdżami

Post autor: Zygmunt »

Bez dodatku drożdży szlachetnych, ale z drożdżami, tylko dzikimi. Takimi, które bytował na skórkach jabłek.
Zanim się odpowiednio namnożyły, minęło trzy dni. Potem dwa dni burzliwej fermentacji, a teraz jest taka quasi-cicha.

Kup cukromierz, bo bez niego nie dowiesz się, co się w fermentorze dzieje. Jeżeli przez kilka kolejnych dni poziom cukru nie będzie spadał- możesz butelkować. Jeżeli zabutelkujesz za wcześnie- możesz mieć znacznie przegazowany cydr, co może skończyć sie nawet wybuchem kapsla lub- co gorsza- butelki. Do butelek 0,5l dawaj maksymalnie 3-4g cukru na nagazowanie i opcjonalnie jakiś słodzik do smaku (np. ksylitol lub stewię).
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
olszam
5
Posty: 7
Rejestracja: sobota, 26 gru 2015, 19:36
Podziękował: 1 raz
Re: Cydr pachnie drożdżami

Post autor: olszam »

Jak na razie zabutelkowałem do plastikowej butelki 1,5l, poczekam z dłuższy czas i zobaczymy co wyjdzie. Nie oczekuje jakiegoś sukcesu czy idealnego cydru ale raz trzeba było przetestować i spróbować coś. Jak źle wyjdzie to zakupię sobie później resztę sprzętu i chyba wino będę robić(od kumpla wezmę pełny przepis), jak dostanę tam od kogoś owoce za darmochę, bo póki co to jabłka za free czasem dostaje.
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Cydr pachnie drożdżami

Post autor: Wald »

olszam pisze: Nie oczekuje jakiegoś sukcesu czy idealnego cydru
chyba wino będę robić, jak dostanę tam od kogoś owoce za darmochę,
Dziwne podejście, to i efekty takie.
olszam pisze:od kumpla wezmę pełny przepis
OK, ale jak znowu będzie coś nie tak z winem, to też pytaj kumpla jak temu zaradzić.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

Nazgoolek
10
Posty: 17
Rejestracja: środa, 10 paź 2012, 14:51
Podziękował: 22 razy
Re: Cydr pachnie drożdżami

Post autor: Nazgoolek »

Posmak drozdży po kilku miesiącach (u mnie po 3) potrafi zazwyczaj zupełnie zniknąć (mimo że czasami drożdże osadzą się na dnie butelki).

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Cydr pachnie drożdżami

Post autor: Pretender »

olszam pisze:Jak na razie zabutelkowałem do plastikowej butelki 1,5l, poczekam z dłuższy czas i zobaczymy co wyjdzie. Nie oczekuje jakiegoś sukcesu czy idealnego cydru ale raz trzeba było przetestować i spróbować coś. Jak źle wyjdzie to zakupię sobie później resztę sprzętu i chyba wino będę robić(od kumpla wezmę pełny przepis), jak dostanę tam od kogoś owoce za darmochę, bo póki co to jabłka za free czasem dostaje.
Spróbuj w następnym roku z kasztanami, za darmo są... z takim podejściem odpuść sobie temat. Nie warto.

Autor tematu
olszam
5
Posty: 7
Rejestracja: sobota, 26 gru 2015, 19:36
Podziękował: 1 raz
Re: Cydr pachnie drożdżami

Post autor: olszam »

Zobaczę po tych kilku tygodniach(2 albo 3). Wiem dziwne podejście mam, bo zawsze mam takie myśli "a może spróbuje dodać tego i tamtego i zobaczy się co wyjdzie, metoda prób i błędów na żywca". Dla mnie najważniejszy jest końcowy efekt, dam znać co i jak wyjdzie.
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 967
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 212 razy
Kontakt:
Re: Cydr pachnie drożdżami

Post autor: manowar »

olszam pisze:Zobaczę po tych kilku tygodniach(2 albo 3). Wiem dziwne podejście mam, bo zawsze mam takie myśli "a może spróbuje dodać tego i tamtego i zobaczy się co wyjdzie, metoda prób i błędów na żywca". Dla mnie najważniejszy jest końcowy efekt, dam znać co i jak wyjdzie.
A nie lepiej na pierwszy raz i bez doświadczenia zrobić coś krok po kroku wg tego jak się powinno robić? Wtedy masz jakieś odniesienie do eksperymentowania z dodatkami i zmianami. Łatwiej się też uczyć i poznawać jak pojedyncze zmiany wpływają na efekty. Tu cydr jest bardzo wdzięcznym tematem bo szybko jest gotowy do spożycia i w sumie jest tani - więc nawet jeśli byłoby trzeba wylać wszystko to nie będzie wielka strata...

No ale twój cyrk twoje małpy ;)
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe

Autor tematu
olszam
5
Posty: 7
Rejestracja: sobota, 26 gru 2015, 19:36
Podziękował: 1 raz
Re: Cydr pachnie drożdżami

Post autor: olszam »

Dziś otworzyłem butelkę i już nie pachnie dżdżami, w smaku dobry no i co prawda 2% ale nie narzekam bo jest dobre :). Teraz to czekam tylko na owoce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Cydr”