Czy wszystkie grzałki w kegu przypalają i gotują wsad ?

Porywanie cieczy z kotła, dziwny smak i zapach destylatu oraz wszelkie inne problemy związane z destylacją...
Awatar użytkownika

Autor tematu
zielonka
900
Posty: 921
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 241 razy

Post autor: zielonka »

Wyglądało że problem został omówiony - moje wnioski z tematu były takie że muszę mieć regulator i spory nadmiar mocy. Jako że z regulatorem miałem długo problemy, ustabilizowałem się na maszynce 1500W +opaska 1000W , jako że początkujący mają szczęście okazało się że w moim przypadku jest to idealna moc (brak ocieplenia keg 30l, rura ocieplona 100cm,zmywaki). Było idealnie ale grzałki 1,4+2000 marnowały się w zbiorniku. Ostatnio wpadł mi w ręce przypadkowo keg 50 l i się zaczęło. Od razu wiadomo że zabraknie mocy. Wymiana maszynki na mocniejszą(2600W) powinna była załatwić sprawę ale opaskę zostawiłem na starym kegu więc zostałem zmuszony zamontować te moje słynne już 1,4+2000. Jako że nadal twierdzę i mam dowody że te grzałki po prostu psują smak połączyłem je szeregowo (wychodzi około 800W) z możliwością załączania tej 1,4 na max.
Testy robiłem na wodzie 40l i udało się skroplić przy użyciu 2600 spod spodu i 1,4 wewnątrz.(szału nie było) Aż tyle mocy trzeba na wodę?
Poniżej w załączniku moja propozycja dla tych którym brakuje trochę mocy.
Maszynka 2600W z all...o za 60zł.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
promocja

boxer1981228
1000
Posty: 1029
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 256 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Czy wszystkie grzałki w kegu przypalają i gotują wsad ?

Post autor: boxer1981228 »

Awatar użytkownika

Autor tematu
zielonka
900
Posty: 921
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 241 razy
Re: Czy wszystkie grzałki w kegu przypalają i gotują wsad ?

Post autor: zielonka »

boxer1981228 i dlatego maszynka spod spodu jest niezastąpiona, ta moja ma dwie grzałki więc można wykrzesać spod spodu 3 biegi -w moim eypadku to 600, 1300, i 2600W
a widziałem 3 grzałkowe o mocy około 2000 to pewnie z 6 przydatnych biegów by się dało,
oczywiście jak ktoś ma regulator to ma spokój , chyba że ma mojego Pamela to nigdy nie wiesz kiedy przejdzie do ataku udając że pracuje albo przestanie grzać bez zawiadomienia :D
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy destylacyjne”