Zacier zatrzymał się na 3 blg

Jak i z czego zrobić idealny zacier lub nastaw, który będzie podstawą do otrzymania oczekiwanego destylatu, przepisy, porady, sposoby na dobry na zacier, itp...

Autor tematu
pawcio9393
5
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 6 lip 2015, 17:51

Post autor: pawcio9393 »

Witam, mam problem z cukrówką. Mianowicie jedną nastawiłem z drożdży moskwa style, a drugą alcotec 48. Alcotec ładnie się przepracował, a moskwa zatrzymała na 3 blg. To już druga taka sytuacja. Czy to wina drożdzy? Proporcje i warunki obie cukrówki mają takie same, 8 kg cukru i 25l wody. Beczki stoją w domu w szafie. Temperatura 27 stopni. Czy ktoś ma jakiś pomysł czym to może być spowodowane? Na moskwie to jest mój drugi zacier, a na alcotecu działam już pół roku i poza tymi dwoma przypadkami, to nie miałem takich akcji. Pozdrawiam 8-)
promocja
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Zacier zatrzymał się na 3 blg

Post autor: Lootzek »

Cukrówka to nie zacier a nastaw! ;)
Wyjaśnienia tego nasuwają mi się na szybko dwa: Jedno to że trafiłeś na felerną partię moskwiaków i na starcie już masz osłabione drożdże. Drugie ma związek z temperaturą, rozumiem że 27 stopni to temperatura otoczenia? Drożdże jeszcze się grzeją w trakcie pracy, może nie padają, ale kondycja im siada i po dojściu do określonego stężenia alkoholu w nastawie, kaput...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaciery i Nastawy”