Mam problem z alkoholem..

Śmieszne rzeczy związane z tematyką alkoholową i nie tylko:D
Awatar użytkownika

Autor tematu
Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy

Post autor: Emiel Regis »

Cóż, jak w temacie. Pragnę podzielić się z Wami moim problemem i liczę na pomoc..

Od jakiegoś czasu zauważyłem u siebie pogłębiający się kryzys związany z alkoholem. Wpływa on negatywnie na moje życie, nie pozwala się nim w pełni cieszyć, czerpać z niego pełnymi garściami, szczególnie podczas spotkań, gdzie mile widziany jest łyk czegoś solidniejszego.
Nie wpływa on też dobrze na hobby, nie pozwala mi się rozwijać tak, jakbym tego chciał.

Kryzys postępuje i jest coraz groźniejszy, poczułem że muszę coś z tym zrobić, dlatego proszę Was Kochani o radę..

Problem mój polega na tym, że coraz mniej smakuje mi alkohol i coraz mniej go spożywam :cry2:

Pomożecie :?:
Treść ukryta:
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM
Awatar użytkownika

olo 69
650
Posty: 692
Rejestracja: sobota, 8 maja 2010, 08:02
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy
Re: Mam problem z alkoholem..

Post autor: olo 69 »

Emiel Regis pisze:Problem mój polega na tym, że coraz mniej smakuje mi alkohol i coraz mniej go spożywam :cry2
Ja mam dni kiedy alkohol mi smakuje, a mam też takie kiedy ten sam alkohol wydaje mi się niedobry.
Ale żeby coraz mniej mi smakował to nie :oops:
Jeśli Ci nie smakuje, to na siłę się nie zmuszaj. Może trochę odetchniesz i na nowo złapiesz smak ;)

Moim zdaniem gorszy jest odwrotny problem. Mianowicie jeśli alkohol tak smakuje, że człowiek czuje potrzebę częstego próbowania i picia. A to może prowadzić do alkoholizmu :cry2:
Pozdrawiam,olo 69
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Mam problem z alkoholem..

Post autor: JanOkowita »

Może zacznij przygodę z winem skoro mocniejsze trunki nie smakują ? Powiem szczerze, że ostatnio rozsmakowałem się w winach, szczególnie ze szczepów Primitivo oraz Caramere. Najgorsze jest to, że wymagania cały czas rosną i zacząłem się poruszać w górnych strefach cen... :odlot:
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

olo 69
650
Posty: 692
Rejestracja: sobota, 8 maja 2010, 08:02
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy
Re: Mam problem z alkoholem..

Post autor: olo 69 »

A np. dla mnie wino nie istnieje. Ja nawet po minimalnym łyku mam gęsia skórkę. Szampana też nie dotykam. Piwo piję sporadycznie, praktycznie tylko latem.
Wolę zdecydowanie coś mocniejszego. :oops: :lol:
Pozdrawiam,olo 69
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Mam problem z alkoholem..

Post autor: lesgo58 »

Ja powiem coś jeszcze dziwniejszego - nie cierpiałem, nie cierpię i podejrzewam, że cierpieć nie będę alkoholi wysokoprocentowych. W towarzystwie nawet czasami świetnie się pije. Ale tylko czasami. Są dni, że ten sam alkohol mi "wchodzi" i smakuje. A są dni kiedy się zastanawiam - co mi w nim smakowało?
Mam taki sam problem jak Emiel. A najgorzej mam jak niektórzy przysyłają mi próbki i muszę je ocenić. Na półce stoi ich multum - jeszcze nie ruszonych. Dlatego z tego miejsce chce wszystkich przeprosić, że ciągle opóźniam degustację. Ale ja naprawdę muszę mieć dzień aby trawić alkohol.
Z kolei wino to mój świat. Oczywiście wino z górnej półki. Przyczynił się do tego pobyt we Włoszech. I możliwość poznania wielu wspaniałych ludzi, którzy nauczyli mnie co to jest wino.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

klodek4
1450
Posty: 1474
Rejestracja: czwartek, 21 lip 2011, 15:50
Ulubiony Alkohol: dobry
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: elda/alicante/, hiszpania
Podziękował: 369 razy
Otrzymał podziękowanie: 64 razy
Kontakt:
Re: Mam problem z alkoholem..

Post autor: klodek4 »

Moim skromnym zdaniem Emielu, powinieneś zrobić sobie przerwę, jak długą to nie wiem, sam siebie po obserwować, alkohol służy rozrywce, miłym spędzeniu czasu itp, jeśli czujesz że źle na Ciebie wpływa, stan depresji pogłębia się, podstaw na jakiś czas i wnioski sam wyciągniesz.
Awatar użytkownika

ta_moko
500
Posty: 535
Rejestracja: piątek, 7 gru 2012, 21:23
Lokalizacja: Południe kraju
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 107 razy
Re: Mam problem z alkoholem..

Post autor: ta_moko »

Chłopaki, czy tylko ja widzę przymrużenie oka i szczery uśmiech u Emiela? :?:
Alkoholu tak naprawdę boją się tylko ludzie, którzy mają coś złego do ukrycia... Ludziom pięknym od wewnątrz alkohol nie szkodzi... - Piotr Skrzynecki
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Mam problem z alkoholem..

Post autor: rozrywek »

Emiel rozłożył na łopatki całe forum.....normalnie psotnik pełną gębą.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

wawaldek11
2500
Posty: 2917
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Mam problem z alkoholem..

Post autor: wawaldek11 »

Emiel Regis pisze:Pomożecie :?:
Treść ukryta:
Pomożemy! :D

Jako pierwszy zobowiązuję się do końca tygodnia wypić wszystkie otrzymane od Ciebie trunki ;)
I będę czekał na następne ;)
A tak na serio, to problem może dotyczyć wielu z nas - osiąga się apogeum i przestają cieszyć dotychczasowe działania. Szczególnie gdy większa radość jest z tworzenia, a nie ze spożywania. Krzywa satysfakcji idzie w dół. Czy drgnie w górę? Nie wiem :bezradny:
Może trzeba zacząć coś nowego. Ja teraz zacząłem nastawiać miody. Będzie zajęcie na kilka lat :)
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Mam problem z alkoholem..

Post autor: JanOkowita »

Emiel robi se troszkę jaja, to chyba oczywiste ;)

Natomiast są różne pomysły na to jak zagospodarować nasze chęci uczynienia "cudu" - czyli absolutu w postaci wyśmienitych trunków domowych.

Podam przykład od klienta sklepu AD:

Z okazji urodzin swojego syna klient zakupił u nas na specjalne zamówienie beczkę dębową 50 litrów z czerwonego dębu, którą zakopał na głębokości 3 m na swojej działce (piaszczystej - to ważne, owinął też beczkę kilkukrotnie folią).
Do beczki wlał whisky, którą własnoręcznie zrobił przed urodzinami syna, gdy żona była w ciąży. Whisky zrobił na alembiku kupionym w naszym sklepiku AD.
W dniu urodzin potomka zakopał beczkę i u notariusza sporządził akt, w którym wyraził swoją wolę aby syn otrzymał beczkę whisky w dniu swoich 18-tych urodzin.

Powiem tak: gdybym miał syna, to zrobiłbym to samo. :)
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

wawaldek11
2500
Posty: 2917
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Mam problem z alkoholem..

Post autor: wawaldek11 »

Ale to jest jak na razie akcja jednorazowa. Choć może planuje więcej potomstwa ;) czego szczerze życzę :poklon;
A co robić w tzw. międzyczasie?
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Mam problem z alkoholem..

Post autor: JanOkowita »

Wnuczki robić...
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

tomeks
50
Posty: 57
Rejestracja: wtorek, 17 wrz 2013, 21:13
Krótko o sobie: Jestem
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: DZL
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Mam problem z alkoholem..

Post autor: tomeks »

Zakopać beczkę TAK , ale owijać folią to coś nie bardzo.Mija się z celem(efektem końcowym)Równie dobrze można by użyć zamiast folii lepiku lub smoły.

łmarko
100
Posty: 124
Rejestracja: niedziela, 28 gru 2014, 00:25
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Mam problem z alkoholem..

Post autor: łmarko »

Może Emil zrobił to pod publiczkę, żeby rozruszać temat. a może SKS go chwyta ;) .Wiadomo, że z czasem robienia naszego "hobby" apetyt rośnie w miarę jedzenia.Zauważyłem , że to się staje prawie w każdy wekend. Coś trzeba chlapnąć, przyśli znajomi , to mówią , wystaw coś swojego , bo to takie dobre. A ja jak na wołanie , nie zastanawiam się. I flaszka na stół, a co będę żałował. Ale jest wesoło , i :piwo: tak trzymać . Bo ,życie jest krótkie " Cieszmy się póki żyjemy " to jest moje motto.

Pozdrawiam abstynent ;)
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Mam problem z alkoholem..

Post autor: JanOkowita »

Co to jest SKS ? Za moich czasów to był Szkolny Klub Sportowy. Rocznik 1964. Amen.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Mam problem z alkoholem..

Post autor: Zygmunt »

Co to jest SKS?
Starość, K..., Starość :)
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Mam problem z alkoholem..

Post autor: pokrec »

Zauważam to u wielu ludzi, którzy psocą "na jakość" a nie "na ilość". Zanim zaczęli swoje hobby - normalnie raz w tygodniu mieli urwany film albo coś w okolicach. Po kilku latach uprawiania szlachetnej sztuki jakoś ich przestaje ciągnąc do kielicha. Owszem, na imprezie, czy spotkaniu wypiją kilka kieliszków czegoś, oczywiście, domowej roboty swojej lub kolegów, ale piją wyraźnie "na smak" - powoli, wchłaniają bukiet i delektują się smakami rozwijającymi się na kubkach smakowych jak na bibułce chromatograficznej. Owszem, od takiego picia w głowie zaszumi, ale po pierwsze: do urwania filmu jest bardzo daleko, po drugie - następnego dnia oczywiście budzą się rześcy i wypoczęci z samymi miłymi wspomnieniami z CAŁEJ imprezy a nie tyko do pewnego momentu.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: Mam problem z alkoholem..

Post autor: Emiel Regis »

Koledzy, mój post był rzeczywiście pisany pół żartem, stąd taki a nie inny dział i ikonki widoczne po kliknięciu na ''pokaż''.

O ile rzeczywiście sytuacja opisana ma miejsce, to nie uważam tego za problem wymagający pilnego rozwiązania :D
Mocnych trunków spożywam niewiele, ale wytwarzam ich sporo, starając się dbać o jakość.
Wina lubię i piję od zawsze (choć ilości też już nie te..), piwo też, ale raczej w lecie.

Tak czy owak niebawem zabraknie miejsca w piwniczce, a wtedy skończą się żarty :(
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM

wawaldek11
2500
Posty: 2917
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Mam problem z alkoholem..

Post autor: wawaldek11 »

Wybudujesz następną ;)
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7334
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: Mam problem z alkoholem..

Post autor: radius »

U mnie w ogrodzie jest dużo miejsca, a i daleko do mnie też nie masz :D
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Autor tematu
Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: Mam problem z alkoholem..

Post autor: Emiel Regis »

@radius, nie ma sprawy, wykop zrobimy w miejscu, gdzie ma stać Twoja piramida. Po jakimś czasie będziemy się cieszyć prawdziwymi eliksirami mocy, niczym Asterix i Obelix!
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Mam problem z alkoholem..

Post autor: JanOkowita »

Dzisiaj przy okazji wertowania starej książki kucharskiej natknąłem się na taki fragment - patrz foto. :czytaj:

Wniosek nasuwa się sam. Pić to trzeba umieć! ;) No i ta elegancka tolerancja w napełnianiu kieliszków wódką - pomiędzy 1/3 a 3/4. :respect:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

9kaczor6
150
Posty: 157
Rejestracja: środa, 14 paź 2015, 15:14
Ulubiony Alkohol: Bimber
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 60 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Mam problem z alkoholem..

Post autor: 9kaczor6 »

Zawsze to powtarzam, że pić trzeba umieć, jednak zawsze mówiłem to w odniesieniu do zachowania niektórych osób :P
Znane mi są również te eleganckie sposoby podawania trunków ale z tym napełnianiem kieliszka to pierwsze czytam ... 1/3 ? :D równie dobrze można pić z zakrętki hehe
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fun Forum”