DESTYLATOR KEG 50 30 L ELEKTRYCZNY Zimne Palce. Czy warto ?

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
Daniel021
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 25 paź 2015, 20:48

Post autor: Daniel021 »

Witam wszystkich ! Co sądzicie o tym sprzęcie ? Bo jestem na kupnie po stracie mojej kolby 10 litrowej ( pęknięcie przy chlodzeniu po 2 destylowaniu.. ). Chodzi mi o uzyskanie spirytusu z zacieru z przepisu 1410. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz :)

http://allegro.pl/destylator-keg-50-30- ... 82660.html

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: DESTYLATOR KEG 50 30 L ELEKTRYCZNY Zimne Palce. Czy warto ?

Post autor: aronia »

Jeżeli chcesz co chwilę zmieniać sprzęt w poszukiwaniu właściwej konstrukcji to bierz to i nie pytaj o nic więcej tylko posłuchaj sprzedawcy... Jeżeli jednak chcesz pominąć kilka etapów(a przy tym oszczędzić trochę pieniędzy) to jak najbardziej odpuść konstrukcje z odstojnikami i nie do końca poprawnie zbudowane CM-y(ZP, spirale), a poszukaj destylatora z odbiorem LM: http://alkohole-domowe.com/forum/cm-lm- ... t2945.html .
Awatar użytkownika

9kaczor6
150
Posty: 157
Rejestracja: środa, 14 paź 2015, 15:14
Ulubiony Alkohol: Bimber
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 60 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: DESTYLATOR KEG 50 30 L ELEKTRYCZNY Zimne Palce. Czy warto ?

Post autor: 9kaczor6 »

Kolego, ja również jeszcze kilka dni temu miałem podobny dylemat. Też byłem przekonany do konstrukcji z zimnymi palcami i odstojnikami, a dziś jestem na etapie konstrukcji i zlecenia budowy kolumny LM.
Przeczytaj ten temat co podał kolega aronia i zrozumiesz różnice w kolumnach tak jak i ja. :)
A co tego zestawu co podałeś, nie jestem pewien czy w tej cenie będzie to coś dobrego... Ja osobiście decyduję się na kolumnę LM, która w budowie jest prostsza a zaoszczędzone pieniądze wolę zainwestować np. w precyzyjny dobrej klasy termometr który jest tu kluczowy.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1312
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: DESTYLATOR KEG 50 30 L ELEKTRYCZNY Zimne Palce. Czy warto ?

Post autor: ramzol »

Precyzyjny to musi być zaworek bo termometr wystarczy za 50 złociszy kupić z odświeżaniem co 1sekundę i pomiarem co 0,1'C. Nie ważne co pokaże i tak będziemy trzymać na nim stabilizacje czy to będzie 66,6 czy też 88,2. Jeżeli tak jak większość początkujących chcesz przerabiać cukier to szukaj kolumny LM. Dołóż 1000zł i kupuj aabratka na sprężynkach pryzmatycznych.
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: DESTYLATOR KEG 50 30 L ELEKTRYCZNY Zimne Palce. Czy warto ?

Post autor: Drupi »

Tutaj napisałem jakiej dyscypliny i wprawy potrzeba żeby prawidłowo sterować Z/P. Ja jak kupowałem swój sprzęt nie wiedziałem o istnieniu tego forum.
http://alkohole-domowe.com/forum/jaki-d ... 13438.html.
Ale jak się zdobędzie wiedze i wprawe co jest trudne, można uzyskać dobry spirytus, tylko że "okrężną drogą. Dziś to myśle że jak bym się zastanawiał co kupić to po Z/P awansować :) o drazu na OVM. Bo z Aabratka jednak leci gorący spirytus, i zmierzenie procentów jest raczej nie możliwe, a dopiero jak wystygnie.
I like noble drinks.

lukaszcz
30
Posty: 40
Rejestracja: poniedziałek, 16 sie 2010, 21:13
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: DESTYLATOR KEG 50 30 L ELEKTRYCZNY Zimne Palce. Czy warto ?

Post autor: lukaszcz »

Co z tego, że leci gorący spirytus. Przecież raz zmierzysz i już więcej nie mierzysz. W prawidłowo przeprowadzanym procesie ma lecieć cały czas taka moc i żadna inna.
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: DESTYLATOR KEG 50 30 L ELEKTRYCZNY Zimne Palce. Czy warto ?

Post autor: gr000by »

A ja mimo wszystko bym się zastosował do rad podanych w tym temacie http://alkohole-domowe.com/forum/jak-ot ... 10969.html, ponieważ miałem okazję pić spirytus i wódkę z niego, uzyskany na tym cudzie i był bez zarzutu. Został on wyposażony we wszystko czego potrzeba kolumnie i działał bardzo dobrze, co potwierdzają wyniki badania na chromatografie. Niestety, prawidłowo skonstruowana kolumna z ZP to rarytas w Polsce i na wszelki wypadek wszyscy polecają najprostszego Aabratka na start, bo na nim wyjdzie o wiele lepszy spirytus...
PS. No i nikt nie mierzy mocy spirytusu >96% alkoholomierzem za 10zł, do tego trzeba bardziej precyzyjnych przyrządów...
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1312
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: DESTYLATOR KEG 50 30 L ELEKTRYCZNY Zimne Palce. Czy warto ?

Post autor: ramzol »

Po co mierzyć spirytus z aabratka, zakładając stabilizacje na 10 półce :shock: Nawet po jednym przebiegu wszystko z biowinu się utopi ;) Niestety żyjemy w kraju gdzie typowy polak(nie pijak tylko zaradny kombinator) to legenda. Po jaka cholerę zadać sobie trochę trudu i zagłębić się w zrozumienie procesu jak można stanąć przy kraniku i patrzeć na termometr :?: Choć i to nie których przerasta. A gdzie regulacja przepływu wody :D ale mimo wszystko to (link w pierwszym poście) bym sobie odpuścił jako początkujący :D
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.
Awatar użytkownika

HomoChemicus
400
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 12 sty 2014, 18:21
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: DESTYLATOR KEG 50 30 L ELEKTRYCZNY Zimne Palce. Czy warto ?

Post autor: HomoChemicus »

CM-y są z powodów konstrukcji, trudne w obsłudze. LM-a obsłużyłby chyba każdy, nawet 10 latek.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."

A. Einstein

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: DESTYLATOR KEG 50 30 L ELEKTRYCZNY Zimne Palce. Czy warto ?

Post autor: aronia »

Jedynym problemem dla 10-latka może być umiejscowienie zaworka :P chociaż z drugiej strony czasem i "wyrośnięty" człowiek ma problem do niego sięgnąć jak poszaleje z wysokością zestawu - czyli można uznać, że problem do pominięcia :D Więc pozostaje tylko potwierdzić słowa poprzedników: Obsługa LM-a jest banalnie prosta i mając "łopatologiczną" instrukcję można pierwszy raz mieć kontakt ze sprzętem i zrobić spirytus bardzo dobrej jakości, co przy CM-ach bez dobrego opanowania obsługi jest prawie niemożliwe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”