Pierwsze wino

Złomowisko, w którym będą skasowane posty.
Regulamin forum
Pełna zawartość tego działu widoczna tylko dla moderatorów i administratorów.

Autor tematu
DrDżoj
1
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 19 paź 2015, 16:11

Post autor: DrDżoj »

Witam wszystkich.
Jestem nowym użytkownikiem tego forum.
Robie swoje pierwsze wino i mam kilka pytań. Do balonu pięćdziesięcio litrowego dodałem jedną trzcią zmielonych winogron, po czym dolałem około 20 litrów wody, w której z kolei rozpuściłem 4 kilogramy cukru, czy takie proporcje są odpowiednie? Nastaw fermentuje piąty dzień, nie sprawdzałem przedtem poziomu cukru, winomierz kupiłem dopiero dziś.Czy dokonywanie pomiaru w trakcie burzliwej fermentacji to dobry pomysł? Czy może powinienem dodać cukier dopiero po odcedzeniu owoców? Chciałbym żeby wino było półsłodkie, oraz zawierało dużą zawartość alkoholu.
koncentraty wina

Blakaleksander
2
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 20 paź 2015, 10:14
Re: Pierwsze wino

Post autor: Blakaleksander »

Cześć;) z Tego co wiem to lepiej poczekaj z pomiarem do dnia az bedziesz wyrzucać owoce z "wina", wtedy zrobisz pomiar i przeliczysz ile zostało Ci cukru w "winie" a oszukany bedziesz wtedy tylko o wartość tego pierwszego pomiaru;)
A co do mocy Alkoholu i jego Typu, Ty oczekujesz połwytrawne i mocne. Zasada jest taka jesli wino mocne to powinno być słodkie by "zamarkowac" moc Trunku;)
PoDrawiam;)
Awatar użytkownika

cviat
30
Posty: 43
Rejestracja: piątek, 31 lip 2015, 12:48
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Pierwsze wino

Post autor: cviat »

DrDżoj Jeśli to ma być wino, to zdecydowanie za dużo wody. Nie będzie to gronowe, a raczej cukrowe wino. Ale oby Ci się szybko wypiło i następne zrobisz lepsze - poczytaj trochę forum.
Zablokowany

Wróć do „Śmietnik”