Wino à la Tymbark: jabłko-mięta- czy to się uda?

Jabłka, wiśnie, czereśnie, porzeczki czerwone i czarne, gruszki, śliwki, truskawki ...

Autor tematu
młody kucharz
5
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 18 kwie 2015, 19:33
Podziękował: 3 razy

Post autor: młody kucharz »

Witajcie!
Jako że lubię eksperymenty, po głowie chodzi mi wino jabłko-mięta (być może jeszcze z dodatkiem cytryny). Chciałbym uzyskać orzeźwiający efekt na letnie wieczory. Szukając takiego zagadnienia w google wszyscy odradzali fermentację mięty. Sam raz robiłem cydr z miętą- i choć był nieudany- to jednak smak mięty nie był zły (na tyle na ile udało się go wyczuć). Stąd moje pytania: czy ktoś robił podobny eksperyment? Kiedy dodać mięty- na fermentację burzliwą czy cichą? Czy dodanie skórki z cytryny do fermentacji to dobry pomysł?
Z góry dziękuje za odpowiedzi :)
alembiki
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Wino à la Tymbark: jabłko-mięta- czy to się uda?

Post autor: rozrywek »

Napój jabłkowo-miętowy zawiera tyle jabłek co i mięty. Przykro mi.
Jak sama nazwa wskazuje zresztą. Napój.
Fermentacja liści mięty najmniejszego sensu nie ma, ale aromatyzowanie gotowego winka(młodego) już pewien sens posiada. Przyznam że zagadnienie ciekawe. Pamiętaj że mięty jest podstawowych masę odmian, ważne którą wybierzesz.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2738
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Wino à la Tymbark: jabłko-mięta- czy to się uda?

Post autor: JanOkowita »

Moim zdaniem nie da się uzyskać takich aromatów na drodze fermentacji. Natomiast mojej Żonce często serwuję Chardonnay z listkiem mięty + plasterek limonki i jest to naprawdę smaczny i orzeźwiający napitek. Jeśli dodasz do tego jeszcze odrobinę soku jabłkowego to może być ciekawy smak.
Może pokusić się o zrobienie własnego Chardonnay : https://alkohole-domowe.pl/product-pl-2 ... ancha.html
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

Autor tematu
młody kucharz
5
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 18 kwie 2015, 19:33
Podziękował: 3 razy
Re: Wino à la Tymbark: jabłko-mięta- czy to się uda?

Post autor: młody kucharz »

Chyba w tym roku odpuszczę sobie eksperymenty. Może za rok gdy zdobędę więcej doświadczenia i umiejętności ;)
Dzięki za szybkie odpowiedzi :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wina Owocowe”