kolumna destylator keg bimber aparatura

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
ckswir
5
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 13 sie 2015, 17:33
Podziękował: 3 razy

Post autor: ckswir »

Witam wszystkich, mam pytanie. Czy na tym sprzęcie uzyskam ok 90% czystego dobrej jakości spirytusu i czy warto kupić sprzęt od tego allegrowicza? Będę wdzięczny za opinię od doświadczonych psotników. A to link http://www.allegromat.pl/aukcja175936 .
ps. do administratora bądź moderatora. Proszę nie usuwać mojego postu, ponieważ nikt jeszcze nie pytał o ten sprzęt od tego allegrowicza, sprawdziłem według w waszych wskazań w wyszukiwarce i nic nie wyskakuje i tym samym nie dubluje. Wygląda to raczej na likwidowanie postów ze względu na konkurencyjną cenę zestawu w stosunku do handlarzy z forum, najpewniej waszych "ziomków". Dziękuję i pozdrawiam wszystkich

jpiwek
300
Posty: 310
Rejestracja: środa, 19 mar 2014, 12:43
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: kolumna destylator keg bimber aparatura

Post autor: jpiwek »

Buahahaha na pewno wszyscy drżą przed taką konkurencją. Toz to najklasyczniejszy wieszak do smrodliwego bimbru. Sto lat za murzynami. Nie warto nawet jako złom użytkowy.

Autor tematu
ckswir
5
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 13 sie 2015, 17:33
Podziękował: 3 razy
Re: kolumna destylator keg bimber aparatura

Post autor: ckswir »

jpiwek pisze:Buahahaha na pewno wszyscy drżą przed taką konkurencją. Toz to najklasyczniejszy wieszak do smrodliwego bimbru. Sto lat za murzynami. Nie warto nawet jako złom użytkowy.
Dzięki z opinię. Ja wcale nie twierdziłem że to jest super sprzęt, tylko moderatorzy kilkukrotnie blokowali post i dlatego w końcu tak napisałem.

Mod;
Sprzęty bardzo podobne były jeż wielokrotnie omawiane, ale masz, skoro Ci tak zależy.
Ostatnio zmieniony niedziela, 16 sie 2015, 16:54 przez Emiel Regis, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: dopisek

boxer1981228
1000
Posty: 1032
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 259 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: kolumna destylator keg bimber aparatura

Post autor: boxer1981228 »

Nie jest to pierwszy post odnośnie tego producenta. Multi-spaw niejednokrotnie przewalał się przez forum. Ale skoro prosisz o opinię na temat tego sprzętu to ja się ni wypowiadam bo znowu będzie że wciskam drogie sprzęty znanych konstruktorów lub próbuję swoją kolumnę sprzedać. Skoro taki tani i dobry to go kup i zrób na nim te obiecane 90 %. A jak nie da rady to zwróć się do producenta na pewno zapewni Ci zaplecze techniczne. :ok:

Autor tematu
ckswir
5
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 13 sie 2015, 17:33
Podziękował: 3 razy
Re: kolumna destylator keg bimber aparatura

Post autor: ckswir »

boxer1981228 pisze:Nie jest to pierwszy post odnośnie tego producenta. Multi-spaw niejednokrotnie przewalał się przez forum. Ale skoro prosisz o opinię na temat tego sprzętu to ja się ni wypowiadam bo znowu będzie że wciskam drogie sprzęty znanych konstruktorów lub próbuję swoją kolumnę sprzedać. Skoro taki tani i dobry to go kup i zrób na nim te obiecane 90 %. A jak nie da rady to zwróć się do producenta na pewno zapewni Ci zaplecze techniczne. :ok:
Chętnie zobaczę twój jak mówisz drogi sprawdzony sprzęt kolego. Wcale nie twierdzę że ten jest super, pytałem tylko o opinię. Jestem trochę świeży jeszcze w temacie, pragnę kupić coś porządnego do psocenia w miarę rozsądnych pieniądzach.
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: kolumna destylator keg bimber aparatura

Post autor: Lootzek »

ckswir pisze:Witam wszystkich, mam pytanie. Czy na tym sprzęcie uzyskam ok 90% czystego dobrej jakości spirytusu
Zdanie wewnętrznie sprzeczne. "Dojąc" 90% oznacza że ciągniesz sporo domieszek, co wyklucza czysty spirytus. Ba! Nawet 96+ nie oznacza że produkt jest czysty. A czy wolisz wierzyć opiniom "handlarza" który chce wcisnąć swój wyrób ma allegro, czy wolisz wierzyć opiniom "naszych handlarzy" którzy mają pojęcie co i po co robią w swoich sprzętach, oraz ich zadowolonym klientom, to już twój wybór.
Nie bez powodu polecamy dane sprzęty a inne odradzamy - jest kilku sprzedających którzy w ogóle albo prawie wcale nie uczestniczą w życiu forum, a ich wyroby cieszą się wśród kąpiącej braci dobrą renomą.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: kolumna destylator keg bimber aparatura

Post autor: aronia »

Uzyskać - może i uzyskasz te 90%, ale tyle to niektórzy spokojnie otrzymują na szklanych deflegmatorach. Dobrze zrobiona kolumna ma bez problemu produkować 95+% i do tego nie trzeba nie wiadomo jakich umiejętności. Ale co do drugiej części czyli dobrej jakości to na tym co wstawiłeś będzie bardzo ciężko... chociaż wszystko zależy od gustu degustujących.
Ten sprzęt nadaje się do robienia bimbru(jak zresztą wskazuje tytuł aukcji) - co jest w nim nie tak to się dowiesz po zagłębieniu się w lekturę forum - zacznij od poszukania pod hasłem: "spirytus luksusowy na zp" czy to wpisując w forumowej wyszukiwarce czy nawet w google.
Co do likwidowania konkurencji to konkurencją może być on w oczach osób u których wiedza o produkcji domowego alkoholu zatrzymała się w XX wieku...
Do tego 650 za to coś ze zbiornikiem - serio? Na Targowisku za 700 był "aktualny/prawidłowo zrobiony" sprzęt, z potwierdzonymi możliwościami i gotowy do działania.

Autor tematu
ckswir
5
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 13 sie 2015, 17:33
Podziękował: 3 razy
Re: kolumna destylator keg bimber aparatura

Post autor: ckswir »

Dzięki za opinię, z pewnością skorzystam z twoich rad i pozdrawiam.

Mod.
Nie cytujemy poprzedzającego postu w całości, bo i po co?

Autor tematu
ckswir
5
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 13 sie 2015, 17:33
Podziękował: 3 razy
Re: kolumna destylator keg bimber aparatura

Post autor: ckswir »

Lootzek pisze: wolisz wierzyć opiniom "handlarza" który chce wcisnąć swój wyrób ma allegro, czy wolisz wierzyć opiniom "naszych handlarzy" którzy mają pojęcie co i po co robią w swoich sprzętach, oraz ich zadowolonym klientom
Wcale nie pisałem że mu wierzę tylko pytałem o opinie o tym sprzęcie, jak na razie wychodzi że to kiszka jest straszna. Dzięki za odpowiedź.

Mod.
Nie cytuj całych postów!

boxer1981228
1000
Posty: 1032
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 259 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: kolumna destylator keg bimber aparatura

Post autor: boxer1981228 »

ckswir pisze: Chętnie zobaczę twój jak mówisz drogi sprawdzony sprzęt kolego.
Proszę bardzo i to nie drogi bo wersja ekonomiczna kosztowała 700 zł: http://alkohole-domowe.com/forum/kolumn ... ml#p127921
Niestety na chwilę obecną jest zarezerwowana.
Awatar użytkownika

KS2507
400
Posty: 416
Rejestracja: środa, 3 paź 2012, 18:47
Krótko o sobie: Konstruktor fajnych maszynek
Ulubiony Alkohol: Czysty.
Status Alkoholowy: Destylator
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowanie: 67 razy
Kontakt:
Re: kolumna destylator keg bimber aparatura

Post autor: KS2507 »

Jeśli chcesz kupić dobry sprzęt w rozsądnych pieniądzach to szukaj pod nazwą Aabratek.
Destylatory kolumny rektyfikacyjne 96.6%
INOXSTILL.PL

https://allegro.pl/uzytkownik/inoxstill?order=m
https://www.youtube.com/channel/UCrw1QktBqnANXCuz_nOQBxw

Autor tematu
ckswir
5
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 13 sie 2015, 17:33
Podziękował: 3 razy
Re: kolumna destylator keg bimber aparatura

Post autor: ckswir »

Czytałem trochę o Aabratku i w sumie były same pozytywne opinie. Nie wiem czy na chwilę obecną stać mnie na taką kolumnę...
Awatar użytkownika

Gonek Szczyrba
30
Posty: 47
Rejestracja: wtorek, 20 lis 2012, 17:13
Krótko o sobie: Wino robił juz mój dziadek, z głogu. Ja robie ze wszystkiego.... :D
Fajnie, że takie forum istnieje, życze wam wszystkim nieustającego bulgotania w rurce fermentacyjnej i żeby miód nigdy nie drożał!
I to przez następne 50 lat!
Wasz Goniuś Szczyrbuś
Ulubiony Alkohol: Wino, piwo, miodek.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kosmos
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: kolumna destylator keg bimber aparatura

Post autor: Gonek Szczyrba »

Albo zmontuj sobie sam. Poszukaj Projektu radiusa, prosty, w miare tani i cieszacy sie ogolnym uznaniem.
PS. nie man polskiej czcionki na tablecie. :)
Po jednym cencie za każdy rok!
Kiedy przes­koczysz, to i wte­dy nie mów hop. Zo­bacz naj­pierw w co wskoczyłeś.
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: kolumna destylator keg bimber aparatura

Post autor: Lootzek »

ckswir pisze:Czytałem trochę o Aabratku i w sumie były same pozytywne opinie. Nie wiem czy na chwilę obecną stać mnie na taką kolumnę...
Uwierz mi, bo mówię z własnego doświadczenia: stać cię. Na pewno bardziej niż na zakup "czegoś tam" i późniejsze przeróbki i kombinowanie. Sam miałem takie myślenie: Aaa, prosty potstill, smakówki i jako taki bimber, potem była faza na CM/ZP i dobry bimber i smakówki, ale już czułem że docelowo będę chciał więcej, więc wziąłem się za próby samodzielnej konstrukcji. Efekt - stoi w domu i hasa jak ta lala kolumienka (od jednego z kolegów wypowiadających się w tym temacie), a ja już dawno po żałobie za wywalonymi na wymysły pieniążkami ;) Tu sprawdza się podejście: Raz a dobrze na początek, potem ewentualne gadżety i ułatwiacze :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”