Która aparatura bardziej się nada?

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
hheniek1987
5
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 15 cze 2014, 17:20
Podziękował: 2 razy

Post autor: hheniek1987 »

Planuję zakup destylatora, jego przeznaczeniem będzie wyrób głównie owocówek, nie planuję robić spirytusu, więc zależy mi na przechodzeniu aromatów do wyrobu końcowego. Zastanawiam się nad następującymi zestawami: http://allegro.pl/destylator-pot-still- ... 81716.html oraz http://destylatorymiedziane.pl/pl/desty ... -nypel_3_4, który z nich byłby lepszym rozwiązaniem? Oczywiście w kolumnie znajdzie się wypełnienie ceramiczne lub miedziane.
www.facebook.com/boozybiker
promocja

boxer1981228
1000
Posty: 1032
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 259 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Która aparatura bardziej się nada?

Post autor: boxer1981228 »

Zdecydowanie opcja nr 2. Choć ja na twoim miejscu dozbierałbym złociszy i od razu kupił to:
http://destylatorymiedziane.pl/pl/desty ... still.html
Jeżeli naprawdę nie interesuje Cię spirytus, bierz od razu coś ze zbiornikiem minimum 30 l. Wszystko co mniej jest do :dupa: i mała pojemność zbiornika jest strasznie :bardzo_zly: . Co do wypełniekia to przy wyborze linku, który Ci podesłałem zmywaki masz już w komplecie z opcją zmiany na sprężynki :ok:
Ostatnio zmieniony czwartek, 11 cze 2015, 17:05 przez boxer1981228, łącznie zmieniany 2 razy.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Która aparatura bardziej się nada?

Post autor: aronia »

Pierwszy zdecydowanie nie... Drugi już lepiej aczkolwiek poszukałbym czegoś z refluksem np. w postaci płaszcza w górnej części deflegmatora tak jak to jest zrobione tutaj: http://alkohole-domowe.com/forum/ramzol ... 12311.html i tak jak radzi kolega wyżej raczej o większej średnicy i duży zbiornik(min 30l).

Autor tematu
hheniek1987
5
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 15 cze 2014, 17:20
Podziękował: 2 razy
Re: Która aparatura bardziej się nada?

Post autor: hheniek1987 »

Z jakiego powodu jesteście przeciwko pierwszej opcji? Jakość wykonania?
www.facebook.com/boozybiker
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7333
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Która aparatura bardziej się nada?

Post autor: radius »

SPIRITUS FLAT UBI VULT

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Która aparatura bardziej się nada?

Post autor: aronia »

hheniek1987 pisze:Z jakiego powodu jesteście przeciwko pierwszej opcji? Jakość wykonania?
Jeżeli nie ufasz naszym poradom to po co pytasz? Chcesz wiedzieć dlaczego odradzamy - to może sam poszukasz? Np. pod hasłem: odstojnik. Chyba lepiej jak doradzimy Ci coś lepszego zamiast pisać wypracowanie na temat wyższości jednego aparatu nad drugim z którego skorzystasz tylko Ty - bo większość nowych postępuje podobnie do Ciebie czyli zakłada swój temat zamiast przeczytać te które już są, a w nich takie wypracowania już są. O wypełnieniu też może poczytaj, bo ceramika to tak średnio.

eldier
750
Posty: 751
Rejestracja: wtorek, 29 kwie 2014, 23:12
Podziękował: 114 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: Która aparatura bardziej się nada?

Post autor: eldier »

A dlaczego Ty jesteś za pierwszą opcją? Bo tanio? Czy może ten odstojnik 280ml!!! - przecież to musi skraplać wszystkie najgorsze syfy i tylko miód leci dalej. O kurde jest jeszcze drugi, nie no Panie - toż to mercedes... Wykonawca musi znać się na rzeczy.

A tak na serio to w tym pierwszym to jedynie wskaźnik zalania to fajna opcja i złącza SMS - ale nie przy takim wieszaku.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7333
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Która aparatura bardziej się nada?

Post autor: radius »

hheniek1987 pisze:Z jakiego powodu jesteście przeciwko pierwszej opcji?
Bo jest do dupy :!: Czy taka odpowiedź cię zadowala :?: :mrgreen:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
hheniek1987
5
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 15 cze 2014, 17:20
Podziękował: 2 razy
Re: Która aparatura bardziej się nada?

Post autor: hheniek1987 »

Ostatnio głównie siedzę i czytam:) I nie tylko tutaj, i to niestety nie zawsze ułatwia, bo o odstojnikach (przy owocówkach) znalazłem też pozytywne opinie. Nie chodzi o to że nie ufam poradom, lecz odpowiedź "nie bo nie" brzmi jak "ja mam inne, moje jest lepsze". Absolutnie nie oczekuję wypracowań, bo wiem że tych powstało już wiele, ale jedno czy dwa zdania bardzo by uwiarygodniły i podparły dobrą radę. Absolutnie nie jestem uparty na pierwszą opcję, zapytałem o porównanie i tyle. Serdecznie dziękuję za odpowiedzi:)
www.facebook.com/boozybiker
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Która aparatura bardziej się nada?

Post autor: lesgo58 »

Koledzy napisali dosadnie i bezpośrednio i nie dziw się im, że się irytuja. Takie pytania pojawiają się nagminnie i zasługują na odpowiedź jaka udzielił radius. Zresztą dostałeś też w pierwszych postach wystarczajaco wyczerpujące rady.
Oczywiście, ze odstojniki zawsze znajdą chętnych i oczywiście spotkasz też o nich pozytywne opinie. Tylko, że to jest sprzęt, który spełniał swoje zadanie w pewnej epoce, która od bardzo dawna stała się historią. Tak, że zostawmy ja w spokoju. To co robiły kiedyś odstojniki ( i to nie zawsze z zadowalajacym skutkiem, no chyba, że po nabraniu odpowiedniego doświadczenia) robi sprzęt z drugiego linku. Tylko, że ten drugi sprzęt robi to o niebo lepiej i z mniejszym wysiłkiem. Poza tym jest to sprzęt z możliwością udoskonaleń a także bardziej estetyczny.
Zresztą na temat odstojników na forum jest mnóstwo tematów. W przeważającej większości negatywnych. Wyłapuj jednak tylko te z ostatnich 3 lat. Starszych nie ma co ruszać. Z kolei na temat sprzętu z drugiego linku i jemu podobnych jest jeszcze więcej tematów. Prawie wszystkie pozytywne.
Jesli mimo to będziesz miał jeszcze jakiekolwiek wątpliwości to myślę, że nie ma na forum takiej osoby, żeby przekonała Ciebie do wyboru drugiej opcji.
P.S. Nigdy nie pracowałem na żadnym z tych sprzetów, ale mając już pewne doświadczenie nie zawachałbym się ani chwili nad wyborem.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

szatajoh
200
Posty: 234
Rejestracja: niedziela, 28 paź 2012, 15:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whiski i Sliwowica
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Norynberga/Zywiec
Podziękował: 93 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Kontakt:
Re: Która aparatura bardziej się nada?

Post autor: szatajoh »

Moja szybka odpowiedz

Przestudiuj też ten temat miedziany-destylator-do-zbozowek-t7313.html
Masz wszystko co chcesz.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Która aparatura bardziej się nada?

Post autor: aronia »

Do jakości wykonania nic nie mamy - sam zakupiłem okazyjnie aparat od tego sprzedającego(wystawione na innym koncie allegro) i po dostosowaniu go pod siebie i zgodnie z najnowszymi informacjami używam go do tej pory i jestem zadowolony. Chodzi o to, że konstrukcja tego jest do kitu - dlaczego doszukaj sam(wskazówka jak znaleźć w moim wcześniejszym poście).

kemot1982
5
Posty: 5
Rejestracja: środa, 1 paź 2014, 11:38
Re: Która aparatura bardziej się nada?

Post autor: kemot1982 »

Witam szanownych forumowiczów. Planuję zakup destylatora http://allegro.pl/destylator-bimber-keg ... 59440.html . w związku z tym mam jedno pytanie, a mianowicie czy warto brać ten sprzęt ze sterownikiem ( E-ARC PRD3W+), czy go sobie odpuścić. Jakie są wasze opinie.??? Z góry dziękuję za odpowiedz.

Autor tematu
hheniek1987
5
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 15 cze 2014, 17:20
Podziękował: 2 razy
Re: Która aparatura bardziej się nada?

Post autor: hheniek1987 »

Zamówiłem, dotarł:) mam nadzieję że jesteście ze mnie dumni, wróciłem po rozum do głowy i wybrałem kolumnę mini ps ze sklepu destylatorymiedziane:) Dziękuję za pomoc w wyborze!
www.facebook.com/boozybiker

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Która aparatura bardziej się nada?

Post autor: aronia »

A możesz zarzucić link do wybranego przez Ciebie sprzętu?

Autor tematu
hheniek1987
5
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 15 cze 2014, 17:20
Podziękował: 2 razy
Re: Która aparatura bardziej się nada?

Post autor: hheniek1987 »

http://destylatorymiedziane.pl/pl/desty ... a_ogrodowa całość na kegu 30L, w środku grzałeczka, w najbliższych dniach planuję robić whisky.
www.facebook.com/boozybiker
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Która aparatura bardziej się nada?

Post autor: Lootzek »

No to nie kolumna a potstill :) Idealny do robienia smakówek: whisky i inne zbożówki, owocówki, zrobisz na tym niezły bimberek (pracochłonne, ale przy braku pośpiechu da się).
Tylko średnica nieduża, szczególnie w stosunku do objętości zbiornika, więc od razu nastaw się na długie, miłe sesje z nową zabawką :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”