Termometr czterokanałowy Pamel czy warto kupić?

Przyrządy pomiarowe, ich montaż i zastosowanie odczytów w procesach destylacji. Regulacja procesów.

Autor tematu
halk88
30
Posty: 37
Rejestracja: niedziela, 11 sty 2015, 16:24
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy

Post autor: halk88 »

Witam, planuję kupić termometr czterokanałowy z dokładnością 0,00 czy taki jest wart swojej ceny?
[url="http://www.allegromat.pl/aukcja175243"]

Jeżeli któryś z kolegów takowy używa to proszę o opinie na jego temat.
promocja
Awatar użytkownika

scorpio33
30
Posty: 41
Rejestracja: czwartek, 3 paź 2013, 10:27
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Termometr czterokanałowy Pamel czy warto kupić?

Post autor: scorpio33 »

Mam, używam, odkupiłem nowy od kolegi z forum za 100 zł z czterema sondami i gdybym zapłacił więcej to nie był bym zbyt zadowolony. Powód? Jedna z sond padła szybko (koszt 30 zł z wysyłką), dość skomplikowana kalibracja, i jedna irytująca rzecz - przyporządkowanie portów sond do miejsc na wyświetlaczu, jak mu coś odbije to trzeba mieszać wtyczkami żeby sobie ustawić kolejność na wyświetlaczu.
Zalety - odczyt w setnych stopnia, cztery kanały, możliwość ustawienia alarmów, jak na razie niezawodność oprócz tej sondy. Za te pieniądze które zapłaciłem uważam że warto. Za cenę sklepowa z czterema sondami to już nie wiem.

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Termometr czterokanałowy Pamel czy warto kupić?

Post autor: Zbynek80 »

Jak kolega chce komuś dać 30 zł w prezencie to może sobie kupić na alledrogo. Tylko nie wiem czy doczytałeś, ale pewnie nie bo sprzedawca o tym nie pisze, że jest to tylko sam "moduł" termometru. Bez sond pomiarowych (ok 20zł szt.) i bez zasilacza. Czyli kompletny term z 4 sondami i zasilaczem wyniesie Cię min 200zł (licząc po cenach producenta) A czy za tą sumę warto to zależy termometr może i fajny też o nim niedawno myślałem, ale jak potrafisz lutować to zmontujesz taki za połowę ceny i nie trzeba będzie kalibrować.
http://www.pamel.pl/sklep/prestashop/pl ... iczny.html
http://sklep.avt.pl/avt3085.html
Awatar użytkownika

wojs40
250
Posty: 258
Rejestracja: niedziela, 27 paź 2013, 09:42
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: Termometr czterokanałowy Pamel czy warto kupić?

Post autor: wojs40 »

Posiadam podobny termometr Pamela i jestem zadowolony z niego. Używam go sporadycznie, nie dlatego że mam inny ale dlatego że rzadko coś gotuję. Na tym forum są zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy tej firmy, ja sądzę że za te pieniądze termometr jest ok.
...każdy alkohol jest bardzo dobry oprócz denaturatu który jest dobry :-)

Tymek76
50
Posty: 62
Rejestracja: sobota, 9 sty 2010, 14:09
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Termometr czterokanałowy Pamel czy warto kupić?

Post autor: Tymek76 »

Pomiar temperatury z dokładnością 0,00 za 100 złotych - to wierutna bzdura. Jeśli tak piszą to niech przyślą atest. Poza tym to co jest na stronie to tylko wyświetlacz wskazujący temperaturę po dwóch miejscach po przecinku - czyli rozdzielczość a nie dokładnosć. Jak to cudo w zależności od zastosowanych sąd ma dokładność 0,1 to już będzie baaaardzo duży sukces sukces. Jeśli ktoś ma to niech się wypowie czy wszystkie cztery sądy włożone do szklanki z wodą wskazują tę samą temperaturę - mocno w to wątpię - podejrzewam że rozbieżności idą w całych stopniach. Ale mogę się mylić: życie wielokrotnie sprawia miłe niespodzianki :)
Wg mnie z budżetówek lepsze rozwiązanie wskazał Zbynek 80 - tam jest już odpowiedni układ i nie trzeba kalibrować.

Pytałem znajomego który potrzebował w układzie automatyki pomiar temperatury z dokładnością do 0.03 stopnia C (trzy razy mniej dokładnie niż Pamel opisuje na stronie) - to najtańsza oferta obejmowała termometr z sondą za 800 PLN - dodatkowa kalibracja 250 PLN za każdy punkt. Takie są realne koszty tak dokładnego pomiaru temperatury . W przypadku naszego hobby w ogóle nie potrzebne
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Termometr czterokanałowy Pamel czy warto kupić?

Post autor: Zygmunt »

Pytałem znajomego który potrzebował w układzie automatyki pomiar temperatury z dokładnością do 0.03 stopnia C (trzy razy mniej dokładnie niż Pamel opisuje na stronie) - to najtańsza oferta obejmowała termometr z sondą za 800 PLN - dodatkowa kalibracja 250 PLN za każdy punkt. Takie są realne koszty tak dokładnego pomiaru temperatury .
http://destylatorymiedziane.pl/pl/akces ... ienia.html
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Termometr czterokanałowy Pamel czy warto kupić?

Post autor: Pretender »

Tymek76 pisze:Pomiar temperatury z dokładnością 0,00 za 100 złotych - to wierutna bzdura. Jeśli tak piszą to niech przyślą atest. Poza tym to co jest na stronie to tylko wyświetlacz wskazujący temperaturę po dwóch miejscach po przecinku - czyli rozdzielczość a nie dokładnosć. Jak to cudo w zależności od zastosowanych sąd ma dokładność 0,1 to już będzie baaaardzo duży sukces sukces. Jeśli ktoś ma to niech się wypowie czy wszystkie cztery sądy włożone do szklanki z wodą wskazują tę samą temperaturę - mocno w to wątpię - podejrzewam że rozbieżności idą w całych stopniach. Ale mogę się mylić: życie wielokrotnie sprawia miłe niespodzianki :)
Wg mnie z budżetówek lepsze rozwiązanie wskazał Zbynek 80 - tam jest już odpowiedni układ i nie trzeba kalibrować.

Pytałem znajomego który potrzebował w układzie automatyki pomiar temperatury z dokładnością do 0.03 stopnia C (trzy razy mniej dokładnie niż Pamel opisuje na stronie) - to najtańsza oferta obejmowała termometr z sondą za 800 PLN - dodatkowa kalibracja 250 PLN za każdy punkt. Takie są realne koszty tak dokładnego pomiaru temperatury . W przypadku naszego hobby w ogóle nie potrzebne
A z jakich sond korzysta avt? Bo jeśli z ds to nie łódź się, że wszystkie sondy np w szklance wody wskażą tą samą temperaturę. Kalibracja może uciążliwa ale może być pomocna.

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Termometr czterokanałowy Pamel czy warto kupić?

Post autor: Zbynek80 »

Z DS18B20 mogę kiedyś sprawdzić powtarzalność temp. Ale uważam, że do naszego hobby i tak jest to wystarczający term.
Poza tym jaką masz pewność, ze dobrze skalibrujesz term nie zawsze woda z lodem może mieć idealnie 0 lub wrząca 100
Jeśli komuś nie potrzebny taki super dokładny to ten avt jest idealny tylko ubrać go w obudowę i zarobić sondy.
Można w jednym z moich tematów zobaczyć linki do zdjęć jak to wykonałem

Tymek76
50
Posty: 62
Rejestracja: sobota, 9 sty 2010, 14:09
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Termometr czterokanałowy Pamel czy warto kupić?

Post autor: Tymek76 »

Zygmunt pisze:
Pytałem znajomego który potrzebował w układzie automatyki pomiar temperatury z dokładnością do 0.03 stopnia C (trzy razy mniej dokładnie niż Pamel opisuje na stronie) - to najtańsza oferta obejmowała termometr z sondą za 800 PLN - dodatkowa kalibracja 250 PLN za każdy punkt. Takie są realne koszty tak dokładnego pomiaru temperatury .
http://destylatorymiedziane.pl/pl/akces ... ienia.html
Dokładnie: miałem na myśli PT100 - tyle ze firmie musisz mieć na wszystko papier - pewnie stąd ta różnica w cenie
Co nie zmienia fakty ze wskazany przez Ciebie termometr jest 5 razy droższy od tego z Piomelu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontrola procesu destylacji”