AABRATEK OBNIŻONY VM DESTYLATOR BIMBER DĄBROWA od FRANZMASTER_pl

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
raaddeek
10
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 26 gru 2014, 15:00

Post autor: raaddeek »

Cześć.

Na wstępie podaję link:
http://www.allegromat.pl/aukcja169835

Do pewnego czasu byłem zdecydowany na aparaturę szklaną lub miedzianą. Po głębszych przemyśleniach chciałem spróbować swoich sił z kompletowaniem elementów KO i oddanie wszystkiego jakiemuś spawaczowi. Uznałem, że jednak nie będę się denerwował i łamał sobie głowę. Postanowiłem zakupić wymarzoną psotnicę na allegro. Ktoś powie, że wygodnicki :) trudno wolę zapłacić trochę więcej i o nic się nie martwić tylko od razu grać.

Dzięki wam i przeczytaniu sporej ilości postów postawiłem. Chcę kupić aparaturę łatwą w obsłudze, która wydaje mi się, że jest z troszkę wyższej półki.
Teraz moje pytanie. Nie chodzi mi tutaj o sprzedającego tylko o sam sprzęt. Czy waszym zdaniem coś mu brakuje? Czy warto dołożyć jeszcze te 100zł żeby w jakąś rzecz go doposażyć? Ktoś gdzieś pisał, że warto zamontować dodatkowy zaworek na ujściu z chłodnicy Liebiga czy warto?
Najbardziej zależy mi na uzyskaniu czystego bezzapachowego urobku.
Ostatnio zmieniony wtorek, 3 lut 2015, 14:32 przez Emiel Regis, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zmiana tytułu - regulamin działu
koncentraty wina

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Chcę kupić aabratka OVM

Post autor: PETER29 »

Nic dodać nic ująć. Sprzęt pierwsza klasa wypełniony sprężynkami od plipka. Regulator jest tak że masz na prawdę coś konkretnego. Wiem o czym piszę bo posiadam dokładnie coś takiego. Za pierwszym razem raczej nie zrobisz spirytu klasy DELUX ale po drugim brykaniu już nigdy się kupisz osobiście sklepowego badziewia. Z czasem możesz dokupić bufor stabilizująco wzmacniający ale na początek jest :ok:
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Chcę kupić aabratka OVM

Post autor: aronia »

Zaworek na końcu OVM - teoretycznie można, ale akurat u tego sprzedającego odejście jest 3/8" więc nawet z regulacją kulowym nie powinno być większych problemów po kilku procesach. Bufor i owszem, ale w późniejszym terminie(budżet i tak pewnie już napięty) i żebyś bardziej mógł dostrzec korzyści po jego dodaniu.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: AABRATEK OBNIŻONY VM DESTYLATOR BIMBER DĄBROWA od FRANZMASTER_pl

Post autor: Zygmunt »

http://destylatorymiedziane.pl/pl/kolum ... -lmvm.html

Z rabatem forumowym ponad 3 stówki taniej, a oprócz znacznie szlachetniejszego materiału masz dodatkowo:
- termometr z rozdzielczością do 2 miejsc po przecinku,
- ocieplonego kega,
- większą wysokość zasypu,
- lepszy zawór LM,
- OVM + klasyczny VM,
- mocniejsze grzanie,
- dodatkowy wlew do kega.

Nie wspominając o mniej problematycznej kolumnie- nie musisz czyścic katalizatora co proces.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

eldier
750
Posty: 751
Rejestracja: wtorek, 29 kwie 2014, 23:12
Podziękował: 114 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: AABRATEK OBNIŻONY VM DESTYLATOR BIMBER DĄBROWA od FRANZMASTER_pl

Post autor: eldier »

Do tego wszystkiego co Zygmunt napisał dodatkowo dostajesz sporo mniejsza średnicę, ale jak nie zależy Ci na szybkości to bez różnicy.
Kolumna miedziana nie jest dzielona, a czasami przydaje się krótka rura która robi za deflagmator, nie ma w niej też SMS'ów, a podobno mocno ułatwiają pracę.
W kolumnie FranzMastera jest OVM, a więc nie dostaje go dodatkowo ;)
A ile dłuższy zasyp, bo nie mogę znaleźć tej informacji.

@raaddeek
Musisz sam przeliczyć co Ci lepiej wyjdzie, bo jak wiadomo każda sroczka swój ogonek chwali ;)

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: AABRATEK OBNIŻONY VM DESTYLATOR BIMBER DĄBROWA od FRANZMASTER_pl

Post autor: PETER29 »

eldier pisze:Do tego wszystkiego co Zygmunt napisał dodatkowo dostajesz sporo mniejsza średnicę, ale jak nie zależy Ci na szybkości to bez różnicy.
Kolumna miedziana nie jest dzielona, a czasami przydaje się krótka rura która robi za deflagmator, nie ma w niej też SMS'ów, a podobno mocno ułatwiają pracę.
W kolumnie FranzMastera jest OVM, a więc nie dostaje go dodatkowo ;)
A ile dłuższy zasyp, bo nie mogę znaleźć tej informacji.

@raaddeek
Musisz sam przeliczyć co Ci lepiej wyjdzie, bo jak wiadomo każda sroczka swój ogonek chwali ;)
:klaszcze: :klaszcze: :klaszcze:
Dodatkowo u Franzmastera masz regulowane nóżki co nie jest bez znaczenia i ocieploną kolumnę. A to raczej ocieplenie na kolumnie wpływa znacząco na stabilną pracę. Nie wiem w czym też jest lepszy zawór LM w miedzianej kolumnie, no ale skoro sprzedawca tak napisał to pewnie wie o czym napisał. A filtr z miedzią nie ma potrzeby czyścić po każdym procesie, wystarczy raz na 3- 4 procesy ( keg 30l ). Zresztą masz złącze sms więc kilka ruchów dłonią i masz miedź na wierzchu. Poczytaj za i przeciw i wybierz lepszą :ok:
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: AABRATEK OBNIŻONY VM DESTYLATOR BIMBER DĄBROWA od FRANZMASTER_pl

Post autor: Zygmunt »

Sprzęt z aukcji ma
WYSOKOŚĆ KOLUMNY 132 CM
Elite ma 165cm zasypu.
masz regulowane nóżki co nie jest bez znaczenia
Jeżeli dla kogos regulowane nóżki są nie bez znaczenia, to z przyjemnością dorzucę je gratis. Staram się jednak używać prostych kegów, więc nie widzę potrzeby ich poziomowania :ok:
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: AABRATEK OBNIŻONY VM DESTYLATOR BIMBER DĄBROWA od FRANZMASTER_pl

Post autor: rastro »

Zygmunt, ale wiesz że prosty keg to połowa sukcesu? Druga połowa to podłoga. Np. w garażu mam z zaprojektowanym spadkiem żeby woda spływała do
kanału.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: AABRATEK OBNIŻONY VM DESTYLATOR BIMBER DĄBROWA od FRANZMASTER_pl

Post autor: herbata666 »

Powiem szczerze, że oba destylatory są poprawnie zbudowane różnią się tylko materiałem z którego są wykonane i kilkoma szczegółami o których już musisz sam zadecydować, najważniejsze jest to, że kupując od Franzmaster lub Zygmunta lub Kuli lub KS2507 lub Plipka lub Akasa na pewno będziesz miał poprawnie zbudowaną kolumnę i to od Ciebie będzie wtedy zależało jaki otrzymasz destylat (bo każda jest w stanie wyprodukować spirytus neutralny). A to czy ona będzie z miedzi czy ze stali ko to już wybór kupującego (jedni jeżdżą mercedesem a inni bmw).
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: AABRATEK OBNIŻONY VM DESTYLATOR BIMBER DĄBROWA od FRANZMASTER_pl

Post autor: aronia »

Tylko przy tym zasypie 165(cała kolumna według opisy 205 bez zbiornika) - razem z kegiem 30-tką około 245(DIN) i 240(Euro), a z 50-tką 265cm(DIN) i 257(EURO), a na takie wysokości nie wszyscy sobie mogą sobie pozwolić. A według opisu z aukcji podanej przez założyciela tematu: "CAŁKOWITA WYSOKOŚĆ SPRZĘTU 215 CM DLA ZBIORNIKA 30L I 235 CM DLA 50L" - i myślę, że z ewentualnym przedłużeniem nie powinno być problemu. A i te 132cm odnoszą się tylko do wypełnienia KO, a jest jeszcze 20 cm miedzi.
Przy zastosowaniu najlepszego na rynku wypełnienia w obu przypadkach różnica będzie jakieś 15-16 półek(według HETP podanego według producenta) -(minus) półki od miedzi, więc jak dla mnie różnica do pominięcia.
P.S. Ja tam wole Audi :D

Autor tematu
raaddeek
10
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 26 gru 2014, 15:00
Re: AABRATEK OBNIŻONY VM DESTYLATOR BIMBER DĄBROWA od FRANZMASTER_pl

Post autor: raaddeek »

Widzę, że dyskusja rozgorzała. Dziękuję za wszystkie uwagi i spostrzeżenia. Z całym szacunkiem do Zygmunta ale niestety zrezygnowałem z miedzi na rzecz KO. Bardzo długo rozważałem obie możliwości i definitywnie postawiłem na kwasówkę. To jest tylko i wyłącznie moja decyzja.

Do herbata666 Padło na Franzmastera, jako jednego z wielu producentów ponieważ on jedyny podszedł do tematu rzetelnie. Co niektórzy nie potrafili nawet odp. na emaila (widać, że liczą się tylko Ci którzy kupują co jest na stanie i o nic więcej nie pytają).

Do aronia co racja to racja ja sobie nie mogę pozwolić na taką wysokość. U mnie maksymalnie to 2300, bo chcę mieć jeszcze kilka cm zapasu.

A co do nóżek to w moim przypadku muszą być ponieważ chcę mieć dolny spust w kegu.

Wracając do tematu.
O buforze póki co nie myślę, bo znacząco podniesie koszt całości, aczkolwiek nie stawiam mu krzyżyka na przyszłość.
Jak pisał aronia zaworek na końcu chłodnicy Liebiga w tym przypadku nie konieczny? Zawór 3/8 u góry wystarczy?
A co powiecie o dodatkowym szerokim wlewie? W celu np. dokładnego umycia kega od środka.

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: AABRATEK OBNIŻONY VM DESTYLATOR BIMBER DĄBROWA od FRANZMASTER_pl

Post autor: PETER29 »

Moim zdaniem zbędny gadżet choć niektórzy mają i chwalą. Nie wiem co byś musiał gotować żeby coś przypalić, chyba jakąś pulpę. Przy dobrze sklarowanej cukrówce keg jest w środku czysty. Wystarczy dobrze przepłukać go gorącą wodą i jest ok. Bynajmniej ja tak robię i myślę że to wystarczający zabieg.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: AABRATEK OBNIŻONY VM DESTYLATOR BIMBER DĄBROWA od FRANZMASTER_pl

Post autor: lesgo58 »

raaddeek pisze: A co powiecie o dodatkowym szerokim wlewie? W celu np. dokładnego umycia kega od środka.
Jeśli będzie w zasięgu Twojego budżetu to rób. Nigdy nie wiadomo kiedy będzie ten moment - kiedy będziesz go potrzebował.
Nie musisz robić ekstra i osobno. Możesz wykorzystać punkt połączenia kolumny z kegem. Zamiast łączyć za pomocą fittinga daj zrobić połączenie za pomocą wywijki i dennicy np. fi 114mm albo nawet fi 140mm. Wygodne to i kompaktowe.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

DomacaPalenka
1
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 3 gru 2013, 19:14
Podziękował: 1 raz
Re: AABRATEK OBNIŻONY VM DESTYLATOR BIMBER DĄBROWA od FRANZMASTER_pl

Post autor: DomacaPalenka »

Witam wszystkich serdecznie.

Postanowiłem zakupić ten to sprzęt, jednak zanim to zrobię chętnie bym uslyszał wasze zdanie.
Jestem początkujący, wićc proszę o pomoc.

http://allegro.pl/aabratek-obnizony-vm- ... 73455.html

Dodam jeszcze, że był by to keg 50l i wziernik rurowy.


Mod.
3 zdania, a poprawek sporo.
Awatar użytkownika

Dave
150
Posty: 181
Rejestracja: piątek, 6 mar 2015, 23:30
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy
Re: AABRATEK OBNIŻONY VM DESTYLATOR BIMBER DĄBROWA od FRANZMASTER_pl

Post autor: Dave »

Wystarczy przeczytać ten post od początku, przecież dotyczy tego samego sprzedawcy i produktu.

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: AABRATEK OBNIŻONY VM DESTYLATOR BIMBER DĄBROWA od FRANZMASTER_pl

Post autor: Zbynek80 »

Mnie się bardzo podobają sprzęty od Franzmaster i to na pewno solidne konstrukcje, choć uważam, że jest tam troszkę bajerów które niepotrzebnie generują koszty. Ale jak nie patrzeć na kasę to wszystko ok.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”