Nastaw z maku i herbaty razem lub osobno. Co sądzicie.

...na wszystkim da się nastawić "zacier".
Awatar użytkownika

Autor tematu
spawacz
250
Posty: 299
Rejestracja: sobota, 25 paź 2014, 19:02
Ulubiony Alkohol: coś co sam wyprodukuję
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: północna zachodnia Polska
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 68 razy

Post autor: spawacz »

Witam serdecznie. Jak w temacie z braku świeżych Polskich owoców, zastanawiam się nad popełnieniem nastawu z masy makowej i herbaty erl grey. Nie wiele bo eksperymentalnie po 20 L każdy. Szukałem coś o takich dziełach ale nie znalazłem informacji. Masa makowa około 5 kg w 10 L wody. Później będę rozcieńczał wodą z cukrem do 20 L i 25 blg. Jakie drożdże? Nie zależy mi na czasie i zakładam co najmniej 6 - 8 tygodni pracy. Herbata - wyszukam bardzo liściastą aromatyczną (nie aromatyzowana) erl grey, naparzę :D 20 L herbaty i osłodzę kilkuset łyżeczkami cukru do 25 blg. Kwestia drożdży jak poprzednio pozostaje otwarta. Proste jak zwykła cukrówka ale czy uda się wydobyć aromaty na pot still-u? Pozdrawiam.
.....tymczasem w blaszaku :?
koncentraty wina
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Nastaw z maku i herbaty razem lub osobno. Co sądzicie.

Post autor: rozrywek »

Właśnie widzę jak słodzisz nastaw kilkuset łyżeczkami cukru........zaplułem sobie przez ciebie monitor.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Nastaw z maku i herbaty razem lub osobno. Co sądzicie.

Post autor: Lootzek »

Spawacz, zmartwię Cię, ale Earl Grey to chyba najbardziej znana herbata aromatyzowana właśnie ;). Dokladnie rzecz biorąc bergamotą, stąd ten specyficzny aromat. Co z tego zostanie po fermentacji a potem po destylacji, nie wiem, obawiam się że niewiele. Z masą makową może być ciekawiej, chyba nikt nie próbował. A jeśli zależy Ci na "earlgrejówce", raczej celował bym w inny sposób jej uzyskania: do kotła czysty spirytusik, na górę kolumny/deflegmatora płócienny woreczek z herbatą i przepuszczenie przez aparat w trybie pot still, z prędkością ile fabryka dała.
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Nastaw z maku i herbaty razem lub osobno. Co sądzicie.

Post autor: Kamal »

Drożdże bayanus G995 :D
K.
Obrazek
Awatar użytkownika

Dave
150
Posty: 181
Rejestracja: piątek, 6 mar 2015, 23:30
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy
Re: Nastaw z maku i herbaty razem lub osobno. Co sądzicie.

Post autor: Dave »

Bayanus'y G995 lubią owoce wiec dodaj choć trochę np. rodzynek a co do herbaty to osobiście wybrałabym zielona zamiast czarnej

SpirolStill
30
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 28 lut 2016, 22:12
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Nastaw z maku i herbaty razem lub osobno. Co sądzicie.

Post autor: SpirolStill »

Lootzek pisze:Spawacz, zmartwię Cię, ale Earl Grey to chyba najbardziej znana herbata aromatyzowana właśnie ;). Dokladnie rzecz biorąc bergamotą, stąd ten specyficzny aromat. Co z tego zostanie po fermentacji a potem po destylacji, nie wiem, obawiam się że niewiele. Z masą makową może być ciekawiej, chyba nikt nie próbował. A jeśli zależy Ci na "earlgrejówce", raczej celował bym w inny sposób jej uzyskania: do kotła czysty spirytusik, na górę kolumny/deflegmatora płócienny woreczek z herbatą i przepuszczenie przez aparat w trybie pot still, z prędkością ile fabryka dała.
Oczywiście ten spirytus trzeba rozcieńczyć wodą przed rozpoczęciem grzania, bo inaczej może się zapalić :!: :bardzo_zly:
Mój aktualny sprzęt: kuchenka elektryczna 1500 W, garnek ok. 5,6 l, wężyk silikonowy, skraplacz miedziany 1 m w pojemniku z wodą
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaciery i nastawy z różnych rzeczy”