Dziwny, ciemny osad w górnej części nastawu zbożowego.

Co można przed procesem destylacji aby uzyskać czysty destylat już po.

Autor tematu
lukasz170395
1
Posty: 1
Rejestracja: środa, 11 mar 2015, 22:19
Podziękował: 2 razy

Post autor: lukasz170395 »

Droga bimbrownicza brać!

Sądzę, iż mam nietypowy problem. Szukałem na forum podobnym problemów lecz nie rozwiązało to moich "kłopotów " .
Jeżeli jednak gdzieś przeoczyłem podobny temat, proszę o przekierowanie mnie do niego.

Wróćmy do tematu.
Tydzień temu oddzieliłem mój przefermentowany zacier na whisky od zboża (słód jęczmienny) i przelałem go do gasiąra. Po kilku dniach na powierzchni zacieru zaczęła tworzyć się warstwa płynu w kolorze coca-coli. Z dnia na dzień ta warstwa stawała się coraz grubsza/szersza. Nie jest ona przezroczysta. Czy ktoś wie co może być nie tak? Czy w ogóle wszystko jest w porządku. Zapach jest w porządku z typowym aromatem fermentującego zboża.
Poniżej fotki przedstawiające aktualny wygląd zacieru.

P.S. Po zlaniu do gąsiąra (tydzień temu) dodałem 10g bentonitu zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika

olo 69
650
Posty: 692
Rejestracja: sobota, 8 maja 2010, 08:02
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy
Re: Dziwny, ciemny osad w górnej części nastawu zbożowego.

Post autor: olo 69 »

Nie wiem co to jest, ale zacieru nie warto długo przetrzymywać. Jeśli masz możliwość, to go jak najszybciej przedestyluj.
Pozdrawiam,olo 69

janik
300
Posty: 335
Rejestracja: piątek, 31 sty 2014, 21:02
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Re: Dziwny, ciemny osad w górnej części nastawu zbożowego.

Post autor: janik »

Moim zdaniem ta brunatna warstwa na powierzchni zlanego na stawu to jest utlenienie.
Warto napełnić butle pod korek tym bardziej jak na staw nie idzie zaraz na przerób.
Jeżeli zastosowałeś do klarowania Bentonit to po 24 godz. należało zlać na staw znad osadu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oczyszczanie nastawu przed destylacją”