Większa akcyza ogranicza spożycie alkoholu.

Śmieszne rzeczy związane z tematyką alkoholową i nie tylko:D
Awatar użytkownika

Autor tematu
artpain
5
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 15 wrz 2013, 22:56
Krótko o sobie: Jestem początkującym hobbystą.
Ulubiony Alkohol: czysty ;-)
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: artpain »

Witam wszystkich!
Natrafiłem dziś na ciekawą audycję w radiowej trójce, może kogoś zainteresuje, aby odsłuchać wystarczy kliknąć na głośniczek powyżej obrazka na stronie:

http://www.polskieradio.pl/9/302/Artyku ... e-alkoholu
Denerwujące jest ciągłe czytanie tego podpisu pod moim postem.

sir0cky
20
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek, 20 paź 2014, 00:22
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Większa akcyza ogranicza spożycie alkoholu.

Post autor: sir0cky »

Też słuchałem. Miód, cud i malina - tym bardziej, że brać też się wypowiadała. A politycy jak zwykle swoje i udają, że naród nic nie mówi...

risto77
50
Posty: 54
Rejestracja: środa, 7 sty 2015, 20:19
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Większa akcyza ogranicza spożycie alkoholu.

Post autor: risto77 »

Też miałem przyjemność posłuchać. Dobry temat, jak większość poruszanych przez redaktora Strzyczkowskiego w tym programie. Jak ktoś chciałby lub jeszcze nie miał okazji posłuchać to szczerze polecam od poniedziałku do czwartku od 12:10 POLSKIE RADIO program 3.
Wracając do dzisiejszego programu:
Politycy nie udają, że nie słyszą tylko po prostu żyją z bagażem nieświadomości i wypowiadają się na tematy o których kompletnie nie mają pojęcia. Większość z nich bardziej przejęta jest nabijaniem własnej kieszeni lewą kasą ( np. z delegacji i konsumpcją obiadków z drogim winem za NASZE ) niż głosem narodu.

sir0cky
20
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek, 20 paź 2014, 00:22
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Większa akcyza ogranicza spożycie alkoholu.

Post autor: sir0cky »

risto77 pisze:Większość z nich bardziej przejęta jest nabijaniem własnej kieszeni lewą kasą ( np. z delegacji i konsumpcją obiadków z drogim winem za NASZE ) niż głosem narodu.
Czyli nie słyszą głosu narodu bo nie chcą.
Mam nadzieję, że naród w końcu kopnie to towarzystwo porządnie w dupę. Ja przy każdych wyborach się do tego przyczyniam. Niestety jest mnie za mało...

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Większa akcyza ogranicza spożycie alkoholu.

Post autor: PETER29 »

Większa akcyza ogranicza spożycie alkoholu - zapomniałeś dodać że SKLEPOWEGO.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF

risto77
50
Posty: 54
Rejestracja: środa, 7 sty 2015, 20:19
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Większa akcyza ogranicza spożycie alkoholu.

Post autor: risto77 »

PETER29 pisze:Większa akcyza ogranicza spożycie alkoholu - zapomniałeś dodać że SKLEPOWEGO.
Święta racja, bardzo trafna uwaga :poklon;

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Większa akcyza ogranicza spożycie alkoholu.

Post autor: rastro »

sir0cky pisze: Czyli nie słyszą głosu narodu bo nie chcą.
Mam nadzieję, że naród w końcu kopnie to towarzystwo porządnie w dupę. Ja przy każdych wyborach się do tego przyczyniam. Niestety jest mnie za mało...

Nie jestem fanem polityków... ale akurat wybieranie nowych raczej nie jest dobrym rozwiązaniem
Arystoteles udał się z uczniami do gaju oliwnego. Po wyczerpującym wykładzie filozof zasnął. W tym czasie ranę, którą miał na dłoni, obsiadły muchy. Jeden z zatroskanych uczniów zgonił je. Wtedy mędrzec obudził się i rzekł do niego:
- Po co je zgoniłeś ? Te były już najedzone!
Już wtedy wiedzieli jak to działa. To tylko anegdota, ale w anegdotach zawsze jest jakieś ziarno prawdy.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

sir0cky
20
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek, 20 paź 2014, 00:22
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Większa akcyza ogranicza spożycie alkoholu.

Post autor: sir0cky »

rastro pisze:
Arystoteles udał się z uczniami do gaju oliwnego. Po wyczerpującym wykładzie filozof zasnął. W tym czasie ranę, którą miał na dłoni, obsiadły muchy. Jeden z zatroskanych uczniów zgonił je. Wtedy mędrzec obudził się i rzekł do niego:
- Po co je zgoniłeś ? Te były już najedzone!
Już wtedy wiedzieli jak to działa. To tylko anegdota, ale w anegdotach zawsze jest jakieś ziarno prawdy.
Anegdota jest do poprawy. Aby dostosować ją do obecnych czasów uczeń powinien muchy zabić. I ma to być czynnik odstraszający...

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Większa akcyza ogranicza spożycie alkoholu.

Post autor: rastro »

Anegdota jak to anegdota - jej się nie poprawia. Myśl jest jednak dobra w tamtych czasach na włodarze mieli testerów jedzenia - tak się obawiali o swoje życie ale to nie przeszkadzało im w walce o stołek.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Azbest123
30
Posty: 36
Rejestracja: sobota, 22 lis 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: mam charakter odkrywcy ,próbuje wszystkiego
Status Alkoholowy: Drinker
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Większa akcyza ogranicza spożycie alkoholu.

Post autor: Azbest123 »

To jest paranoja z tym naszym prawem, nasze państwo udaje że nie widzi jak ktoś psoci w garażu ale podatki i akcyzy na legalne gorzelnie zwiększają i nie wiem czy chcą obywateli zmusić do psocenia, czy zlikwidować gorzelnictwo i rozsprzedać za grosze masę upadłościową. Może myślą, że to będzie jak z papierosami :większa akcyza = mniej palaczy, ale to tylko gdybanie, bo ciężko nadążyć za naszymi i Unijnymi politykami.

Nie zaczynaj "z nowego wiesza" w pół zdania.
Ostatnio zmieniony sobota, 31 sty 2015, 21:58 przez Azbest123, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

Trener
900
Posty: 914
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 21:19
Krótko o sobie: Taki sobie ze mnie psotnik ;)
Ulubiony Alkohol: Benedyktynka
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 152 razy
Otrzymał podziękowanie: 150 razy
Re: Większa akcyza ogranicza spożycie alkoholu.

Post autor: Trener »

Bardzo dobre pytanie.
Aby w pełni zrozumieć motywy działania naszych "umiłowanych przywódców", należałoby najpierw poznać pewne zaszłości historyczne, z których się wywodzą. Tym którzy lubią dobre kino, polecam film "Transformacja" Grzegorza Brauna. Dla lubujących się w lekturze dobrej książki, proponuję choćby "Pakt Ribbentrop - Beck" Piotra Zychowicza. Obie te pozycje w prosty i przystępny sposób tłumaczą między innymi, w jaki sposób wdepnęliśmy w szambo, którego obecnie jesteśmy mimowolnymi uczestnikami (żeby nie powiedzieć ofiarami).
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Większa akcyza ogranicza spożycie alkoholu.

Post autor: Drupi »

Jak ludzie mają pić sklepową wódke jak w necie pisze się jak to robią. Tu cytat: " Spirytus surowy przeznaczony do oczyszczania rozcieńcza się wodą do mocy ok. 60% i ulepsza za pomocą sody kaustycznej i nadmanganjanu potasowego." Szkoda że jeszcze nie leją kwasu siarkowego żeby go oczyszczać. :( A potem rano :womit:
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

olo 69
650
Posty: 692
Rejestracja: sobota, 8 maja 2010, 08:02
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy
Re: Większa akcyza ogranicza spożycie alkoholu.

Post autor: olo 69 »

I ból głowy 8-)
Pozdrawiam,olo 69

sokaar
50
Posty: 80
Rejestracja: piątek, 20 wrz 2013, 10:12
Ulubiony Alkohol: browar
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Większa akcyza ogranicza spożycie alkoholu.

Post autor: sokaar »

Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Większa akcyza ogranicza spożycie alkoholu.

Post autor: lesgo58 »

O czym my tu rozmawiamy? Przecież to już od dłuższego czasu jest ukartowane. Wzrost akcyzy to jest wierzchołek góry lodowej. Problemem są niekorzystne zmiany wat na niektóre wyroby gorzelni rolniczych, które spowodują, a być może już powodują ich zamykanie ze względu na nie opłacalność działalności. To tak w skrócie, bo nie chce mi się teraz szukać odpowiednich artykułów w necie.
A że gospodarka i ekonomia nie znosi próżni to skutkiem tych posunięć będzie wejście zachodniego kapitału i wyrobów gorzelniczych, które dziwnym trafem okażą się cenowo bardziej konkurencyjne od naszych.
Zresztą wiele naszych sztandarowych marek już jest w rękach zachodniego kapitału.
Ktoś może powiedzieć, że to normalne zjawisko i dotyczy nie tylko naszych produktów czy gałęzi produkcyjnych, że tak dzieje się na całym świecie.
Ale ja się pytam - jak te wszystkie zmiany wpłyną na rozwój naszej gospodarki? Co z tego będziemy mieli my - przeciętni obywatele tego kraju? Czy nasz rząd chroni nas od negatywnych skutków tych przemian?
To się dzieje już od dłuższego czasu. od momentu gdy nasz rząd wpuścił obcy kapitał bez jakiegokolwiek zabezpieczenia dla naszej przedsiębiorczości i naszej rodzimej gospodarki.
Patrzcie banki, handel, przemysł w wielu strategicznych gałęziach, a w kolejce czekają lasy itd.
Stajemy się pomału - można tak powiedzieć - taką pół kolonią. Żeby nie powiedzieć nowoczesną formą kolonii.
P.S. Żeby było jasne - nie jestem zwolennikiem żadnej siły politycznej istniejącej w tym kraju. Jestem zwykłym obywatelem, który chce normalnie żyć. Tak jak można normalnie żyć na zachód od starej Żelaznej Kurtyny.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Większa akcyza ogranicza spożycie alkoholu.

Post autor: herbata666 »

Lasy czekają bo budżet się wali i trzeba jeszcze dociągnąć jakoś do wyborów (09.2015), a kolonią staliśmy się już dość dawno :D.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji
Awatar użytkownika

Trener
900
Posty: 914
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 21:19
Krótko o sobie: Taki sobie ze mnie psotnik ;)
Ulubiony Alkohol: Benedyktynka
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 152 razy
Otrzymał podziękowanie: 150 razy
Re: Większa akcyza ogranicza spożycie alkoholu.

Post autor: Trener »

Zgodnie z moją skromną wiedzą, usiłowanie sprzedaży Lasów Państwowych forsowane przez "prezydenta" Komo...ruskiego nie ma na celu domknięcia budżetu, tylko wypłacenia dalszego "odszkodowania" Żydom, za zbrodnie wyrządzone przez Niemców... (poniższy wywiad na dobre zaczyna się od 15 minuty).
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ImSvtynx ... e=youtu.be[/youtube]
Nawet gdyby ów krok dotyczył dziury budżetowej, już sam fakt próby sprzedaży tak znaczącego i istotnego zasobu jakim są Lasy Państwowe, powinien automatycznie zaprowadzić jego pomysłodawców/wykonawców przed Trybunał Stanu :!:
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7333
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Większa akcyza ogranicza spożycie alkoholu.

Post autor: radius »

Trener pisze:Zgodnie z moją skromną wiedzą, usiłowanie sprzedaży Lasów Państwowych forsowane przez "prezydenta" Komo...ruskiego nie ma na celu domknięcia budżetu, tylko wypłacenia dalszego "odszkodowania" Żydom, za zbrodnie wyrządzone przez Niemców
Pieprzysz bzdury - to raz :!: A dwa to nie przystoi Polakowi obrażanie głowy własnego państwa w ten sposób (ani w żaden inny), choćby się z nim nie zgadzał w kluczowych sprawach dla państwa i w każdych innych.
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Trener
900
Posty: 914
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 21:19
Krótko o sobie: Taki sobie ze mnie psotnik ;)
Ulubiony Alkohol: Benedyktynka
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 152 razy
Otrzymał podziękowanie: 150 razy
Re: Większa akcyza ogranicza spożycie alkoholu.

Post autor: Trener »

Jeśli jest to Twój autorytet, to uniżenie przepraszam za obrazę jego Ekscelencji ;) A na serio i bez wazeliny choćby to:
(od około 5 minuty, @Radius, wiem że to z TRWAM ale musisz mi wybaczyć ;) )
lub dla lubiących czytać to króciutki artykuł http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3291 ;)
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7333
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Większa akcyza ogranicza spożycie alkoholu.

Post autor: radius »

Wyjaśnię ci co nieco ;)
Komorowski nie jest moim autorytetem tak, jak nie był nim Kaczyński (zwłaszcza Kaczyński) ale nigdy nie wyrażałem się o żadnym z nich obraźliwie, zwłaszcza publicznie. Swoje zdanie wyrażam co najwyżej w gronie rodzinnym lub najbliższych znajomych.
Następnie; Wkiliks w kwestii przez ciebie poruszonej, wtedy będzie dla mnie wiarygodnym źródłem informacji kiedy, jak w innych sprawach, opublikuje wiarygodne dokumenty potwierdzające zaistniały fakt.
I dalej; Michalkiewicz nie jest dla mnie żadnym autorytetem dziennikarskim, znając jego skrajnie prawicowe poglądy oraz "polityczną" przeszłość związaną z Korwinem-Mikke, a Kolonko niech sobie dalej siedzi w Stanach, przecież tam ma najlepsze źródło informacji i odpowiednią kasę :mrgreen:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Trener
900
Posty: 914
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 21:19
Krótko o sobie: Taki sobie ze mnie psotnik ;)
Ulubiony Alkohol: Benedyktynka
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 152 razy
Otrzymał podziękowanie: 150 razy
Re: Większa akcyza ogranicza spożycie alkoholu.

Post autor: Trener »

Radius, na szczęście nie aspiruję do miana osoby, która miałaby Ciebie do czegokolwiek przekonywać. :) Prawda obroni się sama :ok:

Zapomniałeś odnieść się do wywiadu z kandydatem na Prezydenta Polski Grzegorzem Braunem (pierwszy film który zamieściłem). :) Śmiało, na niego zapewne też coś znajdziesz ;)
Co więcej mam kolejne :)
PS. Zdaję sobie sprawę, że ta dyskusja odbiegła dość mocno od głównego tematu, dlatego sugeruję, aby wyciąć ją i przenieść w inne miejsce (choćby był to kosz, czy radioaktywne i bez różnicy jak potencjalnie ośmieszający tytuł jej nadasz ;) ). W nowym miejscu będzie można spokojnie dyskutować dalej. A mam jeszcze sporo materiałów na różne tematy, o których reżimowe "wolne" media jakoś dziwnie milczą ;)
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Większa akcyza ogranicza spożycie alkoholu.

Post autor: lesgo58 »

A to tak, żeby powrócić do głównego wątku tematu:
Wzrost akcyzy to jest wierzchołek góry lodowej. Problemem są niekorzystne zmiany wat na niektóre wyroby gorzelni rolniczych, które spowodują, a być może już powodują ich zamykanie ze względu na nie opłacalność działalności. To tak w skrócie, bo nie chce mi się teraz szukać odpowiednich artykułów w necie.
Znalazłem:
http://www.biztok.pl/biznes/list-do-mar ... tal_a16653
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fun Forum”