Profesjonalny sprzęt do produkcji nalewek?

Temat dla tych, którzy chcą zbudować, bądź zakupić, kompletne urządzenia.

Autor tematu
maniu777
1
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 18 sty 2015, 17:52

Post autor: maniu777 »

Witam,

Chciałem uzyskać informację na temat profesjonalnej linii produkcyjnej do nalewek, ewentualnie sprzętu, który mógłbym skompletować i używać do produkcji nalewek. Chcę produkować takie nalewki i sprzedawać je później legalnie. W związku z tym proszę o podanie informacji jakie będą ciążyć na mnie wymogi (sanepid, urząd skarbowy, urząd celny). Jakie zezwolenia, certyfikaty muszę posiadać? Przede wszystkim jak powinien być przygotowany lokal pod taką działalność (pomieszczenia, laboratorium, rozlewnia itp.)? Czy są jakieś przepisy, dokumenty w których uzyskałbym informację na ten temat?

Zaznaczę od razu że potrzebuję konkretnych informacji: jak, co, gdzie. Na pytania typu: czy wiesz ile to będzie kosztować, ile trzeba się ochodzić po urzędach i załatwiać, odpowiadam: tak wiem i to jest najmniejszy problem.

Poproszę o konkretne informacje, pozdrawiam :)
alembiki
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2369
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Profesjonalny sprzęt do produkcji nalewek?

Post autor: Kamal »

Obrazek
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Profesjonalny sprzęt do produkcji nalewek?

Post autor: gr000by »

Pierwszym problemem będzie tani, dobry i legalny alkohol. Potem - sprzęt do przygotowywania maceratów (nalewów), które są bazą do nalewek. Co nieco jest opisane w Cieślaku oraz w Jaroszu i Jarocińskim. Najpierw poczytaj o produkcji na skalę przemysłową, potem próbuj to realizować - to nie jest takie proste jak się wydaje.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aparatury kompletne”