kolumna - prosze o ocenę

Wstępna obróbka zacierów i redestylacja z wykorzystaniem podstawowych metod kociołkowych.

Autor tematu
mechanior
2
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 23 sie 2011, 20:55

Post autor: mechanior »

Witam wszystkich, od dłuższego czasu czytam forum i sądzę, że większej kopalni wiedzy na ten temat chyba ciężko znaleźć. Idąc dalej zbudowałem sobie kolumnę do przepuszczania różnych win, jako w sezonie mam dużo owoców i chęci to nastawiłem w sumie ponad 250 l nastawów z winogron, jabłek, śliwek i trochę takich mieszanych. W zeszłym roku kupiłem sobie na allegro zestaw szklany, (kolba 6l, deflegmator oraz chłodnica) jednak trochę to za małe, więc kupiłem sobie kega 56l. Do kega zamontowałem dwie grzałki 1500 i 2000w, sterowane przemysłowym - sterownikiem z termoparą, do całości dołożyłem pompkę obiegową z opla i chłodnicę z wentylatorem. Dzisiaj przepuściłem pierwszy nastaw, pierwsze 250ml, do celów technicznych, następnie 500ml przedgon, potem 4l 74% do 55% i ostatecznie 3l pogonu poniżej 50%. Pytanko do specjalistów - czy dobrze wszystko robię i co z psotką dalej zrobić żeby wypić ze smakiem. Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

boxer1981228
1000
Posty: 1032
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 259 razy
Otrzymał podziękowanie: 180 razy
Re: kolumna - prosze o ocenę

Post autor: boxer1981228 »

Masz zajebistą baze pod kolumnę, zobacz sobie ten temat:

http://alkohole-domowe.com/forum/pierws ... 11895.html

piotricz
300
Posty: 300
Rejestracja: wtorek, 15 paź 2013, 19:30
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: kolumna - prosze o ocenę

Post autor: piotricz »

Jak ma się temat do sprzętu? To nie kolumna :) Teraz postaw na tej beczce rurę i powoli do przodu. Szkiełko to dobry początek. Brakuje do tego szkiełka katalizatora miedzianego. Zdecydowanie poprawiło by to zapach i smak.

Autor tematu
mechanior
2
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 23 sie 2011, 20:55
Re: kolumna - prosze o ocenę

Post autor: mechanior »

Dzięki za radę, własnie montuję katalizator miedziany do tego, a jeśli chodzi o rurę to już jest wszystko praktycznie gotowe tylko chciałem na szybko przepuścić winka. Własnie dołożyłem miedz do mojego ustrojstwa i jak koledzy nieraz pisali, jest znaczna różnica, własnie psocę 50l wina z jabłek, muszę się spieszyć bo szwagier w drodze :piwo: Możecie mi powiedziec jaką macie orientacyjnie temperaturę gotowego wyrobu za chłodnicą, u mnie jest ok 50st, nie wiem czy chłodnica nie jest za mała.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

klodek4
1450
Posty: 1474
Rejestracja: czwartek, 21 lip 2011, 15:50
Ulubiony Alkohol: dobry
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: elda/alicante/, hiszpania
Podziękował: 369 razy
Otrzymał podziękowanie: 64 razy
Kontakt:
Re: kolumna - prosze o ocenę

Post autor: klodek4 »

Pierwszy deflegmator masz źle podłączony, skroplone opary powinny Ci spływać bezpośrednio do kotła.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja i rektyfikacja metodą pot still”