jackas i jego kolumna BOKAKOB

Zbiór podstawowych wiadomości dla początkujących destylerów.

Autor tematu
jacek85
5
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 28 wrz 2014, 23:00

Post autor: jacek85 »

Witam,
jestem bardzo początkującym psotnikiem, który chciałby opisać swoją historię.
Na wstępie chciałby podziękować wszystkim którzy służą swoją wiedzą i doradzają bo bez was nie było by nic z tego, specjalnie nie wymieniam nikogo z nicku aby nikogo nie pominąć.

Moja historia zaczęła się jakiś rok temu kiedy to chciałem poszerzyć swoją wiedzę na temat destylacji i rektyfikacji i trafiłem na to forum. czytałem długo i dużo wieczorami codziennie, myślałem o wszystkim co czytam i analizowałem z tym co czytałem wczoraj czy przed wczoraj. Kilka razy zmieniałem zdanie aż w końcu dwa miesiące temu postanowiłem że to zrobię.

I się zaczęło, kupiłem keg 50 l, rurę miedzianą 54 mm 2 metry, zmywaki z Lidla, zmywaki miedziane, rurkę miedzianą 8 mm 3 metry, dwie mufy 54 mm, dwie grzałki elektryczne 2000 W, regulator mocy, kranik do odbioru, kranik do spustu, sylikon spożywczy, 3 termometry 0,1 stopnia co 1 sekundę.

Dlaczego miedź, ano dlatego że mam palnik i lubię wszystko sam (taka ze mnie Zosia samosia).
Na szczęście udało się wszystko zrobić chodź nie było łatwo.
teraz mogę poradzić że jak nie macie porządnego palnika to dajcie komuś zarobić bo ja na dwa palnika raz jechałem i ledwo ledwo się polutowało.

Zrobiłem BOKAKOBA zdecydowałem się na niego bo najbardziej ta konstrukcja do mnie przemówiła.
jak jutro nie zapomnę to zrobię zdjęcia i dorzucę, całość ma ponad 2,40 metra i mieści się tylko w jednym miejscu w domu.
No i w końcu nadszedł dzień pierwszego psocenia nastawu cukrowego na drożdżach VODKA od Janka O. z węglem aktywnym w płynie dodanym przy nastawianiu 6 kg cukru na 24 litrach wody, a co wyszło, wyszło cudo 97% za pierwszym razem, nie śmierdzi ani nic, no po prostu sam nie mogłem w to uwierzyć że mi się tak od razu udało, byłem prze szczęśliwy. Niestety radość nie trwała długo bo gdy rozrobiłem to moje serduszko z wodą w proporcji 100 ml serca i 150 ml wody to wyszło mleko :bardzo_zly: , wróciłem do domu i na forum szukam szukam i jest znalazłem swój błąd już wiem wężyk odbioru z PCV kupiłem nowy silikonowy i dryga partia na rurę i co i jest super % jak należy i nie mętnieje sukces :D

Ogólnie bardzo dziękuje że jest to forum i są tu osoby co tyle wiedzą i się tym dzielą. wszystko dzięki wam.

A tak na koniec mam jedno tylko pytanie bo naczytałem się dużo o grynszpanie i strach spędza mi sen z powiek, niby wszystko wymyte płynem wodą z kwaskiem i tak dalej jaki tylko sposób znalazłem to robiłem la bezpieczeństwa, ale tak czysto hipotetyczne jak by coś gdzieś jednak zostało nie domyte i nie zauważone i skaziło alkohol to czy jestem to wstanie jakoś stwierdzić organoleptyczne bez skutków zdrowotnych. Jeśli tak to jak, jeśli nie to jak można to stwierdzić inaczej żeby mieć pewność że alkohol jest skażony bądź wolny od grynszpanu?

Pozdrawiam Jackas
Jestem dumny że mogę podzielić się moimi fantazjami z innymi.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: jackas i jego kolumna BOKAKOB

Post autor: gr000by »

Poznałbyś od razu po kolorze urobku - w przypadku zanieczyszczenia go związkami miedzi, miałby lekki, zielono-niebieski kolor.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1847
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy
Re: jackas i jego kolumna BOKAKOB

Post autor: drgranatt »

@jacek85, a wrzucisz fotki swojego sprzętu?
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1311
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: jackas i jego kolumna BOKAKOB

Post autor: ramzol »

Nic się nie bój prędzej oślepniesz ;) niż Cię grynszpan zabije ;) Miedź odbarwia sie na różne kolory pod wpływem naszej psoty, powietrza i czasu, ale destylat zawsze kryształowo czysty. gr000by No i wyjaśniłeś mi dlaczego "brynda" jest niebieska. To szlachetny trunek jest jak miedź zawiera :mrgreen:
Ja tez dołączam do prośby o fotki, lubimy domowych konstruktorów :ok:
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.

Autor tematu
jacek85
5
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 28 wrz 2014, 23:00
Re: jackas i jego kolumna BOKAKOB

Post autor: jacek85 »

Witam, dzięki za odpowiedzi.
Fotki będą na pewno.
Jestem dumny że mogę podzielić się moimi fantazjami z innymi.

Autor tematu
jacek85
5
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 28 wrz 2014, 23:00
Re: jackas i jego kolumna BOKAKOB

Post autor: jacek85 »

Witam,
długo to trwało ale w końcu są zdjęcia
DSC_0032.jpg
keg 50
rura miedziana 54mm
120 cm wypełnienia (zmywaki miedź, zmywaki stal)
kranik jakiś zwykły za parę zł
chłodnica 4 metry fi 8mm
ocieplenie z ekranu styropianowego takiego co montuje się za kaloryferem ekstra się sprawdza
termometry wklejone w porty na silikon spożywczy i teflon
całość wysoka na prawdę wysoka mieści się tylko w jednym miejscu w domu (na klatce schodowej)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jestem dumny że mogę podzielić się moimi fantazjami z innymi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsze Kroki”