Miedziana kolumna 3 calowa.

Budowa kolumn rektyfikujących.

Autor tematu
Maniecki
50
Posty: 60
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 06:16
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wszystko co sam wyprodukuję, choć nie zawsze!
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Post autor: Maniecki »

Witam. W tym tygodniu w moje ręce trafiła 3 calowa miedziana rura o długości 187cm. Szkoda żeby się zmarnowała albo wylądowała na skupie(tym bardziej że za darmo dostałem) . W danym momencie posiadam 30L keg z 2" kolumną boka (około metra wypełnienia miedź i Druciaki z nierdzewki) . Maszyna idzie do lamusa bo to był pierwszy projekt i dużo tam błędów popełniłem no i objętościowo keg mały i wysokość też słaba. Grałem na niej trochę i uzyskałem wysoko procentowy bimber.
Aktualnie zaopatrzyłem się w keg 50L i 2 grzałki 1500w każda i zrobiłem kolumnę miedzianą aabratek z ovm długości 140cm. Wypełnienie siatka Miedziana i czekam na sprężynki od plipka. Starą kolumnę boka przerobiłem na organy do owocówek wg "radiusa" a głowicę zachowałem na pamiątkę :)
Wracając do tematu tej 3 calowej rury. Co daje większa średnica komina? Prędkość odbioru czy jakość destylatu. Wiem że grzanie musi być większe. Narazie rzeźbię w miedzi ale na święta spodziewam się przenoś spawareczki Tig i wtedy nierdzewka pójdzie w ruch.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7333
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Miedziana kolumna 3 calowa.

Post autor: radius »

Maniecki pisze:Co daje większa średnica komina? Prędkość odbioru czy jakość destylatu.
Przy tej średnicy, to będzie ci lecieć jak z kranu, jakość podnosi wysokość kolumny.
Maniecki pisze:Wiem że grzanie musi być większe.
No, co najmniej grzałka 3 x 2 kW do rozgrzania i 4 kW na sam proces :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Miedziana kolumna 3 calowa.

Post autor: aronia »

Większa średnica - większa wydajność(oczywiście proporcjonalnie zwiększając grzanie). Te 3kW na tą średnicę to będzie zdecydowanie za mało do wykorzystania jej możliwości w 100% - może się okazać, że na pełnej mocy wydajność nieznacznie wzrośnie w porównaniu do obecnej. Optymalną według mnie powinna być grzałka 3x2kW(gdybyś podał wymiar w mm łatwiej byłoby to stwierdzić). Jakość zależy od wysokości/ilości półek(teoretycznych bądź rzeczywistych) w kolumnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolumny destylacyjne”