Inwigilacja!!!

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

Autor tematu
pawgin
150
Posty: 168
Rejestracja: wtorek, 25 lut 2014, 14:03
Krótko o sobie: Najważniejsza jest rodzina (żona i córka) To dla nich muszę się starać
Ulubiony Alkohol: Whisky Szkocka Chivas Regal 12 Year Old
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy

Post autor: pawgin »

Inwigilacja nawet na Kwejk.pl
Oglądałem kilka dni temu projekty skrzynek na piwo na googlach, na alledrogo też zajrzałem. Do tego szukałem destylatorów i pierdół związanych z naszym hobby. Dziś wchodzę na kwejka i przecieram oczy. Kwejk proponuje mi kilka rzeczy które mógłbym kupić na allegro. Oczywiście historię przeglądania stron czyszczę co dziennie.
Jak to możliwe, kto za tym stoi, jaki program mnie szpieguje i po co??
Przecież to tylko chwila aby ktoś zapukał do moich drzwi z wydrukami przeglądanych stron, wpisów na forum, ewentualnych zakupów, aby sprawdzić czy czegoś "nie gotuję" w piwnicy.
Nic już nie jest anonimowe.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Bo pić to trza umić :P
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Inwigilacja!!!

Post autor: Zygmunt »

Przecież tak działa Google i programy Adsense i Adwords. Google wie, czego szukasz i profiluje Ci pod te słowa kluczowe reklamy. Można to wyłączyć.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Inwigilacja!!!

Post autor: Lootzek »

To normalne, tak działają mechanizmy reklamowe Google. W uproszczeniu: przechwytują zapytania do wyszukiwarki a potem pod ten sam ip wysyłają Ci sprofilowaną reklamę. Po co wysyłać reklamę destylarek do warsztatu samochodowego albo pralni jeśli można to zrobić bezpośrednio do kogoś kogo to interesuje? :)

Zygmunt mnie ubiegł.. ;(
Awatar użytkownika

stranger
20
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek, 13 sty 2014, 11:23
Krótko o sobie: "Jestem fajnym człowiekiem:)" Tego jeszcze nikt nie zbadał czas pokaże a Koledzy ocenią.
Psoceniem zaraził mnie znajomy szwagra, zawsze częstuje fajnym "napojem ognistym". Postanowiłem, że i ja spróbuję. Gdy zaczynałem przygodę na forum wydawało mi się, że budowa odpowiedniego sprzętu nie będzie aż tak skomplikowana. Po miesiącu czytania zagłębiania się w temat coraz częściej mam wrażenie jak bym czytał instrukcje budowy "okrętu bojowego gwiezdnej floty" wraz z instrukcją pilotażu. Ale psotnicy nigdy się nie poddają, ja też się nie poddam, "Alea iacta est." :)
Ulubiony Alkohol: Dobre Wino wytrawne, Dobra psota
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 15 razy
Re: Inwigilacja!!!

Post autor: stranger »

A pliki cookie a po naszemu tzw. "Ciasteczka" to one wspierają wszystkich reklamodawców.
Polecam http://pl.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie
Pozdrawiam
Alea iacta est
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Inwigilacja!!!

Post autor: gr000by »

Polecam Adblocka, przynajmniej nie rzuca się to tak do oczu.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.
Awatar użytkownika

Autor tematu
pawgin
150
Posty: 168
Rejestracja: wtorek, 25 lut 2014, 14:03
Krótko o sobie: Najważniejsza jest rodzina (żona i córka) To dla nich muszę się starać
Ulubiony Alkohol: Whisky Szkocka Chivas Regal 12 Year Old
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Inwigilacja!!!

Post autor: pawgin »

Dzięki za jasność. Ale to i tak jest jakieś chore. Wiec żegnam Szanownych Kolegów. Ten wpis to ostatni mój kontakt z internetem :P
A tak poważnie to jak się zabezpieczyć???
Bo pić to trza umić :P
Awatar użytkownika

Autor tematu
pawgin
150
Posty: 168
Rejestracja: wtorek, 25 lut 2014, 14:03
Krótko o sobie: Najważniejsza jest rodzina (żona i córka) To dla nich muszę się starać
Ulubiony Alkohol: Whisky Szkocka Chivas Regal 12 Year Old
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Inwigilacja!!!

Post autor: pawgin »

Adblock zainstalowany (dzięki Gr000by, masz piwo - właśnie jedzie do Ciebie :D)
Bo pić to trza umić :P
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Inwigilacja!!!

Post autor: gr000by »

Nie korzystać z Internetu :D.
Z rozwiązań mniej bolesnych warto korzystać z przeglądarki typu TOR, ruch sieciowy puścić przez odległy serwer proxy (spowolni to szybkość działania "internetów"), postawić dobrego antywirusa, Adblocka, wyłączyć autouzupełnianie i podpowiedzi na stronach...
EDIT: No i zablokować "ciasteczka", bo to w nich gromadzone są informacje o naszych odwiedzinach i działaniach na stronie.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.
Awatar użytkownika

Trener
900
Posty: 914
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 21:19
Krótko o sobie: Taki sobie ze mnie psotnik ;)
Ulubiony Alkohol: Benedyktynka
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 152 razy
Otrzymał podziękowanie: 150 razy
Re: Inwigilacja!!!

Post autor: Trener »

Zablokowanie cookies może spowodować niemożność przeglądania części stron. Najlepiej wszystkie je kasować każdorazowo przed wyłączeniem komputera. Ręcznie np. programem CCleaner, lub zaznaczając opcję w ustawieniach systemu.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.

grzesiekpioro
100
Posty: 126
Rejestracja: wtorek, 20 sie 2013, 18:58
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Inwigilacja!!!

Post autor: grzesiekpioro »

Zamiast kasować ręcznie ciasteczka i historię wygodniej jest korzystać z trybu incognito - po wyłączeniu okna wszystko automatycznie się usuwa. Ale to tylko ochrona przed bratem, mamą, żoną ;). Słyszałem, że jeżeli jakieś służby już się interesują to ich systemy filtrują słowa typu "zapalnik", "nieubrane dzieci" itd. Na pewno nie zapukają jak ktoś chce się dowiedzieć z wiki jak działa bomba, no ale na to też mają sposoby. Jeżeli chodzi o nasz temat to myślę, że jeżeli by chcieli to mogliby dużo. No ale było to już omówione. I tak w skrócie - nie widzieli jak kapie to bierz adwokata i rób dalej tylko ostrożnie ;)
Awatar użytkownika

Autor tematu
pawgin
150
Posty: 168
Rejestracja: wtorek, 25 lut 2014, 14:03
Krótko o sobie: Najważniejsza jest rodzina (żona i córka) To dla nich muszę się starać
Ulubiony Alkohol: Whisky Szkocka Chivas Regal 12 Year Old
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Inwigilacja!!!

Post autor: pawgin »

grzesiekpioro pisze: Słyszałem, że jeżeli jakieś służby już się interesują to ich systemy filtrują słowa typu "zapalnik", "nieubrane dzieci" itd..... I tak w skrócie - nie widzieli jak kapie to bierz adwokata i rób dalej tylko ostrożnie ;)
No to Kolego już Cie mają :P "Pedofil, który robi bomby z bimbru". Tylko się nie obraź bo to żart :D.
A ja już pisałem w wątku "Palikot z Tuskiem...." że muszą nas złapać na gorącym uczynku (kapanku), inaczej każdy prawnik nas z tego wybroni.
Bo pić to trza umić :P

grzesiekpioro
100
Posty: 126
Rejestracja: wtorek, 20 sie 2013, 18:58
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Inwigilacja!!!

Post autor: grzesiekpioro »

Możliwe że napisałem to właśnie w oparciu o słowa Twoje lub innych kolegów. Prawnikiem nie jestem, mam też nadzieję, że macie rację :)

likier
2
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 20 lis 2012, 03:25
Podziękował: 4 razy
Re: Inwigilacja!!!

Post autor: likier »

pawgin pisze:...muszą nas złapać na gorącym uczynku (kapanku), inaczej każdy prawnik nas z tego wybroni...

No niestety z tym się trudno zgodzić. :shock:
W naszym kraju niestety prawo jest naginane w każdym możliwym kierunku i może być odwrotnie jak piszesz. Moim zdaniem inwigilacja jest faktem, natomiast ochrona przed negatywnymi skutkami tej inwigilacji, jest uzależniona od zamożności i pozycji społecznej inwigilowanego. 8-) Jeżeli pochodzisz z "odpowiedniej warstwy społecznej" i/lub posiadasz środki finansowe jesteś BEZKARNY!!! :respect:
Jeśli jest inaczej to wypada się bać już ......teraz! :mrgreen:

[Mod.]
Czy ty każdy post musisz pisać "białym wierszem"? Tak jak teraz nie jest lepiej?

fernandel
1
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 29 lis 2014, 18:20
Re: Inwigilacja!!!

Post autor: fernandel »

Witam Szanowne Panie I Panów-to mój pierwszy post.
Myślę, że strach jest najgorszym doradcą. :cry2:
Pozdrawiam!

tomasz256
20
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 29 paź 2013, 12:22
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Inwigilacja!!!

Post autor: tomasz256 »

Fb i google nie korzystają tylko lokalnie z cookies, ale zapisują też do swoich baz danych. Jeśli ktoś w komórce korzysta z konta google, lub jakichś jego rozszerzeń, to np. w standardzie google zapisuje gdzie jesteśmy i można sobie całą drogę odtworzyć, gdzie byliśmy i kiedy.
Awatar użytkownika

Chlniencie
50
Posty: 74
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2015, 23:15
Krótko o sobie: Adres BitMessage: BM-2cXXZ6g6xhfqMaNwCV68oLeuSZQsRQaVun
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Inwigilacja!!!

Post autor: Chlniencie »

Najlepiej korzystać z Linuxa, bo to system open-source i każdy (kto umie programować) może sprawdzić, co jego komputer może robić. W systemach takich jak Windows czy IOS mogą być ukryte przed użytkownikiem różne szpiegujące go narzędzia. I oczywiście przeglądarka i inne uruchamiane programy też powinny być open-source. Mi udało się zainstalować Ubuntu, chociaż mam laptopa z UEFI (taki nowszy odpowiednik BIOS-a, bardzo ograniczający możliwości użytkownika) i preinstalowanym Windowsem 8, do którego nie dają płyty. Teraz mam 2 systemy obok siebie i mogę przy włączaniu wybrać, z którego chcę korzystać.

Scalone

A oprócz Google istnieją inne przeglądarki i część z nich, jak np. DuckDuckGo, nie tworzy profilów użytkowników, tylko wszystkim pokazuje te same wyniki wyszukiwania.
Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela
Suwerenność nam odbiera!
Awatar użytkownika

Chlniencie
50
Posty: 74
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2015, 23:15
Krótko o sobie: Adres BitMessage: BM-2cXXZ6g6xhfqMaNwCV68oLeuSZQsRQaVun
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Inwigilacja!!!

Post autor: Chlniencie »

Jak się kupuje jakiekolwiek produkty potrzebne do otrzymywania bimbru, nie należy płacić kartą, tylko gotówką - wtedy transakcja nie jest rejestrowana w banku. Wyrobu wina czy piwa też to dotyczy (można zostać fałszywie oskarżonym). Ciekawą technologią, choć jeszcze mało znaną, są kryptowaluty, np. Bitcoin, ale gotówka jest przy osobistym zakupie w sklepie chyba najbezpieczniejsza.
Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela
Suwerenność nam odbiera!
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Inwigilacja!!!

Post autor: gr000by »

Jakby chcieli, to już nas wszystkich zamknęli przy wykorzystaniu adresów IP przy łączeniu się z dowolną stroną o tematyce alkoholowej, także z tym forum. Wszystko jest na podsłuchu, żeby wyłapać faktyczne zagrożenia terrorystyczne czy organizacje pedofilskie, ale nie wszystkich się czepiają - mogliby każdego z nas przeszukać na polecenie sądu, ale tego nie robią. Pewne rozsądne minimum bezpieczeństwa należy zachować (np. nie afiszować się z hobby wśród innych), ale też nie wolno przesadzać, bo robi się z tego, cytując mojego promotora:
ściąganie skórki z gówna
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.
online
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4912
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 845 razy
Re: Inwigilacja!!!

Post autor: rozrywek »

Google śledzi, inni też. przeglądałem oferty Vw passatów, a pod wieczór oczywiście wszędzie reklamy, Vw -ów jak mrówków!!!
Przekraczam granicę w nocy, a nad ranem już mam oferty rozliczenia w tym kraju z podatku, o portalach randkowych nie wspomnę.
Nie popadajmy w panikę, nie siedzi tam milion chińczyków kontrolując IP, jedynie system który sugeruje nam dane strony, reklamy korzystając z kluczowych słów wpisywanych w przeglądarkę. Cóż zarabiają na tym krocie przecież, ale nie popadajmy w niepotrzebną panikę, nie jest to typowa inwigilacja, może jedynie cena za korzystanie z ich wyszukiwarek, przeglądarek itp...
W naszym hobby cichutkie kapanie, brak rozgłosu, zbytniego chwalenia się oraz odseparowanie wścibskich sąsiadów w zupełności wystarczy. O bimbrownictwie nie wspomnę, bimbrownik to taki gnój który pędzi na sprzedaż, a tu na tym forum bimbrowników nie ma...mam nadzieję. Po cichu róbmy swoje i tyle.
Pozdrawiam.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Inwigilacja!!!

Post autor: Drupi »

My się troche obawiamy tego czy tamtego, :roll: a na gieldzie w Słomczynie można legalnie kupić , obejrzeć, zamówić, sprzęt do destylacji jaki się chce. Zawsze przy tym stoisku jest duży tłok :D :D :D . No i prawidłowo. Jednak produkcja jest nielegalna, ale sprzęty do produkcji legalne i to z gwarancją. :)
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Inwigilacja!!!

Post autor: Wald »

Co tam giełda, w każdym sklepie typu "Jan Okowita" znajdziesz aparatury z gwarancją. Ba, mało tego! Oferują nie tylko do sprzedaży, ale często także na wynajem. A czy w 24 godziny pojedziesz z tym do Czech, czy na działkę, to kogo to?
Ta sama sytuacja jest z antyradarami. Sprzedaż, kupno, posiadanie jest jak najbardziej legalne. Dopiero używanie jest karane.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
Awatar użytkownika

Chlniencie
50
Posty: 74
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2015, 23:15
Krótko o sobie: Adres BitMessage: BM-2cXXZ6g6xhfqMaNwCV68oLeuSZQsRQaVun
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Inwigilacja!!!

Post autor: Chlniencie »

Tylko jest pewien problem: nie żyjemy w państwie prawa. Jak będzie brakowało pieniędzy w budżecie albo będą chcieli koniecznie ukarać jakiegoś obywatela (np. niewygodnego dla władzy lub z przyczyn osobistych), to zawsze coś wymyślą.
Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela
Suwerenność nam odbiera!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”