Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Zbiór podstawowych wiadomości dla początkujących destylerów.

Autor tematu
helmanso1992
20
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2014, 21:47

Post autor: helmanso1992 »

Witam.
Jestem po pierwszym pędzeniu. Mój szklany zestaw składa się z odstojnika, deflegmatora, chłodnicy oraz cylindra z węglem aktywnym + Gąsior 25l w dużym, gotującym wodę garnku.
Wykapało 3 litry "bimbru" od 89% do 70%, ale tak śmierdzi, że głowa boli... Pierwszy 1litr słomianego koloru, reszta klarowna. Szukając błędu, doszedłem do wniosku, że to może być wina węża niby sylikonowego, zakupionego w Castoramie. Łączę nim Gąsior z pierwszym odstojnikiem oraz pozostałe elementy ze sobą. Lecz również mój nastaw nie był w 100% dobry, ponieważ drożdże przestały pracować przy 1blg. Przez 3 dni cukromierz wskazywał ten sam stopień 1blg.

Gdzie dostanę sprawdzony wąż do połączenia elementów?
Może zastąpić go miedzianą rurką? jednak ciężko będzie połączyć szklane elementy miedzianą rurką.

P.S
W którym miejscu temperatura ma mieć te 78,5 stopnia? Przed chłodnicą?

Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: Wald »

Na silikon od tego sprzedawcy jeszcze nikt nie narzekał: http://allegro.pl/show_user.php?uid=3098303
Przeczytaj temat: http://alkohole-domowe.com/forum/popraw ... t7526.html podobny zestaw.
Temperaturę na razie odpuść. Miesza tylko w głowie.
Nie jest stała: http://alkohole-domowe.com/forum/post1442.html#p1442
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: Lootzek »

Co do węża, Wald już podpowiedział. Temperaturę też jak pisze, odpuść bo ją utrzymuje się przy destylacji z refluksem, na kolumnie a ty masz zestaw do psocenia prostego, czyli pot still i temperatura par musi rosnąć. Na nim (szczególnie po jednym gotowaniu) nie uzyskasz spirytusu tylko bimber. Nie ma cudów, on zawsze będzie miał zapaszek. Co do zapachu właśnie i koloru podejrzewam że mógł namieszać odstojnik i że nastaw zalał ci w którymś momencie deflegmator. Po prostu pary idąc przez odstojnik porywały to co się w nim zebrało, w tym część flegmy "wyplutej" przez deflegmator. Prawidłowa praca z użyciem odstojnika to też spora sztuka, poszperaj po forum, jeden z kolegów opisał jak to robić dobrze. Nastaw nie zawinił. Zdarza się destylować takie które zatrzymały się wyżej niż twój i jest ok.

Autor tematu
helmanso1992
20
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2014, 21:47
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: helmanso1992 »

I w odstojniku i w deflegmatorze zbierała się duża ilość cieczy. W deflegmatorze nawet szybciej. Z odstojnika spuszczałem ze 2 razy, a z deflegmatora z 5 razy podczas całego pędzenia. Spróbuję z miedzianą rurką, a węża sylikonowego użyję tylko jako uszczelnienie na łączeniach. Zapaszek bimbru mi nie przeszkadza, ale to ostro wali palonym sylikonem :|
Awatar użytkownika

stuf
250
Posty: 288
Rejestracja: piątek, 6 wrz 2013, 16:33
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: stuf »

helmanso co do nastawów to uwierz mi że dobry bimber można zrobić nawet z zgnłego kalosza :D A rurka miedziana to dobry pomysl. Wywal ten odstojnik bo to dzieło szatana :D
Pozdrawiam serdecznie.

Autor tematu
helmanso1992
20
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2014, 21:47
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: helmanso1992 »

Czyli co? W korek gąsiora wbiję deflegmator wypełniony szkłem i miedzią i z tego prosto do chłodnicy?
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: Lootzek »

Dokładnie tak. Mam prośbę, wrzuć jaką fotkę swojej psotmaszyny, ale jeśli aż tak zalewa Ci deflegmator jak piszesz, to masz są małą średnicę powrotu do kociołka, albo za mocno grzejesz, albo coś nie do końca prawidłowo podpięte. Dalej: Jeśli możesz, wywal szkło a zamiast niego daj zmywaki z Lidla. Koszt żaden a maszynka zaraz podziękuje ci lepszym nektarem ;)

Autor tematu
helmanso1992
20
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2014, 21:47
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: helmanso1992 »

DSC_0646.jpg
Tak to wygladało.
Lootzek, nie mam powrotu do kociołka. Z czego ma byc ten powrót? Z odstojnika? Zmieniam korek gumowy na korek z korka. Korek ma średenicę 43mm, może uda mi się tam zrobić 2 otwory. Jeden na główne parowanie, a drugi na powrót z odstojnika. Z takiego zestawu, jesli piszecie że mierzenie temperatury jest nieistotne, to ile kropel na sekunde będzie dobrze?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

wolan
750
Posty: 790
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Kontakt:
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: wolan »

Fotka kiepska ale ten wąż na 99% nie jest silikonowy. To jest zwykły wężyk igielitowy.
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl

antyklina
50
Posty: 60
Rejestracja: wtorek, 9 sie 2011, 15:06
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: antyklina »

Przy takim połączeniu to kolega ma dwa odstojniki. Deflegmator powinien być bezpośrednio nad kotłem , u Ciebie wbity w korek lub połączony możliwie krótkim i wężykiem ale nie tak jak masz teraz od boku tylko od dołu. Górne wyjście deflegmatora połącz bezpośrednio z chłodnicą. W boczne wejście deflegmatora wsadź sobie termometr jak już go masz. Jak się uda to spróbuj usunąć szklane wypełnienie i zastąp je np. pociętymi zmywakami z Lidla. To tak na początek.

Autor tematu
helmanso1992
20
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2014, 21:47
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: helmanso1992 »

Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Mam nadzieję że tym razem się uda. Pozdrawiam.

eldier
750
Posty: 751
Rejestracja: wtorek, 29 kwie 2014, 23:12
Podziękował: 114 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: eldier »

Czy ja dobrze widzę, że Ty wlewasz alko do butelki po mineralnej? Czy może mam tylko zwidy?
Chyba nie ma tam katalizatora, to może lepiej byłoby wypełnić deflagmator miedzią?

Autor tematu
helmanso1992
20
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2014, 21:47
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: helmanso1992 »

Tak, do plastikowej butelki? To źle?
Czy ta miedź to mogą być kawałki miedzianego kabla? Lub z uzwojenia silnika? Po wyparzeniu w gorącej wodzie.

[MOD] - Scalone, następnym razem pisz w 1 poście.
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: gr000by »

Na zdrowie. W plastiku przechowuję jedynie odpady do przerobienia na rozpałkę do kominka. Alkohol do spożycia odbieram do szkła i trzymam w szkle. Nawet jak jest to butelka po winie/napoju/wódce/piwie, ważne że jest szklana. Nie pociąga mnie alkohol trzymany w butelkach PET, ze względu na ilość zmiękczaczy stosowanych do tego plastiku...
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: Szlumf »

helmanso1992 pisze: Czy ta miedź to mogą być kawałki miedzianego kabla? Lub z uzwojenia silnika?
Goła miedź z kabla - tak. Wszelkie druty nawojowe z silnika czy transformatora - nie bo są lakierowane a usuniecie lakieru jest upierdliwe.
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: Lootzek »

Koledzy odpowiedzieli na większość wątpliwości, ja dorzucę jeszcze swój grosik do ich trzech :).
Widzę że destylujesz z gąsiora szklanego? Ryzykownie.. Może pęknąć od temperatury, mimo tej otuliny (wełna mineralna?). To nie jest szkło przeznaczone do ogrzewania. Jasne że keg czy inny zbiornik kosztuje, ale któryś z kolei gąsior też. Pomijając sprzątanie i koszty, może pęknąć jak na kilka, kilkanaście minut opuścisz aparaturę (czego mam nadzieję nie robisz!), zaleje palnik, zbierze się gaz albo zapalą opary alko i nieszczęście gotowe :/.
Z najprostszej modyfikacji: Nad zbiornik bezpośrednio daj kawał rury miedzianej około 40-70 cm. Jaką znajdziesz (najlepiej na.. złomowisku, bo tanio) 35, 42, 54 mm średnicy, ostatecznie nawet i 28 mm. Wypełnij zmywakami z Lidla i z tego wyprowadź rurką pary na chłodnicę. Prosty i skuteczny pot-still gotowy! :)

Autor tematu
helmanso1992
20
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2014, 21:47
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: helmanso1992 »

Bardzo stary gąsior, kiedy jeszcze nie zalewała nas chińszczyzna. Umieszczony w garnku pełnym wody. Od samego początku wszystko razem się nagrzewa. Nie wkładam zimnego gąsiora do wrzątku. Z góry powciskane szmaty żeby w miarę trzymać ciepło.
Nowy nastaw się kisi. Mam nadzieję że tym razem się uda. Jeśli opanuję tą wspaniałą, najprostszą czynność to z czasem będę wprowadzał modyfikacje. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: gr000by »

Odizoluj czymś gąsior od dna, na przykład kawałkiem materiału, bo może strzelić - straciłem tak 2 słoje 4,25l jak podgrzewałem w nich owoce z cukrem.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.

Autor tematu
helmanso1992
20
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2014, 21:47
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: helmanso1992 »

Na dno garnka układam drewniane deski, tak że gąsior niema styczności z garnkiem :)
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: Zygmunt »

Stare gąsiory były jeszcze gorsze, bo grubsze. To, że pęknie to pewne, pytanie tylko kiedy i jak bardzo.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Pogodny Piątek
1
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 28 paź 2014, 00:00
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: Pogodny Piątek »

Koledzy.
Chciałbym wszystkich powitać serdecznie, to mój pierwszy post. Niestety, jest on skutkiem niepowodzenia. Już piszę w czym rzecz:
Zrobiłem właśnie swój pierwszy sprzęt. Z szybkowaru wężykiem sylikonowym para idzie do deflegmatora, potem na chłodnicę - tyle. Szybkowar jest aluminiowy, inne elementy szklane. Wypełnienie deflegmatora to zmywaki. Łącznie w tym destylatorze wykorzystałem może 1 metr wężyka, który ma bezpośredni kontakt z parą. I tu pojawił się problem - robiłem dziś próbę na wodzie. Wszystko było dobrze, ale gdy spróbowałem, to czuć wyraźnie posmak tego wężyka. Kupiłem go w Biowinie, ma atest. Czy to się wygotuje z czasem, czy po prostu potrzebny jest jakiś inny wężyk?
Pozdrawiam i proszę o sugestie.
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: Lootzek »

Aż tak mocno go nie powinno być czuć, jest na stronie głównej opis, jak sprawdzić czy to czysty silikon za pomocą płomienia. Po prostu, musisz kawałeczek węża podpalić i sprawdzić czy i jak się palił oraz jaki popiół został. Czasami sprzedają jako silikonowy taki z domieszką igielitu. Możesz też spróbować wygotować wężyk i sprawdzić czy nadal będzie tak pachniał.

Autor tematu
helmanso1992
20
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2014, 21:47
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: helmanso1992 »

Witam.
Zbliżam się do drugiej próby. Przesyłam zdjęcia nowego połączenia.
Czy takie połączenie jest dobre? (Węża skrócę o połowę przed destylacją)

1. Kolumna to 1m miedzianej rury fi 28, wypełniona od dołu : 2 zmywaki z lidla, szklane rurki z wcześniejszego deflegmatora, zmywak z lidla, kilka kłębków miedzianych drutów (wielkości dwóch zmywaków), zmywak z lidla. Wszystko mocno upchane. Jak dmucham to ciężko, ale jest przepływ powietrza. Wszystkie te elementy gotowałem w solance. Wraz z silikonowym wężykiem, który ku mojemu zmartwieniu dalej czuć gumą :/ Wąż kupiony na tej aukcji http://allegro.pl/waz-silikonowy-do-des ... 71109.html

Pod chłodnicą cylinder z węglem aktywnym.

2. Nastaw- 23 litry najtańszej wody z Tesco, do tego drożdże SpiritFerm Extreme + 8kg cukru. Po tygodniu fermentacja zatrzymała się na 4blg :/ Najdziwniejsze jest to, że nie widzę osadu na dnie. Ale po zaciągnięciu się alkohol mocno daje po nosie :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: Zygmunt »

Lepiej całość było wypełnić zmywakami (+miedź). Sensu gotowania w solance nie rozumiem zupełnie, a zbiornik- tak jak już było wspominane- nie nadaje się do podgrzewania.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: Lootzek »

Jak sprawdzić czy wężyk jest silikonowy, napisałem wyżej. Osadu na dnie nie widzisz, bo nastaw najprawdopodobniej jest jeszcze nagazowany i dwutlenek węgla utrzymuje osad jako zawiesinę. Być może nadal jeszcze pracuje, tylko wolniutko. Blg startowe miałeś ok. 25, powinno być ciut mniej ale te drożdże powinny poradzić sobie i tak. Zależy od warunków fermentacji. Możesz następnym razem dać cukier partiami, nie cały na raz, a ten nastaw rozcieńczyć nieco wodą i zobaczyć czy żyjątka nie ruszą żwawiej.

Autor tematu
helmanso1992
20
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2014, 21:47
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: helmanso1992 »

Po to gotowałem, żeby wszystko zdezynfekować, a kilka łyżek soli w tym chyba nie zaszkodziło.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: radius »

Ale też i kompletnie nic nie dało :(
helmanso1992 pisze:Po to gotowałem, żeby wszystko zdezynfekować
A to miałeś tam jakieś bakterie lub wirusy :mrgreen:
Jak już chcesz tak koniecznie wysterylizować sprzęt, to pogotuj rozcieńczony bylejaki alkohol :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
helmanso1992
20
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2014, 21:47
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: helmanso1992 »

Jestem po pędzeniu. Odebrałem niecałe 3 litry, po czym dolałem do garnka 2 litry wody, bo przez 10 godzin dużo wyparowało. Po dolaniu 2 litrów zimnej wody kapanie ustało. Myślałem że przez chwilę, zanim ta dolana woda znów się ogrzeje, ale nie! 6 godzin i ani kropelki! kolumna zagrzana , że nie da się dotknąć, ale przez 6 godzin ani kropelka nie kapła. Nie wiem co się stało...
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: Lootzek »

Z tego co piszesz, uwzględniając to na jakim poziomie zatrzymała się fermentacja, powinieneś spokojnie udoić ze 6,5 litra około 50% alko. Nie piszesz też jaką moc miało to co nabroiłeś. Sądząc po tym co napisałeś o dużym ubytku cieczy, stawiam na jakąś nieszczelność instalacji. I 10 godzin? :O trochę długo.. Co nasuwa mi drugą ewentualność - grzejesz zbyt małą mocą i deflegmator (nie kolumna!) zwraca wszystko do balona, nie puszczając nic na chłodnicę, ale to raczej mało prawdopodobne..

P.S. A co to za sroga luśnia tam na ścianie wisi? ;)

Autor tematu
helmanso1992
20
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2014, 21:47
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: helmanso1992 »

Samo rozpędzenie psocenia trwa u mnie 3 godziny, do puki spadnie pierwsza kropla... Pierwszy litr ponad 80%, drugi litr 70% i ostatnie 0,75 litra też 70%. Jadę na dwóch średnich palnikach. Prędkość kapania to 2 krople na sekundę. Następnym razem ogacę gar wełną mineralną. Mam nadzieję że to zwiększy wydajność.
Mimo czytania forum najlepiej uczy się na własnych błędach. Jeszcze kilka pędzeń przede mną zanim wszystko przebiegnie od początku do końca bez żadnych niespodzianek. Na szczęście drożdże i cukier nie są takie drogie :)
Na ścianie HATSAN Striker Edge 4,5mm :)
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: Lootzek »

Tak mi się wydawało że Turek ;) Ja zaczynałem od H90 drugiej generacji. Czego ja przy tym karabinku nie zrobiłem.. :P
A wracając do tematu, na pewno ocieplenie gara dużo da. Pomyśl też nad czapeczką na górę gąsiora jeśli już to bardzo uparłeś się w nim grzać, tak aby zbiornik był maksymalnie odizolowany.

tomhas
250
Posty: 253
Rejestracja: poniedziałek, 12 lip 2010, 21:53
Podziękował: 126 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: tomhas »

helmanso1992 pisze: Po dolaniu 2 litrów zimnej wody kapanie ustało. Myślałem że przez chwilę, zanim ta dolana woda znów się ogrzeje, ale nie! 6 godzin i ani kropelki! kolumna zagrzana , że nie da się dotknąć, ale przez 6 godzin ani kropelka nie kapła. Nie wiem co się stało...
A dodałeś z tą wodą sól? Bo jeśli nie to tu masz przyczynę, że nie kapało. Obniżyła się temperatura wrzenia płaszcza wody.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: radius »

helmanso1992 pisze:Odebrałem niecałe 3 litry, po czym dolałem do garnka 2 litry wody, bo przez 10 godzin dużo wyparowało
Cały twój problem w tym, że po odebraniu trzech litrów destylatu, pozostały wsad był już tak niskoprocentowy, że jego temp. wrzenia grubo przekraczała 90oC, a ty dolewając do płaszcza zimnej wody i zapewne tak, jak napisał poprzednik bez soli, nie byłeś już w stanie doprowadzić temperatury wody w płaszczu to takiej wartości aby ponownie zagotować wsad.
Tyle :)
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
helmanso1992
20
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2014, 21:47
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: helmanso1992 »

Możliwe, a drugą przyczyną były szmaty którymi szczelnie ogacałem gąsior. Po tylu godzinach większość zsunęła się do gara i wpiła większość wody. Następnym razem ogacę garnek i zrobię czapkę na gąsior z wełny mineralnej.

Dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika

olo 69
650
Posty: 692
Rejestracja: sobota, 8 maja 2010, 08:02
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: olo 69 »

A jeszcze lepiej mocno dosolić wodę i nie trzeba nic ogacać.
Pozdrawiam,olo 69

Autor tematu
helmanso1992
20
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2014, 21:47
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: helmanso1992 »

A te osolenie co spowoduje? Na 20 litrów wody w garze ile dać tej soli?
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: radius »

Podniesie temperaturę wrzenia wody w płaszczu. Soli syp tyle, aby otrzymać roztwór nasycony. Taki roztwór wrze w temp. 108,4oC, więc bez problemu podgrzejesz nawet niskoprocentowy wsad i woda w płaszczu ci się nie wygotuje :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

olo 69
650
Posty: 692
Rejestracja: sobota, 8 maja 2010, 08:02
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: olo 69 »

A na dodatek nie trzeba jej wylewać, tylko można używać wiele razy.
Pozdrawiam,olo 69

Autor tematu
helmanso1992
20
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2014, 21:47
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: helmanso1992 »

W końcu się udało :) Po drugim pędzeniu otrzymałem 4 litry bimbru od 85% do 65%. Na Barbórkę będzie co pić :) Gąsior jeszcze się trzyma, ale zainwestuję w kega. Ciężko mi ustabilizować pracę przy gąsiorze. Raz na dwóch palnikach to za mało, za chwilę na jednym palniku to za dużo. Wydaje mi się że na początku powinno leciec najmocniejsze i z czasem coraz słabsze. Z moich obserwacji pierwsza setka (po odciągnięciu i wylaniu pierwszej 200ml) miała 65%, a dalej zaczęło lecieć 75 i 85%. Im wolniej tym mocniejsze, ale żeby leciała kropla na sekundę to musiałbym wsiąść tydzień urlopu :) Na początku przy temperaturze 96-98 stopni w garze leciało 5-6 kropel na sekundę. Odbierałem tak długo, aż przy temperaturze 104 stopnie C w garze leciała już kropla na 2 sekundy, lecz nadal to miało 70%.
Co zrobić z tym co zostało po drugim pędzeniu? To ma ponad 10%. Można to wlać do następnego pierwszego pędzenia?

Mam do kupienia kega 50 litrów za 70zł, tyle że ogumowany. Da się tą gumę zedrzeć?

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

eldier
750
Posty: 751
Rejestracja: wtorek, 29 kwie 2014, 23:12
Podziękował: 114 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: Bimber strasznie śmierdzi i ma słomiany kolor.

Post autor: eldier »

Człowieku bierz tego kega bez zastanowienia. Jeszcze grzałkę dołożysz w cenie "nowego".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsze Kroki”