Wino z tarniny

Wina, które wykonuje się porą, gdy nie ma łatwego dostępu do świeżych owoców i soków...

Autor tematu
Bimberpołudnie
30
Posty: 46
Rejestracja: środa, 9 paź 2013, 19:55
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: Bimberpołudnie »

Mam owoce tarniny - właśnie umyte owoce wylądowały w lodówce
Ma ktoś doświadczenia z tarniną?
promocja

konikc
10
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 16 gru 2013, 11:18
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Wino z tarniny

Post autor: konikc »

Witam
Ja robię nalewkę na tarninie. Z winem nie mam doświadczenia, ale biorąc pod uwagę, że to taka "dzika" śliwka powinno się udać. Problem może być z "cierpkością", ale co dla jednych jest wadą dla innych może być "smaczkiem". Nalewka wychodzi przednia. Do wina trzeba mieć zdecydowanie większą ilość owoców. Robiłem kiedyś miód pitny z dodatkiem tarniny i komponowało się to świetnie.
Pozdrawiam

Autor tematu
Bimberpołudnie
30
Posty: 46
Rejestracja: środa, 9 paź 2013, 19:55
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Wino z tarniny

Post autor: Bimberpołudnie »

Jesteś w stanie zdradzić przepis na nalewkę z tarniny? Udało mi się pozyskać dużo surowca i nie wiem co z nim zrobić.

konikc
10
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 16 gru 2013, 11:18
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Wino z tarniny

Post autor: konikc »

Witam
Ja robię prostą nalewkę. Jestem zwolennikiem minimalizacji dodatków tak aby wyszedł jak najlepszy smak owocu.
Owoce tarniny przebrane ale nie myte zamrażam na 3-5 dni w temp -20C (tak mam ustawiony zamrażalnik). Potem myję je rozmrażając w letniej wodzie. Osuszam w suszarce do grzybów ale może to być piekarnik lub po prostu papierowe ręczniki. Tu nie chodzi o "prażenie" i inne zabiegi termiczne a o zwykle wysuszenie owoców. Następnie na 1kg owoców daje 1litr spirytusu 60%. Nie dawaj większego stężenia ponieważ tarnina mało oddaje soku. Wyjdzie za mocny trunek (no chyba że ktoś takowy lubi) i trzeba będzie smak psuć rozcieńczając wodą. Maceracja od 6 do 8 tygodni. Potem nastaw zlewam i filtruje na kilkakrotnie złożonej gazie. Nie używać filtrów do kawy !!! ,są za gęste i wytrąca się kolor i smak. Potem leżakuję nalewkę 3 miesiące w zbiorczym naczyniu (tak aby miała jednakowy smak) po tym czasie dodaje cukru do smaku i znowu leżakuje tak minimum 6 miesięcy. Po około roku jest naprawdę dobra.
Polecam mniej słodką. Kosztowanie po 3 miesiącach może być lekko dołujące. Smak i aromat wychodzi dopiero po następnych miesiącach leżakowania. Próbowałem różnych dodatków i chyba najbardziej mi pasowało dodanie soku z cytryny lub limonki. Ale oczywiście każdy coś innego lubi. Należy pamiętać że cztery nalewki naszych dziadków to dereniówka, wiśniowka, tarninówka i czeremchówka. To te do "picia". Pozostałe jak np. orzechówka traktowano jako bardziej lecznicze. Tarnina jest dziś troszkę zapomniana. Na jakimś forum czytałem ze ktoś robił śliwowicę z dużym dodatkiem tarniny i bardzo to podniosło aromatyczność trunku. Nie potwierdzę i nie zaprzeczę. Ja robię tylko nalewki.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Wino z tarniny

Post autor: Kamal »

Jeden przepis na nalewkę, na forum jest. ;) http://alkohole-domowe.com/forum/tarninowka-t1630.html
Obrazek
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Wino z tarniny

Post autor: Pretender »

Kolego konikc, a skąd takie mądrości odnośnie filtrów do kawy? Pierwsze słyszę, aby zabierały aromat i kolor. Przelałem "kilka" litrów nalewek i nie zaobserwowałem tego. Poza tym kawa leci czarna przez filtr i aromatyczna ....
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Wino z tarniny

Post autor: Wald »

Tarnina, czyli pierwotna śliwka, na wino samodzielnie nie bardzo się nadaje. Może inaczej, nigdy nie piłem, a nawet nie słyszałem o takim winie. Jest to jednak doskonały, wspaniały dodatek do bardzo wielu win. Głównie kwiatowych które kolor i aromat mają, jednak są bez "ciała". W owocowych też dodaje same pozytywne nuty. Wyrazistość smaku i aromatu jest podobna jak w czarnej porzeczce, dzikiej róży czy owocach bzu.
Moim zdaniem, do nalewek OK, na wino jako dodatek. Generalnie bardzo dobry surowiec.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

konikc
10
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 16 gru 2013, 11:18
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Wino z tarniny

Post autor: konikc »

Witam
Kolego Pretender prace filtru do kawy znam z doświadczenia. Robię rocznie co najmniej 8-10 gatunków nalewek od ponad 15 lat. Owszem można przepuścić każdą nalewkę przez filtr do kawy ale już dojrzałą. Na etapie dojrzewania te małe drobinki z owoców moim zdaniem są potrzebnę. Często po leżakowaniu same opadają na dno.Ale oczywiście to tylko moje zdanie. We wstępnym filtrowaniu kilkukrotnie złożona gaza wydaje się być lepsza. Każdy ma jakieś sposoby i doświadczenie prawda ?
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1311
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Wino z tarniny

Post autor: ramzol »

A u mnie tarniny jest jak na lekarstwo. Czy jakieś ptactwo może zjadać tarninę? Kiedy się zbiera owoce??
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.

newuser
30
Posty: 44
Rejestracja: środa, 27 sie 2014, 08:38
Podziękował: 5 razy
Re: Odp: Wino z tarniny

Post autor: newuser »

Może szpaki? Albo może w Twojej części kraju przymrozek ściął kwiaty? U mnie na szczeście jest w opór, mogę sprzedawać wysyłkowo :D A zbierać będę w ten lub przyszły weekend, później przemrożę w lodówce.

tapatalknięte
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Odp: Wino z tarniny

Post autor: Pretender »

konikc pisze:Witam
Kolego Pretender prace filtru do kawy znam z doświadczenia. Robię rocznie co najmniej 8-10 gatunków nalewek od ponad 15 lat. Owszem można przepuścić każdą nalewkę przez filtr do kawy ale już dojrzałą. Na etapie dojrzewania te małe drobinki z owoców moim zdaniem są potrzebnę. Często po leżakowaniu same opadają na dno.Ale oczywiście to tylko moje zdanie. We wstępnym filtrowaniu kilkukrotnie złożona gaza wydaje się być lepsza. Każdy ma jakieś sposoby i doświadczenie prawda ?
Gratuluję 15 letniego doświadczenia. Nie zmienia to faktu, że jest to mało prawdopodobne aby filtr do kawy zabierał smak i kolor ;D

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Odp: Wino z tarniny

Post autor: michal278 »

Moje doświadczenie jest takie, że nalewka cytrynowa z kardamonem traci kolor po filtrowaniu. Teraz używam płatków kosmetycznych najlepsze to te najtańsze.
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

konikc
10
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 16 gru 2013, 11:18
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Wino z tarniny

Post autor: konikc »

Witam
Nie będę się spierał. Każdy ma jakieś doświadczenie a jak powszechnie wiadomo gęstość filtru dostosowuje się do nalewki. Wracając do tematu byłem w lesie i sprawdzałem tarninę. U nas jeszcze nie jest całkiem dojrzała. Myślę że za tydzień będzie w sam raz do zbioru.
Pozdrawiam

riczi61
1
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 13 gru 2015, 18:17
Re: Wino z tarniny

Post autor: riczi61 »

Witam, poszukuje dobrego przepisu na wino z tarniny.
Ostatnio zmieniony piątek, 25 gru 2015, 18:47 przez Wald, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Interpunkcja.
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Wino z tarniny

Post autor: Wald »

Moje zdanie już znasz ( http://alkohole-domowe.com/forum/post10 ... ml#p109318 ), ale skoro się upierasz, to proszę bardzo.
10 kg tarniny (przemrożona w zamrażalniku),
5 litrów wody,
1 kilogram cukru,
pektoenzym (koniecznie),
drożdże,
pożywka.

Owoce wypestkowane, fermentacja w miazdze ok. 10 dni.
Reszta jak zwykle, opis jest tu: http://alkohole-domowe.com/forum/podsta ... t6449.html
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wina Różne”