Zapach po odsączeniu węgla

Wszystko o polepszaniu destylatów węglem.

Autor tematu
4mass4
1
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 1 kwie 2014, 23:56

Post autor: 4mass4 »

Witam. Po destylacji zasypałem destylat węglem w ilości 50g/1l. Zapach wyraźnie się poprawił, więc postanowiłem na próbę odsączyć węgiel z jednej butelki. Po usunięciu węgla zapach znowu stracił na jakości? Powinienem dłużej trzymać węgiel w destylacie? Dlaczego zapach jest zadowalający gdy węgiel jest w butelkach a po usunięciu go już nie?
Awatar użytkownika

ta_moko
500
Posty: 535
Rejestracja: piątek, 7 gru 2012, 21:23
Lokalizacja: Południe kraju
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 107 razy
Re: Zapach po odsączeniu węgla

Post autor: ta_moko »

To chyba najmniej skuteczny sposób użycia węgla. Jeżeli już tak postępujesz, to schłodź destylat (lodówka) i potrzymaj go kilka dni. Moc nie więcej, niż 40%. Potem przefiltruj przez filtr do kawy i zobacz, co wyszło. Powinno być ok. Im niższa temperatura destylatu, tym lepiej.
Alkoholu tak naprawdę boją się tylko ludzie, którzy mają coś złego do ukrycia... Ludziom pięknym od wewnątrz alkohol nie szkodzi... - Piotr Skrzynecki
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Zapach po odsączeniu węgla

Post autor: Pretender »

Nie zapomnij o potrząsaniu butelkami. Jednak proponuję poczytać foremkę, jeśli chcesz filtrować przez węgiel, i zbudować prosty filtr.
Awatar użytkownika

Lis098
200
Posty: 215
Rejestracja: środa, 22 lut 2012, 10:10
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Odp: Zapach po odsączeniu węgla

Post autor: Lis098 »

Ja filtruje takim czymśObrazek i nie mroże chociaż mrożone jest lepsze. Nie rozrabiam też tylko wlewam w butle 80% psotę i nie widzę żadnej różnicy po rozrobieniu przefiltrowanego trunku do 40%.

Czasami coś PALNĘ.....przeważnie przez to, że właśnie coś "PALNĄŁEM" :) Nie krytykuj! Przemilcz.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Zapach po odsączeniu węgla

Post autor: Zygmunt »

Nic dziwnego, filtr węglowy przy tej średnicy praktycznie nie działa. Za Gertem Strandem:

Kod: Zaznacz cały

It is not possible to habe a pipe narrower than 38 mm, because this would create a "wall effect" in the carbon bed, where impurities escape filtration along the wall of the pipe.
W rurach węższych niż 38 mm alkohol ucieka w dół przy ściankach i filtracja zachodzi w bardzo ograniczonym zakresie.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Lis098
200
Posty: 215
Rejestracja: środa, 22 lut 2012, 10:10
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Zapach po odsączeniu węgla

Post autor: Lis098 »

Zygmunt nie zrozumieliśmy się ale i moja w tym wina. Otóż to jest rura fi 25 i filtracja jest wyśmienita. Chodziło mi o to, że gdy filtruje 40% czy 80% to nie ma u mnie żadnej roznicy w smaku, a destylat jest czysty jak łza: )

Czasami coś PALNĘ.....przeważnie przez to, że właśnie coś "PALNĄŁEM" :) Nie krytykuj! Przemilcz.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Zapach po odsączeniu węgla

Post autor: Zygmunt »

Filtracja nie jest wyśmienita, bo to złoże nie działa tak, jak powinno. Dlatego nie czujesz różnicy między destylatami o różnym stężeniu.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

soltys
100
Posty: 138
Rejestracja: sobota, 9 lut 2013, 13:10
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: woj. Podkarpackie
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: Zapach po odsączeniu węgla

Post autor: soltys »

:D No to mamy powód do stosowania pierścieni centrujących w filtrach węglowych!
Jeżeli spożywamy alkohol - nie pijemy
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Zapach po odsączeniu węgla

Post autor: Pretender »

Nie ma takiej potrzeby. Wystarczy zastosować większą średnicę rury.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Węgiel aktywny”