Pomysł na wytworzenie alkoholu w kraju arabskim.

Tu możecie pisać posty, które mają wymiar bardziej filozoficzny niż teoretyczny na temat alkoholu wytwarzanego w domu...

Autor tematu
marmar
5
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 20 mar 2011, 14:29

Post autor: marmar »

Witam często wyjeżdzam do krajów arabskich na okres czasami nawet 2ch miesięcy, przeważnie jestem tam ok 1 miesiąca. Jak wiadomo jest tam prohibicja nie dostaniemy tam alkoholu a zapasy z lotniska szybko się kończą. Zwracam się do Was o pomoc. Może ktoś ma jakiś pomysł co by wyprodukować? Przebywam w apartamentach więc mam zaplecze kuchenne.
Zastanawiałem się nad winem ale to chyba nie najlepszy pomysł. Cytrynówka hmm spirytus się skończy i klapa. Piwo chyba długo się robi.
Ostatnio zmieniony wtorek, 29 mar 2011, 15:59 przez Juliusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: kosmetyka tekstu...
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5376
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: Pomysł na wytworzenie alkoholu w kraju arabskim.

Post autor: Zygmunt »

Siema- jakie to konkretnie kraje? W Egipcie na przykład podziemie bimbrownicze jest całkiem mocne- cukrówki i daktylówki na porządku dziennym. Zrobienie prostego pot-stilla to nie problem z rzeczy nawet dostępnych w markecie (choćby metoda garnkowa, poczytaj) i będziesz miał spore zapasy alkoholu do nalewek i do zaprawiania.
Drożdże i owoce/cukier kupisz spokojnie w sklepie.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Pomysł na wytworzenie alkoholu w kraju arabskim.

Post autor: rozrywek »

Marmar a nie ma tam pchlich targów gdzie kupilbys doskonalego recznie klepanego miedzianego alembika? W arabowni robią dzieła sztuki z miedzi.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Autor tematu
marmar
5
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 20 mar 2011, 14:29
Re: Pomysł na wytworzenie alkoholu w kraju arabskim.

Post autor: marmar »

Zazwyczaj przebywam w Zjednoczonych Emiratach. W Dubaju np. Można dostać % ale za 0,5l piwa płaci się 50zł. Dorwałem też ruską wódkę ale to nie było nic innego jak jakieś paliwo rakietowe i cena tez kosmiczna. Np. jak jestem w Sharjahu to tam jest totalny zakaz i nie patyczkują się. Jak tylko znajdą albo zorientują się że coś pijesz od razu więzienie. A co do sprzętu to raczej w Polsce bym coś musiał kupić. Drożdże pewnie dostanę w sklepie. Ile potrzeba czasu na wytworzenie bimbru? Czy to musi być non stop na palniku? Bo co drugi dzień zazwyczaj jest sprzątanie apartamentów i nie chciałbym aby jednak ,,cześki" to zobaczyli na palniku włączonym jak jestem w pracy.
Ostatnio zmieniony wtorek, 29 mar 2011, 16:06 przez Juliusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Choć 'Polska' napisz z wielkiej litrery - piszesz na cały świat.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Pomysł na wytworzenie alkoholu w kraju arabskim.

Post autor: rozrywek »

Najpierw się dowiedz co ci grozi za produkcję, spożywanie jedno ale jak cie dupną z aparaturą to leżysz.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

arek.d1
50
Posty: 58
Rejestracja: poniedziałek, 31 sty 2011, 01:33
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Pomysł na wytworzenie alkoholu w kraju arabskim.

Post autor: arek.d1 »

Witam.

Podczas fermentacji podgrzewanie jest zbędne (sądzę, że w krajach arabskich jest ciepło na tyle, aby fermentacja przebiegała prawidłowo). Jednak do procesu destylacji potrzebne będzie jakieś źródło ciepła (palnik czy grzałka to zależy od rodzaju sprzętu). Czas trwania destylacji jest uzależniony od ilości destylowanej cieczy jak i od rodzaju używanego sprzętu (a właściwie od mocy grzania). Przy 10L wsadu po 5 godzinach powinno być po zabawie. Proces ten powinien być kontrolowany, dlatego że czasami zdarzają się wypadki poczytaj również ten dział.
Wożenie jednak wszędzie ze sobą aparatury może być męczące. Więc wydaje mi się, że pomysł, który podsunął Zygmunt z metodą garnkową w Twoim wypadku może być strzałem w dziesiątkę.

Pozdrawiam.
doctis omnia casta

Autor tematu
marmar
5
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 20 mar 2011, 14:29
Re: Pomysł na wytworzenie alkoholu w kraju arabskim.

Post autor: marmar »

Dziękuje za pomoc:)
Wiec tak zdaje sobie sprawę z ryzyka. Dlatego zastosuje wszystkie środki ostrożności żeby nie złapali mnie. Czy macie może jakieś przepisy, schematy jak powinna wyglądać metoda garnkowa?
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5376
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: Pomysł na wytworzenie alkoholu w kraju arabskim.

Post autor: Zygmunt »

http://alkohole-domowe.com/bimber/desty ... nkowa.html

Przejrzyj jeszcze to:
http://www.bryggforum.nu/wiki/wiki/uplo ... _still.pdf
Najmniej "przypałowe", zostawiasz w szafie na noc i rano odbierasz butelkę całkiem mocnego alkoholu.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

newcomer
30
Posty: 44
Rejestracja: sobota, 18 gru 2010, 21:42
Podziękował: 1 raz
Re: Pomysł na wytworzenie alkoholu w kraju arabskim.

Post autor: newcomer »

Chłopie naprawdę nie możesz się obejść bez picia przez miesiąc ? No to masz problem.
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2738
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Pomysł na wytworzenie alkoholu w kraju arabskim.

Post autor: JanOkowita »

No to my w naszym sklepie mamy problem 15-krotnie większy, czyli 30:2 ;)

Kierownik

Jan Okowita

P.S. W kraju arabskim umarłbym po 2 tygodniach.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: Pomysł na wytworzenie alkoholu w kraju arabskim.

Post autor: Partyzant »

Wujek w latach 80-tych pracował w Libii.
Znając nasz polski charakter, ekipa (budowlana) zrobiła sobie sprzęt do gonienia na miejscu. Nie pytałem z czego zrobili. W każdym bądź razie po paru dniach mieli nastaw gotowy przez temperatury jakie tam panują a na dodatek nauczyli jakiegoś araba pędzić..." Anegdota" Kiedy zakończyli prace (chyba byli tam 15 miesięcy jak nie więcej ) to sprzedali orkiestrę arabowi a ten się tak ucieszył że z radości chciał im jeszcze dorzucić wielbłąda.


Ps. Opowiadał mi o tym jakieś ponad 10 lat temu. ( czytając post-a przypomniało się :mrgreen: )
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!

Autor tematu
marmar
5
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 20 mar 2011, 14:29
Re: Pomysł na wytworzenie alkoholu w kraju arabskim.

Post autor: marmar »

No wiesz jeśli jest się w gronie najbardziej zwariowanych osób co noc jakieś małe imprezy to jednak przydaje się trochę napić. A nawet w celach zdrowotnych by wybić bakterie:)
Ok Wiec czy ktos by mógł mi przedstawić jakis przepis i dokładny schemat garnkowy krok po kroku jak to powinno wyglądać, taki dla laika?

Merrowing
5
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 27 sie 2010, 00:30
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Pomysł na wytworzenie alkoholu w kraju arabskim.

Post autor: Merrowing »

Ok, załóżmy że nie złapią Cie na destylacji - trwa ona krótko, więc szansa jest spora.
Ale co z robieniem nastawu? Normalnie to przecież min. tydzień fermentuje. Nawet wziąwszy jakieś drożdże turbo potrzeba minimum 1,5 doby na fermentację i psocenie.
A no i tu przy okazji pojawia się kolejny problem - o ile mały pot-still nie zajmie dużo miejsca, to już fermentor/balon - tak. No, chyba że chcesz się bawić z robieniem w butelkach 5l po wodzie... ale komfort tego będzie żaden, a i ryzyko wylania spore.
Jak wytłumaczysz obsłudze, że rozlało Ci się coś, co ewidentnie śmierdzi źle robionym alkoholem?
Apropo zapachu - w czasie psocenia sprzęt też lubi się rozszczelniać. Co wtedy? Wywąchają to dwa piętra niżej...

Wiem, pesymista ze mnie.
Jeśli już koniecznie musisz coś tam pić, polecam pozostanie przy wyrobach prostych, nie-destylowanych - wbrew pozorom nie muszą się wcale robić długo, zapach mają mniejszy i nie kojarzący się z wódą, a w razie nagłego nalotu po prostu spuszczasz je w zlewie - nie ma żadnej podejrzanej aparatury, ot kilka butelek.

Autor tematu
marmar
5
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 20 mar 2011, 14:29
Re: Pomysł na wytworzenie alkoholu w kraju arabskim.

Post autor: marmar »

Myślę, że w takim wypadku były by dobre butelki 5L. Zawsze zmieszczą się do walizki, którą można na kłódkę zamknąć, a sprzątacze nie będą przecież, aż tak ciekawscy. :)
Więc co proponujesz abym zrobił?
Awatar użytkownika

Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: Pomysł na wytworzenie alkoholu w kraju arabskim.

Post autor: Partyzant »

Kolego marmar.
Poczytaj na tym forum i naucz się teorii jak można uzyskać destylat, a gwarantuje że gdzie byś nie był na świecie zrobisz dobra psotę :ok:

Ps. W hotelu nic nie zrobisz, no chyba wino z owoców
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!
Awatar użytkownika

Calyx
1050
Posty: 1057
Rejestracja: środa, 26 lis 2008, 18:47
Krótko o sobie: Hobbysta :)
Ulubiony Alkohol: kazdy z polki "zrob to sam"
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Las nad Pilica
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: Pomysł na wytworzenie alkoholu w kraju arabskim.

Post autor: Calyx »

W nawiązaniu do tematu znalazłem taki opis na stronie Multimexu, Polak potrafi :)

http://www.multimex.cc.pl/przepisy.html#polak_potrafi

Pozdrawiam Calyx
Kiedy fikam, to jestem grafikiem, kiedy psocę, to jestem psotnikiem :)

Autor tematu
marmar
5
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 20 mar 2011, 14:29
Re: Pomysł na wytworzenie alkoholu w kraju arabskim.

Post autor: marmar »

Faktycznie idealnie;)
Dlaczego kolego uwazasz ze w hotelu nie dam rady zrobić bimbru? Myslałem o użyciu szybkowara i chłodnicy do tego. Nie wiem tylko czy było by to zdatne do picia. Składniki przechowywalibyśmy w butelkach 5litrowych w walizkach.
Awatar użytkownika

mydlo
150
Posty: 192
Rejestracja: niedziela, 11 sty 2009, 13:44
Krótko o sobie: najpierw napisalem o sobie referat, a po przeczytaniu go jeszcze raz stwierdzilem ze szkoda gadac hehe
Ulubiony Alkohol: Własnoręcznie zrobiony
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Pomysł na wytworzenie alkoholu w kraju arabskim.

Post autor: mydlo »

Nie chce Cie zniechęcać bo nie od tego tutaj jesteśmy, ale woń nastawu jest dość intensywna i nie da się po prostu otworzyć okna i zapach zniknie. Ja robiłem w domu na środku osiedla i miałem stracha że sąsiad wyczuje a co dopiero w apartamencie gdzie co dwa dni masz sprzątanie. Ja bym się bał tym bardziej jeśli skutkiem wpadki może być obcięta kończyna lub kara nawet gorsza. Jednak dla odważnych świat należy. Moja rada poczytaj teorię i sprawdź najpierw sprzęt w Polsce zanim odpalisz go po raz pierwszy, musisz być pewien czy jest szczelny. Tutaj wymagany jest sprzęt sprawdzony który znasz jak komandos swój karabin by nie zawiódł w najmniej oczekiwanym momencie. Co do fermentacji to chyba najlepszym rozwiązaniem byłyby drożdże turbo z szerokim wężem na tyle długim by dyskretnie wystawić go za okno by odprowadził CO2, ale jak poprzednio warto to najpierw sprawdzić gdyż tych nastawów nie powinno się niczym przykrywać ani stosować rurek. Pozdrawiam
Pijmy pijmy bo sie sciemnia
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5376
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: Pomysł na wytworzenie alkoholu w kraju arabskim.

Post autor: Zygmunt »

Spokojnie można dać wężyk do wentylacji albo za balkon- t3 się nie pienią, tylko obficie emitują gaz. A rurek nie daje się dlatego, że wychlapuje wodę. No i ja np nastawu na t3 nie czuję...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bimbrownia”