Pomysł na sterownik z regulatorem!

Przyrządy pomiarowe, ich montaż i zastosowanie odczytów w procesach destylacji. Regulacja procesów.

Autor tematu
PawelR85
5
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 4 wrz 2012, 08:31

Post autor: PawelR85 »

Co do mojego projektu destylatora to korektę RR według mnie można obejść za pomocą dobrze dobranego bufora wzmacniająco/stabilizującego i odpowiednio dobranej prędkości odbioru. Resztę załatwi elektrozawór na olm w histerezie. Przy odpowiednim buforze histereza powinna dość rzadko ingerować i cały proces powinien przejść bezbłędnie. Jak skończę budować to zrobię posta ze zdjęciami z przebiegu budowy a potem opiszę jak się sprawuje ile kosztowało w końcowym rozrachunku i czy nie wpieprzałem pieniędzy w błoto.

Pozdrawiam.

Pisz staranniej - MANOWAR

jpiwek
300
Posty: 310
Rejestracja: środa, 19 mar 2014, 12:43
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: Pomysł na sterownik z regulatorem!

Post autor: jpiwek »

PawelR85 pisze: Przy odpowiednim buforze histereza powinna dość rzadko ingerować i cały proces powinien przejść bezbłędnie.
A co to znaczy? Chyba słowo "histereza" Ci się z czymś pomyliło...

Autor tematu
PawelR85
5
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 4 wrz 2012, 08:31
Re: Pomysł na sterownik z regulatorem!

Post autor: PawelR85 »

Nie nie pomylilo. Gdy w sterowniku dla elektrozaworu na olm ustawie tem otwarcia np. 77.45 C a zamknięcia 77.40 C to powstaje nam pętla (okinko) histeretyczne tu wynosi 0.05C. Przy takim ustawieniu sterownik nie doprowadza do destabilizacji kolumny i pozwala na ciągły odbiór bez konieczności redukcji szybkości odbioru ale w zamian spowalnia proces ponieważ wraz ze spadkiem stężenia alkochole w kedze zawór będzie się zamykał coraz częściej..i częściej i czeeeessssciej.. Aż do momentu kiedy zamknie się na dobre i powinniśmy przejść w tryb pogonow. W momencie gdy masz bufor który w pewnym sensie zapobiega spadku stężenia alkocholu w kolumnie zawór ten (tu tryb histerezy) będzie się uruchamial dużo rzadziej dzięki czemu nie stracę tyle na czasie. W pierwszym poście byłem trochę nie precyzyjny tak że mogłem Cię trochę skolowac.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontrola procesu destylacji”