Pompka do ściągania nastawu z beczki

Deflegmatory, odstojniki, zawory, filtry...

Re: Pompka do ściągania nastawu z beczki

Postprzez herbata666 » Wtorek, 28 Sty 2014, 21:17

Ok zmieniłem już, bo faktycznie mój błąd złego linka wrzuciłem na stronę producenta, na allegro jest OK.
Dzisiaj nie było czasu, ale jutro podjadę do nich na spokojnie i dokonam zakupu. Ja będę używał jej tylko do cukrówek więc nastaw nie powinien jej uszkodzić (nie wykluczone że do owocówek i zbożówek pewnie się nie nada).

Pozdrawiam
Piotrek

Pozdrawiam
Piotrek
Awatar użytkownika
herbata666

Z ziół i owoców znajdujących się w zaprawce przechodzi do alkoholu wiele cennych witamin i soli mineralnych. Wypijając 1 lampkę nalewki możemy pokryć dzienne zapotrzebowanie na większość witamin soli mineralnych.
Zaprawka ziołowa - Dla Zdrowotności
Cena: 6,50 zł  
Promocja: 5,90 zł
Wysokiej jakości, dwustopniowy korkociąg do wina produkowany w kraju słynącym z zamiłowania do win - Francji.
Korkociąg Premium
Cena: 26,00 zł  
Promocja: 22,99 zł
Anielska moc zaklęta w tej butelce do nalewek będzie wspaniałym prezentem
Butelka do nalewek Aniołek 200 ml + korek
Cena: 13,99 zł  
Promocja: 11,99 zł
Wysokiej jakości drożdże do nastawów z cukru i glukozy. Rekomendowane przez sklep AD !
Drożdże Szlacheckie Typu Turbo 48 - Jan Okowita
Cena: 9,90 zł  
Promocja: 9,49 zł
Specjalny rodzaj drożdży o zmniejszonej ilości niepożądanych ubocznych produktów fermentacji. Rekomendowane przez sklep AD !
Drożdże Szlacheckie Typu Vodka - Jan Okowita
Cena: 8,90 zł  
Promocja: 8,49 zł
Wydajny, szybki i skuteczny środek do klarowania nastawów cukrowych, owocowych oraz win domowych. Najwyższa jakość !
Duoklar Turbo - Jan Okowita
Cena: 5,19 zł  
Promocja: 4,99 zł
Kapturki termokurczliwe z paskiem otwierającym
Kapturki termokurczliwe zielone 20 sztuk
Cena: 3,49 zł  
Promocja: 3,29 zł
Super szybkie i wydajne drożdże dające łagodny w smaku i zapachu destylat.
AD Aktywne Drożdże Turbo 48
Promocja: 9,49 zł
Ekologiczne szwedzkie zioła na wódki, likiery i bittery
Zaprawka szwedzka - Wódka Króla Oskara II
Cena: 6,50 zł  
Promocja: 5,99 zł
Specjalny rodzaj drożdży przeznaczony do fermentacji zacierów zbożowych.
Drożdże Szlacheckie Zbożowe - Jan Okowita
Promocja: 8,99 zł
Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!

Postprzez panta_rei » Środa, 29 Sty 2014, 00:52

No właśnie do zbożówek i owocówek to lepsze będą te z wirnikiem elastycznym. Sam poszukuję jakiejś dla siebie ;-)
Pozdrawiam, Sławomir
Awatar użytkownika
panta_rei

Postprzez herbata666 » Środa, 29 Sty 2014, 17:51

Wiadomo, że te od Starowara niby są przeznaczone dla naszego hobby, ale ta cena zabija :d. Więc zawsze warto szukać jakiś innych rozwiązani :D. Na wiosnę jak zrobię (albo kupię) półkową to też będę zainteresowany sprzętem do obciągu z gęstych nastawów.

Pozdrawiam
Piotrek

Pozdrawiam
Piotrek
Awatar użytkownika
herbata666

Postprzez K4LiN » Piątek, 21 Lut 2014, 18:16

Herbata666 (:punk: :twisted:) mam pytanko. Rozumiem, że ty używasz tego sprzętu na wiertarke.

herbata666 napisał(a):Polecam ten sprzęcik pompuje nim od 3-4 miesięcy i działa lux :
http://www.allegromat.pl/aukcja152263

Stwierdziłem, że to na moje potrzeby i warunki będzie najlepszym rozwiązaniem, więc pogrzebałem za Twoim poleceniem na allegro i wygrzebałem taką samą za ok 30 zl. Myślę fajna sprawa, jak się nie sprawdzi, najwyżej będzie do ropy.

I teraz tak. Na niej napisane, żeby nie pompować nią m. in. benzyny, ropy, nitro czy wody do picia....
Troche mnie to zasmuciło, ale myślę, nie będzie mocno walić plastikiem, to fak yt.. na razie nie mam aż takich nastawów ładnych, żeby coś innego nie mogło bardziej zaszkodzić. A więc przetestowałem sobie pompeczke. Przepompowała sprawnie. Tylko patrzę w wężyk wylotowy a on cały zasmarkany smarem...

I tak się zastanawiam jak Ty tego możesz używać? Czyściłeś ją jakoś czy coś? Pomyślałem, żeby ją rozkręcić ewentualnie i wyczyścić ze smaru... ale nie wiem czy wtedy się nie będzie chciała zacierać, przytapiać, w ogóle pompować??

Bo kontakt z jakimś tam plastikiem, który nie koniecznie do żywności, to jedno. Jenak smarowanie wina to jakoś nie do końca do mnie przemawia. W sumie może niektóre z moich trunków nabrały by jakiejś głębi ;] Ale cytując Titusa, to "gdybym pił takie rzeczy to miałbym już prawdopodobnie silnik w dupie" ;]

Pozdrówka,
Kalin
K4LiN

Postprzez herbata666 » Sobota, 22 Lut 2014, 23:14

Kolego, ja na samym początku używałem jej do wylewania dundru z kega po gotowaniu (temperatura około 99,5C), więc po kilku-kilkunastu kegach smar został wypłukany. W tej chwili jak ją przepompuję nawet czystą wodę, to nie ma innego posmaku, tylko lekko dundrowy. Możesz ją rozkręcić i spokojnie wyczyścić, moja jest sucha jak pieprz, żadnego smaru już od dawna w niej nie ma. Naprawdę dużo już przepompowała i cały czas działa idealnie. Coś mi się takiego przypomina, że jak pompowałem ją dunder, to na początku były plamy z oleju w wiaderku, tylko nie wiem czy to na pewno po tej (nie dam sobie ręki uciąć bo przerobiłem już z 10 takich pompek i ta przepracowała tyle co całą reszta razem)

Pozdrawiam
Piotrek
Awatar użytkownika
herbata666

Postprzez wawaldek11 » Niedziela, 23 Lut 2014, 03:00

Wczoraj chciałem ściągnąć pompką od pralki świeży nastaw znad osadu. I porażka! Był tak nagazowany, że po kilkunastu sekundach leciała sama piana i trwałoby to wieki. No to beczka (ufff, ciężka 65l) na stół i wężykiem (Jasiu, wężykiem :mrgreen: ) poszło bezproblemowo. Na przyszłość muszę zaplanować wstępne odgazowanie.
Pozdrawiam,
Waldek
wawaldek11

Postprzez grzesiekpioro » Poniedziałek, 24 Mar 2014, 16:56

Witam.
Czy użycie węża ogrodowego do przepompowywania nastawu będzie miało negatywne i wyczuwalne skutki na końcowy produkt?
grzesiekpioro

Postprzez gr000by » Poniedziałek, 24 Mar 2014, 19:08

Jak będziesz pompował chłodny nastaw to raczej nie, ale zadbaj o wcześniejsze porządne umycie węża w środku.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.
Awatar użytkownika
gr000by

Postprzez rozrywek » Poniedziałek, 24 Mar 2014, 22:01

Alkoha Psotnicy
Dokonałem zakupu pompki na wiertarke w Castoramie, były 2 rodzaje, wziąłem o mniejszej mocy za 42zł.
Wężyki założone, na zwykłej wkrętarce daje radę, o wiele łatwiej opróżnić ciężki 50L keg.
Pyt: czy tego typu pompki można stosować do gorącej zawartości kega czy nie uszkodzi się od gorącej wody?
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
rozrywek

Postprzez lesgo58 » Poniedziałek, 24 Mar 2014, 22:09

Nie nadaje się do goracego. Moja padła po dwóch przebiegach. Z kolei inna na zimnych opróznieniach działała może z 15 razy i się zatarła.
Wszystko o czym piszę na forum jest wytworem mojej wybujałej wyobraźni i sposobem na nabijanie rankingu. Są też tylko i wyłącznie moją subiektywną opinią na temat.

http://www.lucago.com/
Awatar użytkownika
lesgo58

PoprzedniaNastępna

Wróć do Osprzęt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości