Pomoc w wyborze

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
Tomekpsk
10
Posty: 12
Rejestracja: niedziela, 14 sty 2018, 15:43
Podziękował: 18 razy

Post autor: Tomekpsk »

Witam. Planuję kupić bimbrownice. Może ktoś doradzi mi czy warta jest coś taka
https://www.olx.pl/oferta/bimbrownica-d ... dNeGr.html
Dziękuję z góry za pomoc.
promocja

jacekn
30
Posty: 32
Rejestracja: piątek, 26 paź 2012, 17:22
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Pomoc w wyborze

Post autor: jacekn »

Ciulstwo i w dodatku takie drogie.

Autor tematu
Tomekpsk
10
Posty: 12
Rejestracja: niedziela, 14 sty 2018, 15:43
Podziękował: 18 razy
Re: Pomoc w wyborze

Post autor: Tomekpsk »

Skoro ciulowe to jakąś inną może ktoś poleci
Awatar użytkownika

kamilpl82
350
Posty: 383
Rejestracja: piątek, 9 paź 2015, 19:28
Ulubiony Alkohol: Przede wszystkim własny
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Wielkopolska okolice Leszna
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Kontakt:
Re: Pomoc w wyborze

Post autor: kamilpl82 »

Zimnie palce sprzęt ciężki i trudny w obsłudze do tego gówniane odstojniki, no i ta kosmiczna cena, dołożysz trochę i masz Aabratka.
https://www.aabratek.pl/produkty/780/el ... i_kat.html
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
https://www.alkoholeforum.pl

Autor tematu
Tomekpsk
10
Posty: 12
Rejestracja: niedziela, 14 sty 2018, 15:43
Podziękował: 18 razy
Re: Pomoc w wyborze

Post autor: Tomekpsk »

https://www.olx.pl/oferta/destylator-aa ... hLEYW.html tu jest taki sam prawie i niższa cena

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Pomoc w wyborze

Post autor: rastro »

Tak, ale za to trochę mniej masz tylko termometr w głowicy (i to taki że go przeklniesz bo się wyłącza po 5 minutach, chyba że to tylko tak na zdjęciu), drugi termometr (ten w kegu) jest jeszcze gorszy. Na lepsze termometry wydasz ekstra stówkę, na wspawanie portu na tzw. 10 półce kolejna porcja kasy. Do tego rura nie jest dzielona. Jak już zechcesz się pozbyć tych zmywaków (a będziesz chciał, chociażby te miedziaki zamienić na sprężynki, w tej droższej już są sprężynki miedziane), to znowu cięcie, wspawanie złącz i same sprężynki i zanim się obejrzysz to ta tańsza będzie stówkę albo dwie droższa.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Riddick
30
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek, 8 sie 2016, 22:53
Krótko o sobie: Jestem NIE fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Pomoc w wyborze

Post autor: Riddick »

Kolego na forum jest wszystko. Poczytaj trochę zastanów się co chcesz robić, i kup od kogoś z forum sprzęt sprawdzony gwarancja i wiekuista bpomoc konstruktora. Kupisz od jakiegoś kogucika hgw jak i z czego zrobione i będziesz szukał czemu nie działa jak powinno.

Autor tematu
Tomekpsk
10
Posty: 12
Rejestracja: niedziela, 14 sty 2018, 15:43
Podziękował: 18 razy
Re: Pomoc w wyborze

Post autor: Tomekpsk »

Rozumiem. A filtr węglowy potrzebny czy nie? I lepiej kupić już 50 l kega?
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Pomoc w wyborze

Post autor: masterpaw2 »

Poza tym, ta "droższa" jest od sprawdzonego forumowego kolegi :ok:, nie będziesz miał najmniejszych zarzutów co do jakości wykonania sprzetu. W każdym momencie będziesz mógł rozbudować kolumnę.
Także na Twoim miejscu nawet bym się nie zastanawiał.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Pomoc w wyborze

Post autor: rastro »

Tomekpsk pisze:Rozumiem. A filtr węglowy potrzebny czy nie?
Do kolumny olej, przynajmniej jak proces będziesz prowadził w miarę uczciwie.
Tomekpsk pisze: I lepiej kupić już 50 l kega?
To zależy jaki masz spust i ilu pomocników ;)

@masterpaw2 - bez przesady, jak jest zrobione poprawnie, termometry gdzie trzeba to takie coś zrobi i byle spawacz od balustrad. Jak spawacz jest reformowalny to da radę.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Pomoc w wyborze

Post autor: masterpaw2 »

Rastro, byle spawaczowi bym raczej nie zlecił roboty ;), a franzmaster jest jednym z lepszych na naszym rynku.
Wybór kto ma robić sprzęt, jest oczywiście kwestią indywidualną.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Pomoc w wyborze

Post autor: rastro »

To wszystko jest niestety względne, znam takich co spawają instalacje przemysłowe (spożywka) i robią to naprawdę dobrze, ale za żadne skarby nie zlecił bym do roboty destylatora, a przynajmniej musieli by nie wiedzieć co to ma być, bo zrobili by tyle usprawnień że wyszedł by wieszak z dwoma odstojnikami bo tak, przecież to co robią jest tak dobre że nic lepszego być nie może. Podstawa to żeby spawacz w miarę dobrze spawał (powiedzmy poprawnie) i umiał trzymać się projektu. Ale zaczynamy odpływać od tematu.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Autor tematu
Tomekpsk
10
Posty: 12
Rejestracja: niedziela, 14 sty 2018, 15:43
Podziękował: 18 razy
Re: Pomoc w wyborze

Post autor: Tomekpsk »

Ok to na dniach zamówię tego aabratka tylko chyba z kegiem 50l
Awatar użytkownika

kamilpl82
350
Posty: 383
Rejestracja: piątek, 9 paź 2015, 19:28
Ulubiony Alkohol: Przede wszystkim własny
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Wielkopolska okolice Leszna
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Kontakt:
Re: Pomoc w wyborze

Post autor: kamilpl82 »

I chwała tobie za prawidłowo podjętą decyzje :poklon; , z pewnością nie będziesz jej żałował :ok: .
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
https://www.alkoholeforum.pl
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3806
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Pomoc w wyborze

Post autor: Doody »

Tomekpsk pisze:... tylko chyba z kegiem 50l
Nawet się nie zastanawiaj. W 50-siątce też przedestylujesz 30l a odwrotnie nie ;) .
50 litrów to bardzo rozsądny wybór.
Pozdrawiam
Darek

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Pomoc w wyborze

Post autor: Drupi »

@Tomekpsk Nikt tu nie pisze że nawet u tego co chcesz zamówić jest fatalne rozwiązanie pomiaru temperatury w zbiorniku. Jest to nie wiele pomiar płynu a bardziej pomiar temperatury pary. Termometr tarczowy który jest malo precyzyjny, to jeszcze wysoko. To powinna być rurka pomiarowa do samego dna, i do samego DNA wpuszczona sonda termometru elektronicznego. Inaczej będziesz miał przekłamaną temperaturę o 4 st. C.
I like noble drinks.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Pomoc w wyborze

Post autor: rastro »

Fakt, termometr w kotle lepiej jak jest zanużony w cieczy, ale myślę że spokonie co do tego gadźetu można się dogadać.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Pomoc w wyborze

Post autor: Drupi »

Termometr zanurzony w cieczy ? Tylko wtedy trzeba solidnie uszczelnić, i jest ryzyko że czynnik sondy termometru wypłynie do kotła, :roll: chociaż to mało prawdopodobne, ale możliwe. Ale mój producent sprzętów dał rurkę do samego dna, od góry kega, przyspawał z kegiem. Jest wąziutka głęboka gilza. W ten otwór wpuścił sondę termometru :scratch: chyba " Temp 100" i wystaje cieniutki kabelek z kega z gilzy, i żeby nie dostawało się " zimno" do otworu zaślepił kawałeczkiem tkaniny. A ekran termometru jest w maleńkiej ramce. W każdej chwili można wyjąć termometr, że jak keg będzie przechowywany na mrozie, czy w palącym słońcu, po wyjęciu termometru nie uszkodzi się jego elektronika.
Pogadaj z producentem, to ważne.Bo jak na zbiorniku będziesz miał nie prawdę, to skąd będziesz wiedział kiedy będzie 95-96 st. żeby zmniejszyć odbiór, a jak nie zrobisz tego w porę to popsujesz cały produkt, napuszczasz pogonów. Takie rozwiązanie jest super, warte nawet żeby dołożyć te 100 zł. Wszyscy kto ma drogie kolumny wiedzą że nawet jak wysiądą wszystkie termometry w kolumnie, można bardzo dobrze poprowadzić proces za pomocą watomierza, i temperatury w zbiorniku + tabeli Akasa. Ale pod warunkiem elektronicznego termometru w zbiorniku żeby mogł być dokładny pomiar.
I like noble drinks.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Pomoc w wyborze

Post autor: rastro »

Drupi pisze:Termometr zanurzony w cieczy ? Tylko wtedy trzeba solidnie uszczelnić, i jest ryzyko że czynnik sondy termometru wypłynie do kotła, :roll: chociaż to mało prawdopodobne, ale możliwe.
No nie, chodziło mi o to że sonda powinna mierzyć temperaturę cieczy, zapełnie pominąłem temat jak to zrealizować, oczywiście nie wyobrażam sobe wrzucenia termometru do baniaka ;). O ile pomiar temperatury pary nie jest złym pomysłem, bo też niesie użyteczną informację, ale jak termometr jest krótki i do tego baniak nie jest zaizolowany to błąd pomiaru będzie zapewne znaczny, nie jestem w stanie powiedzieć że to akurat będą cztery stopnie, bo to znowu zależy.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Autor tematu
Tomekpsk
10
Posty: 12
Rejestracja: niedziela, 14 sty 2018, 15:43
Podziękował: 18 razy
Re: Pomoc w wyborze

Post autor: Tomekpsk »

Rozumiem dzięki za pomoc. zdecyduje się na ten droższy który pokazaliscie mi. Planuję na weekendzie albo bliżej weekendu dzwonić do gościa. A może coś jeszcze do niego domówić czy raczej wystarczy mi to co ma?
https://www.aabratek.pl/produkty/780/el ... i_kat.html

Riddick
30
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek, 8 sie 2016, 22:53
Krótko o sobie: Jestem NIE fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Pomoc w wyborze

Post autor: Riddick »

Dobrałbym zawór spustowy. Jak planujesz destylować zboża to 1". Mniejsza średnica może się zatkać resztkami młóta. Taki spust pomaga w zacieraniu, ja grzeję wodę w kegu na podwyższeniu. Jak mam 95° C podstawiam beczkę plastikową z śrutą, otwieram zawór mieszam wiertarką dodaje enzymów i gotowe.
Ostatnio zmieniony wtorek, 16 sty 2018, 21:36 przez Riddick, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Pomoc w wyborze

Post autor: masterpaw2 »

Jeśli masz parę groszy w zapasie, domów OLMa (obniżony odbior), i keg oczywiście 50l, ze sputem w najniższym miejscu.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Autor tematu
Tomekpsk
10
Posty: 12
Rejestracja: niedziela, 14 sty 2018, 15:43
Podziękował: 18 razy
Re: Pomoc w wyborze

Post autor: Tomekpsk »

kega zamówię 50l. a OLMa i zawór myślałem kiedyś tam dokupić.
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Pomoc w wyborze

Post autor: seneka »

Dobry wybór. Będziesz zadowolony.
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”